1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Warsaw Gallery Weekend – spędźmy weekend ze sztuką współczesną

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
13. Warsaw Gallery Weekend już trwa. Do niedzieli będzie można zwiedzać za darmo warszawskie galerie i odkrywać różne oblicza sztuki współczesnej.

W tegorocznym programie festiwalu sztuki współczesnej, jakim jest Warsaw Gallery Weekend odbędą się 43 wystawy organizowane przez 37 galerii. To dużo jak na 4 dni, nie mówiąc już o dwudniowym weekendzie. Trudno pewnie będzie zobaczyć wszystkie, trzeba się na coś zdecydować. A wybór jest trudny.

Można pójść tropem znanych nazwisk – obejrzeć prace Zbigniewa Libery, Marioli Przyjemskiej, Wojciecha Bąkowskiego czy Małgorzata Mirga-Tas – lub wprost przeciwnie: zobaczyć, co tworzą artyści debiutujący na artystycznej scenie. Można również spacerować po Warszawie z broszurką informacyjną wydaną przez Warsaw Gallery Weekend, odwiedzając oznaczone na mapce galerie. Ja właśnie taki sposób zwiedzania preferuję, udało mi się dzięki temu odkryć podczas poprzednich edycji WGW galerie, o których istnieniu nie miałam pojęcia i poznać twórczość artystów zupełnie mi wcześniej nieznanych.

(Fot. materiały prasowe)

W tym roku, jak zapewniają organizatorzy WGW, zobaczymy przegląd najciekawszego współczesnego malarstwa, rysunku, fotografii, form video, instalacji, rzeźb i obiektów tworzonych przy pomocy zarówno tkanin jak i sztucznej inteligencji.

Sztuka zaangażowana

Uczestniczący w Warsaw Gallery Weekend artyści i artystki jak co roku biorą na warsztat to, co obecnie na świecie ważne. Wśród eksplorowanych tematów dominują wątki związane z ciałem i tożsamością, technologią i rozwojem sztucznej inteligencji, stanem naszej planety w obliczu kryzysu klimatycznego oraz pamięcią i stosunkiem do historycznych narracji. Nie brakuje też odniesień do bieżącej sytuacji społeczno-politycznej oraz prowokujących komentarzy do współczesności. W tegorocznym przeglądzie oprócz polskich galerii sztuki udział biorą galerie z Ukrainy The Naked Room i Voloshyn Gallery.

(Fot. materiały prasowe)

Dłużej niż weekend

Po głównym weekendzie festiwalu do końca października będzie można wziąć udział w różnych wydarzeniach nawiązujących do wystaw prezentowanych w ramach WGW. Dla miłośników sztuki zaplanowano wiele spotkań z artystami i galerzystami, wykładów i performance’ów.

Szczegółowy program wydarzeń 13.Warsaw Gallery Weekend znajdziecie na stronie: warsawgalleryweekend.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze