1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Joanna Kulig i Anne Hathaway w komedii o wszystkich odcieniach miłości. „Miłość bez ostrzeżenia” już w kinach

Joanna Kulig i Anne Hathaway w komedii o wszystkich odcieniach miłości. „Miłość bez ostrzeżenia” już w kinach

„Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films)
„Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films)
Joanna Kulig znowu zachwyca na wielkim ekranie – tym razem u boku Anne Hathaway i Petera Dinklage’a w komedii romantycznej „Miłość bez ostrzeżenia”. Co wiemy o produkcji, która właśnie debiutuje w kinach?

O filmie „Miłość bez ostrzeżenia” – bardziej znanym pod oryginalnym tytułem „She Came to Me” – było głośno już w ubiegłym roku. Produkcja bowiem otworzyła Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie 16 lutego 2023 roku. Na polską premierę musieliśmy jednak trochę poczekać – na ekrany kin w naszym kraju film trafił dopiero dziś. Jaką historię opowiada?

„Miłość bez ostrzeżenia” – fabuła

Para zakochanych nastolatków wierzących, że ich związek może trwać do grobowej deski, kompozytor szukający inspiracji oraz kobieta pozornie mająca wszystko, która spotyka miłość w najmniej oczekiwanym momencie – tak pokrótce można opisać fabułę filmu „Miłość bez ostrzeżeń”.

„Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films) „Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films)

Punktem wyjścia dla całej opowieści i wprowadzenia nowych postaci jest historia kompozytora Stevena (Peter Dinklage), który przechodzi kryzys twórczy, boryka się z długą listą fobii społecznych i niewiarą we własny talent. Musi jednak napisać operę, która zachwyci cały Nowy Jork i przedstawi to, czego zblazowana śmietanka towarzyska jeszcze nie widziała. Za radą żony Patricii (Anne Hathaway) – która choć prowadzi popularną klinikę terapeutyczną, sama zmaga się z nerwicą natręctw – postanawia więc poszukać natchnienia u… seksoholiczki Katriny (Marisa Tomei), która jest kapitanką statku rybackiego dryfującego wokół Manhattanu. Przy okazji poznajemy syna Stevena i Patricii – Juliana (Evan Ellison), który związał się z nieco młodszą Teresą (Harlow Jane), oraz matkę wspomnianej dziewczyny – Magdalenę (Joanna Kulig), emigrantkę z Polski żyjącą z nieznoszącym sprzeciwu mężem (Brian d’Arcy James).

„Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films) „Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films)

Fascynujący Nowy Jork otwiera ich wszystkich na nowych ludzi i nowe doznania, udowadniając, że w wielkim mieście nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkich jego mieszkańców łączy jedno: nadzieja, że wyczekiwana miłość w końcu nadejdzie.

„Miłość bez ostrzeżenia” – obsada i twórcy

Głównym atutem filmu „She Came to Me” jest jego obsada. Na ekranie występują bowiem dwie laureatki Oscara: Anne Hathaway („Pamiętnik księżniczki”, „Les Misérables: Nędznicy „Diabeł ubiera się u Prady”, „Praktykant”) i Marisa Tomei („Mój kuzyn Vinny”, filmy z serii „Spider-Man”); Peter Dinklage („Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, „Gra o Tron”), Brian d’Arcy James („Spotlight”, „Trzynaście powodów”) i oczywiście Joanna Kulig („Zimna wojna”, „O mnie się nie martw”), która od kilku lat szturmem podbija zagraniczny rynek. Zagrała już między innymi w serialu „The Eddy” Damiena Chazelle’a oraz francuskim dramacie „Kompromat”, a już wkrótce wystąpi u boku francuskiej gwiazdy Fanny Ardant w psychologicznym thrillerze „Island”.

„Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films) „Miłość bez ostrzeżenia”/„She Came to Me” (Fot. materiały prasowe M2Films)

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rebecca Miller, w Polsce znana głównie z „Planu Maggie”, natomiast za muzykę – dwukrotny zdobywca Oscara Alexandre Desplat.

„Miłość bez ostrzeżenia” – data premiery

„Miłość bez ostrzeżenia” w kinach od 15 marca 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze