1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Angelina Jolie jako Maria Callas w filmie twórcy „Spencer”. Są pierwsze zdjęcia z planu

Angelina Jolie jako Maria Callas w filmie twórcy „Spencer”. Są pierwsze zdjęcia z planu

„Maria” przedstawi historię Marii Callas z perspektywy jej ostatnich dni. Tytułową postać zagra Angelina Jolie. (Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images)
„Maria” przedstawi historię Marii Callas z perspektywy jej ostatnich dni. Tytułową postać zagra Angelina Jolie. (Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images)
Pablo Larraín, specjalista od przenoszenia kobiecych historii na duży ekran, szykuje kolejną pełnometrażową biografię. Po świetnie przyjętych filmach o Jackie Kennedy i księżnej Dianie twórca opowie o życiu Marii Callas, legendarnej śpiewaczki operowej. W projekcie zatytułowanym „Maria” tytułową rolę zagra Angelina Jolie.

„Maria” opowie piękną, ale również bez wątpienia tragiczną historię życia jednej z największych śpiewaczek operowych na świecie. Fabuła filmu w reżyserii Pabla Larraína („Jackie”, „Spencer”) skupi się na jej ostatnich dniach, które spędziła w Paryżu. Obraz powstaje w oparciu na prawdziwych relacjach przyjaciół i znajomych legendarnej diwy. Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara Steven Knight („Niewidoczni”, „Peaky Blinders”), który współpracował już z Larraínem przy filmie „Spencer”. Główną rolę zagra natomiast Angelina Jolie, laureatka Oscara za drugoplanową rolę w „Przerwanej lekcji muzyki”, która na koncie ma również role w takich filmach, jak „Hakerzy”, „Gia”, „60 sekund”, „Aleksander”, „Pan i pani Smith” czy „Salt”. W obsadzie znaleźli się także: Pierfrancesco Favino, Alba Rohrwacher, Haluk Bilginer, Kodi Smit-McPhee i Valeria Golino.

– Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem produkcji filmu „Maria” który, mam nadzieję, przybliży niezwykłe życie i twórczość Marii Callas widzom na całym świecie dzięki wspaniałemu scenariuszowi Stevena Knighta, pracy całej obsady i ekipy, a zwłaszcza wspaniałej pracy Angeliny i jej niezwykłemu przygotowaniu – mówi Larraín. – Połączenie moich dwóch największych pasji, czyli kina i opery, od dawna było moim marzeniem. Zrobienie tego z Angeliną, niezwykle odważną i dociekliwą artystką, jest fascynującą możliwością. To prawdziwy dar – dodaje twórca. – Bardzo poważnie podchodzę do życia i dziedzictwa Marii. Dam z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniu. Pablo Larraín to reżyser, którego od dawna podziwiam. Możliwość opowiedzenia historii Marii z nim i Stevenem Knightem to spełnienie marzeń – komentuje Jolie.

Zdjęcia już się rozpoczęły i będą realizowane przez osiem tygodni w Paryżu, Grecji, Budapeszcie i Mediolanie. Pierwsze fotografie z planu właśnie trafiły do sieci. Jak prezentuje się Angelina Jolie jako Maria Callas? Zobaczcie sami.

Kim była Maria Callas?

Maria Callas była jedną z najsłynniejszych śpiewaczek operowych wszech czasów. Nazywano ją „primadonną stulecia” („primadonna assoluta”) i „Boską” („La Divina”). Występowała m.in. w mediolańskiej La Scali i Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Była nie tylko wszechstronną śpiewaczką z niezwykłą wprost skalą głosu, lecz także miała doskonały talent aktorski. Zagrała tytułową rolę w filmie „Medea”, opartym na antycznej tragedii Eurypidesa. Budziła zainteresowanie nie tylko ze względu na ogromny talent i sceniczną charyzmę. Była też bohaterką licznych, choć często nadmiernie rozdmuchanych skandali. Kontrowersje wzbudzały m.in. publicznie toczone przez nią spory oraz romanse, np. z bogaczem Arystotelesem Onassisem. Słynna śpiewaczka zmarła w 1977 roku w Paryżu, a jej prochy zostały, zgodnie z jej życzeniem, rozsypane nad Morzem Egejskim. Więcej o Marii Callas przeczytacie w poniższych artykułach:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze