1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Joanna Kulig w kolejnej międzynarodowej produkcji. Tym razem zagra u boku ikony francuskiego kina

Joanna Kulig w kolejnej międzynarodowej produkcji. Tym razem zagra u boku ikony francuskiego kina

Joanna Kulig (Fot. IPA/SplashNews.com/East News)
Joanna Kulig (Fot. IPA/SplashNews.com/East News)
Joanna Kulig wciąż pnie się po szczeblach międzynarodowej kariery. I idzie jej to świetnie. Kolejnym projektem polskiej aktorki realizowanym poza granicami naszego kraju jest włoska produkcja „Island” w reżyserii Nory Jaenike.

Dobra passa Joanny Kulig trwa. Gwiazda „Zimnej wojny”, która niedawno dołączyła do Amerykańskiej Akademii Filmowej, coraz częściej pojawia się w międzynarodowych produkcjach. Ostatnio wystąpiła w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej „Kobieta z…” oraz amerykańskiej komedii romantycznej „She Came to Me” z udziałem m.in. Anne Hathaway (obie produkcje wejdą do kin w marcu 2024 roku). Wkrótce zobaczymy ją również w nowym serialu wojennym „Władcy przestworzy” autorstwa twórców „Kompanii braci” i „Pacyfiku”, a także włoskim feministycznym thrillerze psychologicznym zatytułowanym „Island”.

Joanna Kulig wciela się w nim w postać Joanny, która przeżywa feministyczne przebudzenie. Kobieta jest żoną bogatego, ale przykutego do łóżka chorego mężczyzny, który kontroluje każdy jej krok. Pewnego dnia na drodze Joanny pojawia się Ada. Pod jej wpływem bohaterka rozpocznie proces emancypacji, który pchnie ją do działań, o jakie nigdy wcześniej by siebie nie podejrzewała. W roli Ady zobaczymy Fanny Ardant, ikonę francuskiego kina, którą obecnie możemy oglądać w filmie Romana Polańskiego „The Palace”. W obsadzie znalazł się też Marco Rossetti („Il Cacciatore. Polowanie na mafię”).

Chociaż „Island” jest włoską produkcją, film został zrealizowany w większości w języku angielskim. Za kamerą stanęła natomiast debiutująca w pełnym metrażu włosko-niemiecka reżyserka Nora Jaenike. Zdjęcia, które zakończyły się 4 listopada, kręcone były na wyspie Elba. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Źródło: Nick Vivarelli, „»Cold War« Star Joanna Kulig, Fanny Ardant Set for Feminist Thriller »Island« (EXCLUSIVE), variety.com [dostęp: 13.11.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze