1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Tomasz Kot jako Taco Hemingway w nowym teledysku Darii Zawiałow

Daria Zawiałow (Fot. materiały prasowe)
Daria Zawiałow (Fot. materiały prasowe)
Daria Zawiałow i Taco Hemingway to duet, który nieustannie zaskakuje. Najpierw artyści zaprezentowali światu „Mix Sałat” – utwór, który znalazł się na nowym krążku rapera. Teraz przyszedł czas na „Supro”. Ostatni singiel z nadchodzącego albumu artystki wraz z niebanalnym teledyskiem są już dostępne w sieci.

Kilka dni temu ukazał się nowy album Taco Hemingwaya z gościnnym udziałem Darii Zawiałow w utworze „Mix Sałat”. Nie jest to jednak koniec współpracy artystów, bo do sieci trafił właśnie utwór „Supro” zwiastujący nadchodzący krążek artystki. W numerze gwiazdy muzyki prowadzą transkontynentalny dialog – Daria z bezkresnej amerykańskiej pustyni, a Taco z warszawskich ulic. Surrealizmu tej sytuacji dodaje fakt, że w rolę popularnego rapera w teledysku wciela się… Tomasz Kot.

– Pomysł, aby zaangażować do projektu Tomka, powstał bardzo spontanicznie. „Supro” jest napisane i zaśpiewane przez nas z lekkim przymrużeniem oka. Zależało nam na tym, aby teledysk również nie był brany całkowicie na poważnie. Chwilę później wpadliśmy na pomysł, co by było, gdyby Filipa zagrał aktor. W zasadzie od razu przyszedł nam do głowy Tomasz Kot. Razem z Taco ogromnie szanujemy jego postać i kunszt, a poza tym przy pomocy odrobiny charakteryzacji okazało się, że panowie są do siebie zaskakująco podobni. Tomek – ku mojemu zdziwieniu – zgodził się na udział w klipie praktycznie tego samego dnia, kiedy nieśmiało do niego napisałam, i wszedł w to z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem pomimo wielu zawodowych obowiązków. Jestem przeszczęśliwa i megadumna z tego, że mogę mieć w jednym projekcie u swego boku dwóch tak wspaniałych artystów – opowiada Daria.

„Supro” jest ostatnią zapowiedzią czwartego solowego albumu Darii „Dziewczyna Pop”, który ukaże się 20 października w trzech różnych wersjach wizualnych. Płyta powstała we współpracy z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już płyty, tj. „Grandę” Brodki czy „Małomiasteczkowego” Dawida Podsiadło. Przy tworzeniu albumu duetowi od strony muzycznej przyświecały gitarowe lata 90. Lirycznie natomiast Daria wychodzi z roli narratorki i skupia się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach – pisząc o nich bardziej wprost, bez owijania w bawełnę. Album jest podzielony na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery utwory, a wraz z nimi osobne: historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy z segmentów albumu – „92’” – to podróż nie tylko do onirycznego i słonecznego Los Angeles, ale przede wszystkim podróż w czasie – do czasów pierwszych miłości, rozczarowań i pożegnań w życiu Darii. Rozdział „Pete Stop” opowiadać będzie o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym życiowym pędzie i zaczęła marzyć o miłości i potrzebie stabilizacji. Ostatnia część tryptyku – rozdział „Backdoor”, który reprezentuje najnowsze „Supro” – to rozmyślanie artystki nad tym, „co by było, gdyby…”. Chwilę po premierze płyty artystka wyruszy w trasę koncertową, która będzie obejmować pięć największych hal koncertowych w Polsce. Bilety są już w sprzedaży.

Źródło: materiały prasowe Sony Music Polska

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze