1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Netflix szykuje serial na podstawie książki „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka

Netflix szykuje serial na podstawie książki „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka

Jakub Żulczyk (Fot. Łukasz Dejnarowicz/Forum)
Jakub Żulczyk (Fot. Łukasz Dejnarowicz/Forum)
Netflix ogłosił, że powstanie serial „Wzgórze psów” w reżyserii Piotra Domalewskiego. To kolejna, po „Informacji zwrotnej”, ekranizacja książki Jakuba Żulczyka w serwisie.

„Obwieszczając serial »Informacja Zwrotna« napomknąłem wam, że nie jest to moje ostatnie słowo w Netflix. No i nie jest. Z wielką radością chciałem wam powiedzieć, że serial na podstawie »Wzgórza psów« powstanie w serwisie Netflix” – napisał Jakub Żulczyk, pisarz i scenarzysta, znany między innymi z powieści „Ślepnąc od świateł” i „Informacja zwrotna”, na swoim profilu instagramowym.

„Wzgórze psów” to jedna z najbardziej cenionych powieści autora. Mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie. „To książka o świecie, z którego podchodzę. O lękach i nadziejach, z którymi sam mierzyłem się przez wiele lat. Od kilku lat czytelnicy dopytują się o jej ekranizację. Fakt, że w końcu ją dostaną, czyni mnie zwyczajnie szczęśliwym” – stwierdził Żulczyk.

Reżyserem serialu będzie Piotr Domalewski („Hiacynt”, „Cicha noc”, „Jak najdalej stąd”), a producentką Izabela Łopuch („Odwilż”, „Ślepnąc od świateł”, „Warszawianka”, „Ostatnia rodzina”). Za scenariusz odpowiada Żulczyk wraz z Domalewskim. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze