1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Królowa Kamila rusza z podcastem literackim

Królowa Kamila rusza z podcastem literackim

Królowa Kamila (Fot. Chris Jackson/Getty Images)
Królowa Kamila (Fot. Chris Jackson/Getty Images)
To już oficjalne – 8 stycznia 2024 roku królowa Kamila zadebiutuje ze swoim literackim podcastem, który będzie współprowadziła z Vicki Perrin.

W 2021 roku królowa Kamila – wtedy jedynie księżna Kornwalii – założyła internetowy klub książki The Queen’s Reading Room, który prędko przekształcił się w globalną społeczność, gdzie dzielono się spostrzeżeniami na temat książek i prowadzono rozmowy z wybranymi przez Kamilę autorami.

– Książki – autorstwa autorów z całego świata – dzięki swojej niezwykłej mocy edukowania i inspirowania wzbogacały moje życie już od dziecka. Dlatego też z wielką radością obserwowałam, jak mój klub książki z biegiem lat przekształcił się w kwitnącą książkową społeczność. […] – mówi królowa Kamila.

The Queen’s Reading Room z czasem rozrósł się w organizację charytatywną, która działa na rzecz promowania korzyści płynących z czytania, a jej misją jest pomaganie większej liczbie osób w znajdowaniu książek, które wzbogacają ich życie. Każdego dnia na swoich mediach społecznościowych i stronach internetowych organizacja zamieszcza bezpłatne treści edukacyjne dotyczące literatury, a ponadto organizuje różne festiwale czy wydarzenia literackie.

Teraz przyszła pora na kolejny krok – podcast. „The Queen’s Reading Room Podcast to miejsce, w którym miłośnicy książek – a także ci, którzy chcieliby pokochać literaturę nieco bardziej – mogą zainspirować się książkowymi wyznaniami światowych bohaterów literackich” – czytamy na oficjalnej stronie organizacji.

Podcast, który ruszy już 8 stycznia 2024 roku, będzie służył rekomendacjom książek i dyskusjom na ich temat. Autorzy z całego świata będą opowiadać o swoich ulubionych pisarzach, najcenniejszych lekturach i najwcześniejszych wspomnieniach czytelniczych. Królowa Kamila porozmawia m.in. ze szkockim autorem kryminałów Ianem Rankinem, pisarzem i satyrykiem Davidem Baddielem oraz cenioną amerykańską pisarką Ann Patchett.

– Nie ma to jak rekomendacja genialnej książki od znajomego, ale jeszcze lepiej, gdy tą osobą jest jeden z twoich ulubionych autorów lub najbardziej podziwiana osoba. Mam nadzieję, że ten podcast zainspiruje słuchaczy do nowych literackich przygód i pomoże tym, którzy pragną kochać książki trochę bardziej, znaleźć takie, które rozpalą ich wyobraźnię – powiedziała Vicki Perrin, współprowadząca program, która jest także dyrektorką generalną The Queen’s Reading Room.

Źródła: oficjalna strona The Queen's Reading Room: https://thequeensreadingroom.co.uk/; Emily Burack, „The Queen's Reading Room Podcast launches in January 2024”, https://www.townandcountrymag.com/society/tradition/a46164395/queen-camilla-reading-room-podcast-news/ [dostęp: 19.12.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze