1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Czołówka polskich artystów w utworze promującym nową „Akademię Pana Kleksa”. Nagranie robi furorę w sieci

(Fot. Piotr Tarasiewicz/materiały prasowe)
(Fot. Piotr Tarasiewicz/materiały prasowe)
Energetyczna, przebojowa i zaskakująca – taka jest nowa wersja legendarnego utworu „Witajcie w naszej bajce”. W singlu zapowiadającym pierwszą części trylogii „Akademia Pana Kleksa” usłyszeć możemy czołówkę polskich artystów.

To z pewnością jedna z najgorętszych premier muzycznych tego roku. Igo, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół, czyli czołówka polskich artystów, zaprasza do świata wyobraźni w nowej wersji legendarnego utworu „Witajcie w naszej bajce”. „Całkiem Nowa Bajka” zwiastuje pierwszą części trylogii „Akademia Pana Kleksa”, która już niebawem trafi do kin. Singlowi towarzyszy klip z udziałem wszystkich artystów oraz… Piotra Fronczewskiego, który cztery dekady temu stworzył niezapomnianą kreację Ambrożego Kleksa. – Nigdy wcześniej w jednym numerze nie starło się tyle różnych emocji i tylu twórców, którzy zechcieli o nich opowiedzieć. Zapraszam na niewyobrażalną podróż do krainy wyobraźni – mówi Maciej Kawulski, reżyser filmu oraz teledysku.

– To sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego, szczególnie że zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów – mówi Mrozu. Podobnego zdania jest Artur Rojek, dla którego ten projekt jest świetną przygodą. – Widzę, że biorę udział w czymś pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi. Z kolei Igo po otrzymaniu zaproszenia do projektu nie zastanawiał się nawet sekundy: – To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo – mówi.

Nowa „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, w której w roli głównej zobaczymy Tomasza Kota. Produkcja przemawia swoją treścią i formą do najmłodszych, ale też wchodzi w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film będzie można oglądać w kinach od 5 stycznia, natomiast w lutym rusza „Akademia Pana Kleksa na żywo”, widowisko muzyczne, które odbędzie się w największych halach w Polsce: w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Katowicach i Krakowie. Bilety już w sprzedaży.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze