1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Agnetha Fältskog z zespołu ABBA wznawia solową karierę

Agnetha Fältskog z zespołu ABBA wznawia solową karierę

Agnetha Fältskog w 1976 roku (Fot. Michael Ochs Archives/Getty Images)
Agnetha Fältskog w 1976 roku (Fot. Michael Ochs Archives/Getty Images)
Gwiazda zespołu ABBA, 73-letnia Agnetha Fältskog, wznawia karierę solową. Szwedzka artystka podpisała już duży kontrakt płytowy z wytwórnią BMG i planuje wydać nowy album jeszcze w tym roku.

W 2021 roku szwedzka grupa ABBA zjednoczyła siły po prawie czterech dekadach, aby nagrać nowy album i zagrać w Londynie przełomowy hologramowy koncert. Projekt reaktywacyjny okazał się strzałem w dziesiątkę, bo krążek „Voyage” nie tylko sprzedał się w ponad 2,5 miliona egzemplarzy, ale też zdobył pięć nominacji do nagrody Grammy. Sukces wydawnictwa i londyńskiego show, a także powrót do studia z zespołem zainspirował Agnethę Fältskog, 73-letnią członkinię grupy, do wznowienia kariery solowej. Artystka podpisała właśnie duży kontrakt płytowy z wytwórnią BMG w Londynie, która ostatnio pomogła 55-letniej Kylie Minogue wrócić na listy przebojów, a teraz tworzy nowe brzmienia dla Agnethy. Pod opieką BMG są również tacy artyści jak Cypress Hill, Louis Tomlinson, George Ezra czy Dido.

Aby zasygnalizować swój powrót, Fältskog uruchomiła swój oficjalny profil na Instagramie (@agnetha_official), który obserwuje już przeszło 27 tysięcy fanów. To właśnie tam ogłosiła, że jej nowy utwór pod intrygującym tytułem „Where Do We Go From Here?” (pol. „Dokąd stąd pójdziemy?”) zadebiutuje na antenie BBC Radio 2 w czwartek 31 sierpnia. Kiedy ukaże się cały album? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak według doniesień brytyjskich mediów, materiał ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Będzie to pierwsze od dziesięciu lat solowe wydawnictwo legendarnej wokalistki. Jest jednak mało prawdopodobne, aby artystka zdecydowała się ruszyć w trasę koncertową. Zapytana o tournée, mówi wprost: „To moja najsłabsza strona. Jestem już starsza i nie mogę tego robić. Nie chcę rozczarować ludzi”. Mimo, to fani już nie mogą się doczekać jej solowego projektu.

Źródło: Howell Davies, „HERE WE GO AGAIN! ABBA star launching solo career after landing major record deal with Kylie Minogue’s label”, thesun.co.uk [dostęp: 29.08.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze