1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Sanah znów śpiewa poezję. Tym razem interpretuje wiersz Marii Konopnickiej

Sanah znów śpiewa poezję. Tym razem interpretuje wiersz Marii Konopnickiej

Sanah (Fot. materiały prasowe Universal Music Polska)
Sanah (Fot. materiały prasowe Universal Music Polska)
Sanah po raz kolejny sięga po literaturę piękną. Tym razem ulubiona artystka Polaków mierzy się z twórczością Marii Konopnickiej. Nastrojowy utwór ze słowami wiersza „Na grobie rycerz”, który właśnie trafił do sieci wraz z klimatycznym teledyskiem, promuje film „Powstaniec 1863” w reżyserii Tadeusza Syki.

O zamiłowaniu sanah do poezji wiemy już od dawna. Wyprzedająca największe stadiony i areny koncertowe w kraju artystka w listopadzie zeszłego roku wydała ciepło przyjęty przez słuchaczy album „sanah śpiewa Poezyje” złożony z 10 interpretacji muzycznych wierszy autorstwa ukochanych przez sanah poetów, w tym m.in. Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliana Tuwina, Juliusza Słowackiego czy Jacka Cygana.

Teraz artystka przygotowała piosenkę ze słowami wiersza Marii Konopnickiej. „Pokochałam wiersz „Na grobie rycerz” Marii Konopnickiej, jak tylko przeczytałam go po raz pierwszy. Od razu napisałam do niego melodię, a chwilę później spotkał mnie wielki zaszczyt: moja kompozycja znalazła się we wspaniałym filmie historycznym. Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że utwór wzruszy was tak bardzo jak mnie” – napisała sanah na swoim Instagramie.

Piosenka promuje film „Powstaniec 1863” w reżyserii Tadeusza Syki, który trafi do kin już 12 stycznia 2024 roku. To historia opowiedziana z perspektywy kapelana generała Stanisława Brzóski walczącego przeciw Rosyjskiemu Imperium. Nazywany przez Rosjan „Duchem” pozostaje nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk przeciwnika i dając Polakom nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru. W roli głównej zobaczymy tu Sebastiana Fabijańskiego. Poniżej prezentujemy zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze