1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Wielkie kłamstewka” powrócą z trzecim sezonem? Nicole Kidman przekazała dobre wieści dla fanów serialu

„Wielkie kłamstewka” powrócą z trzecim sezonem? Nicole Kidman przekazała dobre wieści dla fanów serialu

Obsada serialu „Wielkie kłamstewka” (Fot. materiały prasowe HBO)
Obsada serialu „Wielkie kłamstewka” (Fot. materiały prasowe HBO)
Jeden z najpopularniejszych seriali HBO ostatnich lat powraca. Jeśli lubicie „Wielkie kłamstewka” z Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley i Laurą Dern w rolach głownych, ta wiadomość z pewnością was ucieszy.

„Wielkie kłamstewka” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych seriali HBO ostatnich lat. Produkcja na podstawie powieści kryminalnej autorstwa Liane Moriaty zadebiutowała na platformie w 2017 roku i błyskawicznie odniosła sukces zarówno wśród widzów, jak i krytyków, o czym świadczą m.in. cztery Złote Globy i aż osiem statuetek Emmy. Duża w tym zasługa twórców – za serial odpowiada bowiem ceniony scenarzysta David E. Kelley („Ally McBeal”, „Od nowa”, „Kancelaria adwokacka”) – a także fenomenalnej obsady, w której znalazły się gwiazdy dużego formatu: laureatki Oscara Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laura Dern i Meryl Streep, a także Shailene Woodley, Zoë Kravitz i Alexandr Skarsgård.

Serial „Wielkie kłamstewka” – czy powstanie trzeci sezon?

Do tej pory powstały dwa sezony liczące po siedem odcinków. Na nowe odcinki fani czekają już cztery lata. Czy w końcu doczekamy się kontynuacji projektu? Szanse na trzeci sezon, które od początku były dość niewielkie, pogrzebała – wydawałoby się, że na dobre – śmierć reżysera serialu w grudniu 2021 roku. Kanadyjczyk Jean-Marc Vallée poza „Wielkimi kłamstewkami” wyreżyserował również nagrodzony trzema Oscarami dramat biograficzny „Witaj w klubie” oraz wyróżniony Złotym Globem serial „Ostre przedmioty” z Amy Adams. Po śmierci twórcy głos w sprawie trzeciego sezonu zabrała Zoë Kravitz, jedna z aktorek serii. – Dużo rozmawialiśmy o zrobieniu trzeciego sezonu. Niestety Jean-Marc Vallée, nasz niesamowity reżyser, zmarł w ubiegłym roku, co złamało nam serca. Nie wyobrażam sobie wznowienia pracy bez niego. Był prawdziwym wizjonerem dla tego serialu – powiedziała gwiazda w rozmowie z magazynem „GQ”.

I gdy wszyscy myśleli, że „Wielkie kłamstewka” już nigdy nie doczekają się trzeciej serii, głos zabrała Nicole Kidman, która na ostatnim spotkaniu z publicznością powiedziała: – Kocham „Wielkie kłamstewka”. I doprowadzimy do realizacji trzeciej części.

Aktorka nie podała żadnych konkretów, jednak nagranie z jej wypowiedzią błyskawicznie obiegło sieć i stało się viralem. Czy obsada i twórcy dotrzymają słowa danego publiczności i faktycznie zabiorą się za realizację kolejnego sezonu serialu? Mamy wielką nadzieję.

Serial „Wielkie kłamstewka” – o czym opowiada?

W spokojnym nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawiają się samotna matka Jane i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline i Celeste biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą. Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.

Serial dostępny jest na platformach HBO Max, Player, TV Smart oraz Play Now.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze