1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Diuna: Część druga” z pierwszym zwiastunem. Zapowiada się epickie widowisko

„Diuna: Część druga” z pierwszym zwiastunem. Zapowiada się epickie widowisko

W drugiej części „Diuny” na ekranie zobaczmy m.in. Florence Pugh. Aktorka wcieli się w księżniczkę Irulanę Corrino. (Fot. Image Capital Pictures/Film Sills/Forum)
W drugiej części „Diuny” na ekranie zobaczmy m.in. Florence Pugh. Aktorka wcieli się w księżniczkę Irulanę Corrino. (Fot. Image Capital Pictures/Film Sills/Forum)
Premiera drugiej części pierwszego tomu „Diuny” to z pewnością jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kinowych tego roku. W sieci dostępny jest już pierwszy zwiastun produkcji, a w nim – zupełnie nowi bohaterowie i jeszcze więcej akcji. Jedno jest pewne: zapowiada się epickie widowisko, które ma szansę przyciągnąć do kin jeszcze więcej widzów niż pierwsza część z 2021 roku.

Opowiadająca o dwóch walczących ze sobą rodach „Diuna” Franka Herberta to jedna z najpopularniejszych powieści science fiction w historii. Adaptacja książki w reżyserii i według scenariusza Denisa Villeneuve’a („Sicario”, „Nowy Początek”, „Blade Runner 2049”) również okazała się dużym przebojem. Film zadebiutował w kinach jesienią 2021 roku i błyskawicznie stał się hitem, przyciągając przed ekrany masę widzów – nawet tych, którzy nie przepadają za fantastyką. W sumie obraz zarobił ponad 400 milionów dolarów, zachwycił publiczność i krytykę oraz zdobył sześć Oscarów: za muzykę, scenografię, efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk i montaż. W tym roku na ekrany trafi druga część kinowego przeboju – „Diuna 2”/„Dune: Part Two” („Diuna: Część druga”), a dokładniej – ekranizacja drugiej części pierwszego tomu cyklu „Kroniki Diuny”.

„Diuna 2” – fabuła

O czym będzie „Diuna 2”? Ekranizacja drugiej części pierwszego tomu „Kronik Diuny” opowie o mitycznej podróży Paula Atrydy (Timothée Chalamet) oraz sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani (Zendaya) i Fremenami, a także wojennej ścieżce, na którą wkracza, by wziąć odwet na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a losami wszechświata, zrobi wszystko, by zapobiec koszmarnej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć.

„Diuna 2” – obsada

W obsadzie filmu „Diuna 2”, oprócz znakomitego Timothéego Chalameta wcielającego się w Paula Atrydę, ponownie znaleźli się Stellan Skarsgård (baron Harkonenn), Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Javier Bardem (Stilgar), Zendaya (Chani), Josh Brolin (Gurney Halleck) i Charlotte Rampling (Wielebna Matka Gaius Helen Mohiam). Poza tym na ekranie pojawią się zupełnie nowe twarze: Florence Pugh (Księżniczka Irulana Corrino), Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Padyszach Imperator Szaddam IV) i Léa Seydoux (Lady Margot Fenring).

„Diuna 2” – zwiastun i data premiery

„Diuna 2” zadebiutuje na ekranach kin 1 marca 2024 roku. Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze