1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Maciej Musiałowski w roli rapera. Film „Freestyle” już na Netflixie

Maciej Musiałowski w roli rapera. Film „Freestyle” już na Netflixie

Maciej Musiałowski jako Diego w filmie „Freestyle” (Fot. materiały prasowe)
Maciej Musiałowski jako Diego w filmie „Freestyle” (Fot. materiały prasowe)
Krakowski półświatek bujający się w rytm hip-hopu i Maciej Musiałowski w głównej roli, którą z pewnością zaskoczy widzów pod wieloma względami. Walczący o Złote Lwy podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obraz „Freestyle” właśnie trafił na platformę Netflix.

„Freestyle” to tętniąca beatem opowieść o ambitnym i pełnym pasji Diegu – młodym raperze, który mimo mrocznej sławy, jaką zawdzięcza słynnemu w narkotykowym świecie ojcu, stara się dokonywać dobrych wyborów. Nie zdaje sobie jednak sprawy z konsekwencji, jakie będzie musiał ponieść, decydując się zaryzykować wszystko, by móc tworzyć muzykę na własnych zasadach.

Kadr z filmu „Freestyle” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Freestyle” (Fot. materiały prasowe)

Diego razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diega pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki interes – zakup oraz przemyt sporej ilości koksu. Diego podejmuje wyzwanie, jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Świat, przed którym uciekał, zasysa go jak bagno i brutalnie konfrontuje z gangsterskim podziemiem. Czy mężczyzna wyjdzie z tego cało?

W roli Diega występuje Maciej Musiałowski, który zaskoczy widzów zupełnie nowym obliczem. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Michał Sikorski, Nel Kaczmarek i Filip Lipiecki. Reżyserem filmu jest Maciek Bochniak, który wspólnie ze Sławomirem Shuty napisał również scenariusz. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Kajetan Plis, a producentami filmu są Aneta Hickinbotham i Leszek Bodzak.

Kadr z filmu „Freestyle” (Fot. materiały prasowe) Kadr z filmu „Freestyle” (Fot. materiały prasowe)

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze