1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Tomasz Kot, Borys Szyc i Karolina Gruszka zagrają w międzynarodowej produkcji. Publikujemy zwiastun filmu „Joika”

Tomasz Kot, Borys Szyc i Karolina Gruszka zagrają w międzynarodowej produkcji. Publikujemy zwiastun filmu „Joika”

Tomasz Kot w filmie „Zimna wojna” (Fot. materiały prasowe)
Tomasz Kot w filmie „Zimna wojna” (Fot. materiały prasowe)
„Joika” to opowieść o pierwszej amerykańskiej primabalerinie, która ukończyła Akademię Baletu Bolszoj. Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie, zmienionej na potrzeby produkcji w Moskwę. Tomasz Kot, Borys Szyc i Karolina Gruszka zagrają u boku między innymi Diane Kruger i Talii Ryder.

„Joika” to filmowa opowieść inspirowana prawdziwą historią życia Joy Womack. Była ona pierwszą amerykańską tancerką baletową, która ukończyła główny program Akademii Baletu Bolszoj – jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół baletu na świecie, słynącej z niewyobrażalnego rygoru, oraz drugą Amerykanką w historii, która podpisała kontrakt z Baletem Bolszoj. Produkcja filmowa opowiada o determinacji, wirtuozerii, błyskotliwości i granicach poświęcenia młodej dziewczyny, które razem tworzą inspirującą podróż do najbardziej wymagającej szkoły tańca na świecie. W sieci właśnie pojawił się zwiastun filmu.

W głównej roli zobaczymy Talię Ryder, a jej mentorkę Tatiyanę Volkovą zagra Diana Kruger. Obie aktorki w przeszłości były związane z tańcem baletowym. W obsadzie wystąpią także Tomasz Kot, Borys Szyc i Karolina Gruszka. W role drugoplanowe mają wcielić się profesjonalni tancerze, między innymi Oleg Iwenko z Tatarskiej Opery Narodowej w Kazaniu. Reżyserem filmu „Joika” jest James Napier Robertson, a jedną z producentek Klaudia Śmieja-Rostworowska. Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie, która na potrzeby produkcji zastępowała Moskwę.

Premiera filmu „Joika” w Polsce zaplanowana jest na początek 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze