1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Psychopatyczny oszust Tom Ripley wraca na ekrany w nowym serialu Netflixa. W roli głównej Andrew Scott

Psychopatyczny oszust Tom Ripley wraca na ekrany w nowym serialu Netflixa. W roli głównej Andrew Scott

Andrew Scott w serialu „Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Andrew Scott w serialu „Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Wcześniej byli nim m.in. Alain Delon, Matt Damon i John Malkovich. Teraz bohater słynnego cyklu powieściowego Patricii Highsmith, psychopatyczny oszust Tom Ripley, wraca na ekrany w nowym serialu Netflixa. W roli głównej zobaczymy znakomitego Andrew Scotta, gwiazdę seriali „Sherlock”, „Czarne lustro” i „Fleabag”.

Powołana do życia przez amerykańską pisarkę Patricię Highsmith postać patologicznego kłamcy i genialnego oszusta Toma Ripleya od lat fascynuje filmowców. W kinie portretowali go Alain Delon („W pełnym słońcu”), Dennis Hopper („Amerykański przyjaciel”), Matt Damon („Utalentowany pan Ripley”), Barry Pepper („Podstępny Ripley”) oraz John Malkovich („Gra Ripleya”). Teraz do tego zaszczytnego grona dołącza nominowany do Złotego Globu irlandzki aktor Andrew Scott, który zagra Ripleya w nowym serialu platformy Netflix.

Realizację projektu zatytułowanego po prostu „Ripley” zapowiadano już w 2019 roku. Początkowo miał on powstać dla stacji Showtime, jednak ta po cichu sprzedała go Netflixowi. W nowym serialu Tom Ripley – inteligentny bajerant, który ima się różnych zajęć, aby przetrwać w Nowym Jorku na początku lat 60. zostaje wynajęty przez pewnego bogacza. Jego zadaniem jest udanie się do Włoch i przekonanie Dickiego Greenleafa, syna majętnego mężczyzny, do powrotu do domu. I tu wkraczamy do świata pełnego fałszu, oszustw i morderstw.

Wspomniany wcześniej Andrew Scott, czyli serialowy Tom, na koncie ma wiele udanych ról, w m.in. w serialach „Sherlock”, „Czarne lustro” i „Fleabag”, a także filmach „Piękny drań”, „Spectre” i „1917”. Wkrótce zobaczymy go również w romansie fantasy „Dobrzy nieznajomi”. W serialu „Ripley” na ekranie pojawią się także: Johnny Flynn („Geniusz”, „Lovesick”, „Emma.”) jako Dickie, Pasqual Esposito („Gomorrah”) jako Pucci oraz Dakota Fanning („Sam”), która wciela się w Marge Sherwood, Amerykankę mieszkającą we Włoszech, która podejrzewa Toma o mroczne intencje. Twórcą serialu jest natomiast laureat Oscara Steven Zaillian, autor filmów Lista Schindlera” i „Irlandczyk” oraz serialu HBO Długa noc”.

W oczekiwaniu na premierę koniecznie zerknijcie na pierwsze zdjęcia z planu oraz teaser, który właśnie trafił do sieci. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko. Spójrzcie tylko na te artystyczne, niesamowicie klimatyczne czarno-białe kadry.

„Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix) „Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix)

„Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix) „Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix)

„Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix) „Ripley” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Serial „Ripley” zadebiutuje na Netflixie w 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze