1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Martyna Wojciechowska rusza z serią filmów dokumentalnych. Pierwszy jest już dostępny

Kadr z filmu dokumentalnego „Czas na taniec” (Fot. materiały prasowe TVN)
Kadr z filmu dokumentalnego „Czas na taniec” (Fot. materiały prasowe TVN)
„Czas na taniec” – taki tytuł nosi pierwszy dokument z nowego cyklu filmów dokumentalnych Martyny Wojciechowskiej. Bohaterki udowadniają w nim, że nigdy nie jest za późno na dobrą zabawę. Jak być aktywnym i szczęśliwym w wieku 60+? Poznajcie zespół taneczny seniorek Calendar Girls.

Martyna Wojciechowska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, podróżniczka i działaczka społeczna, znana jest przede wszystkim ze swojej ciekawości świata i ludzi, przełamywania schematów oraz pokonywania kolejnych barier. A także z tego, że zawsze jest gotowa, by pomagać innym, zwłaszcza słabszym. Jej program dokumentalny „Kobieta na krańcu świata” cieszy się ogromną popularnością – przedstawia bowiem wiele inspirujących historii oraz podejmuje tematy, które wzbudzają zarówno emocje, jak i dyskusje.

W związku z tym, ile poruszenia wywołały niektóre odcinki, Martyna postanowiła stworzyć cykl pełnometrażowych filmów dokumentalnych, które pozwolą bardziej zgłębić dany temat – w końcu jest jeszcze tyle ważnych historii do opowiedzenia.

Pierwszy dokument z cyklu skupia się na kobietach z pokolenia silver, które są członkiniami zespołu tanecznego Calendar Girls, i pokazuje, jak chwytać życie garściami oraz być aktywnym w wieku 60+. – Mówi się „starość nie radość”, ale czy na pewno? Bohaterki mojego filmu dokumentalnego „Czas na taniec” udowadniają, że wiek to tylko liczba! Pojechałam na Florydę, żeby poznać zespół taneczny seniorek Calendar Girls i się o tym przekonać. I choć to Dziewczyny z kalendarza, to czasu nie liczą. To opowieść, która niesie dobrą energię i pozytywny przekaz. Wierzę, że wszyscy, którzy obejrzą ten film, przekonają się, że nigdy nie jest za późno, żeby próbować nowych rzeczy, żeby realizować swoje marzenia. Niezależnie od wieku – mówi Martyna Wojciechowska.

Kadr z filmu dokumentalnego „Czas na taniec” (Fot. materiały prasowe TVN)

W dokumencie „Czas na taniec” poznamy m.in. 64-letnią Donnę Allio, która przeprowadziła się na Florydę, do Cape Coral, z Pensylwanii. Jednak zamiast wieść spokojne życie seniorki wybrała taniec i dołączyła do zespołu Calendar Girls, którego założycielką jest była nauczycielka Katherine Shortlidge. To aż trzydzieści bardzo różnych kobiet w wieku od 50 do 82 lat, które połączyły pasja do tańca oraz… chęć pomocy. „Dziewczyny z kalendarza” bowiem zbierają fundusze m.in. na psy pracujące dla weteranów wojennych, a także charytatywnie występują w domach opieki dla osób starszych. Są inspiracją nie tylko dla pokolenia silver, lecz także dla młodych ludzi – przypominają bowiem, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Kadr z filmu dokumentalnego „Czas na taniec” (Fot. materiały prasowe TVN)

Seria dokumentów Martyny Wojciechowskiej powstaje pod marką Player Original. Pierwszy odcinek jest już dostępny na platformie Player.pl – jego premiera odbyła się 26.11.2023 r.

Źródło: materiały prasowe TVN, „Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl”, prasa.tvn.pl/271887-cykl-dokumentow-martyny-wojciechowskiej-w-playerpl [dostęp: 30.11.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze