1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Tylko mnie poproś do tańca” – cover utworu Anny Jantar podbija sieć

„Tylko mnie poproś do tańca” – cover utworu Anny Jantar podbija sieć

Sara James i Igor Herbut na planie teledysku (Fot. Dagmara Szewczuk/@dagsoon)
Sara James i Igor Herbut na planie teledysku (Fot. Dagmara Szewczuk/@dagsoon)
Sara James i Igor Herbut proszą do tańca w coverze Anny Jantar. Interpretacja przeboju sprzed lat powstała we współpracy z festiwalem Jabłonki Swawole.

Właśnie wystartowała kolejna edycja festiwalu Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival – najsmaczniejszego i najbardziej soczystego wydarzenia tego lata. Cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane jest od 2020 roku i tego lata odbędzie się już po raz czwarty. Bohaterem festiwalu będzie jak zawsze polskie jabłko. Jabłonki Swawole to opowieść o naszych najlepszych cechach: naturalności, przedsiębiorczości, pasji, pomysłowości i wyjątkowej gościnności. Celem festiwalu jest budowanie pozytywnego wizerunku Polski jako kraju pełnego smaków i niezrównanej natury – Kraju Kwitnących Jabłoni. Festiwal jest wyjątkowym połączeniem wydarzenia muzycznego, celebracji polskich smaków i magii słowiańskich rytuałów. Doskonale trafia w gusta Polaków, promując nasze świetne tradycje kulinarne oraz skłonność do zabawy i radosnego celebrowania rozkwitu natury.

W tej edycji festiwalu do tańca wśród jabłoni zapraszają Sara James, laureatka Fryderyka znana publiczności z udziału w programach „The Voice of Poland” i „America’s Got Talent”, a także Eurowizji Junior, oraz Igor Herbut, lider zespołu LemON. Wokaliści specjalnie na tę okoliczność przygotowali nową aranżację słynnego utworu Anny Jantar „Tylko mnie poproś do tańca”. Nagranie błyskawicznie spodobało się internautom i rozgrzało sieć do czerwoności. Dowodem na to jest masa pochlebnych komentarzy, które przeczytać można pod teledyskiem w serwisie YouTube. „Zawsze mam ciary, kiedy słyszę ten utwór. Jest coś zadziornego i mrocznego w tej konwersacji z Bogiem. Jest coś szalonego w tym walcu opentańcu. Jest coś pośpieszającego w tej refleksji nad czasem i przemijaniem. Igor tak pięknie chrypi, a Sara tak bosko ślizga się po dźwiękach, niby obok, a jednak w punkt – majstersztyk po prostu. Aż chce się z nimi biegać po tych łąkach i tańczyć, i śpiewać” – tak brzmi jeden z nich.

Sara James i Igor Herbut na planie teledysku (Fot. Dagmara Szewczuk/@dagsoon) Sara James i Igor Herbut na planie teledysku (Fot. Dagmara Szewczuk/@dagsoon)

„Tego utworu po prostu chce się słuchać! Gratuluję”, „Cudowne odświeżenie tej piosenki. ️Uzależniłam się”, Jak pięknie Państwo oddali cały dramatyzm tekstu. Piękne głosy w doskonałej aranżacji. Delikatny wokal Sary i drapieżność Igora”, „Ależ to jest muzyczne cudo. Genialne głosy, wrażliwość. Perełka”, „To jest tak dobre! Świetna aranżacja, wspaniałe kadry! Dwa najpiękniejsze polskie głosy” – piszą użytkownicy YouTube’a. Posłuchajcie sami:

Festiwal Jabłonki Swawole w 2023 roku zagości aż w sześciu lokalizacjach – Sandomierzu (02.05), Mysłowicach (01.07), gdzie wystąpią Luna i Igo, Toruniu (22.07) i Ustce (05.08), gdzie zagra Ignacy, a także Raciborzu (19.08), gdzie na scenie pojawi się Vito Bambino, oraz 30 września w „lokalizacji niespodziance”, wyłonionej w konkursie jablonkujemy.pl. W ramach festiwalu pieśniom i tańcom towarzyszyć będą liczne atrakcje angażujące zmysły – smaku, węchu, dotyku i zapachu. Organizatorzy zadbają o podniebienia gości, serwując pełne smaku dania z polskich jabłek. Przewidziano też warsztaty plecenia wianków na głowę oraz robienia słomianych pająków, a także „drzewkowanie”, czyli sadzenie jabłonek i nadawanie im… imion.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze