1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Radiowa Trójka inauguruje nową audycję z nagraniami kultowych koncertów ze studia im. Agnieszki Osieckiej

Agnieszka Osiecka (Fot. Krzysztof Gieraltowski/Forum)
Agnieszka Osiecka (Fot. Krzysztof Gieraltowski/Forum)
Dziś na antenie Radiowej Trójki zadebiutuje audycja „Z Osieckiej”. Będą to archiwalne utwory z genialnych koncertów granych przed laty na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Pierwsza audycja już dzisiaj.

„Z Osieckiej” to nowy cykl radiowej Trójki, który poprowadzi Justyna Grabarz. Audycja będzie się składała z archiwalnych nagrań koncertów, które przed laty odbywały się w radiowym studiu koncertowym przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7. „Studio koncertowe istniało od początku. Korzystały z niego radiowe orkiestry, których nagrania wykorzystywano na antenie Programu 1. I, jak to w życiu bywa, przypadek pod postacią awarii konsolety zmienił bieg historii. Orkiestry przestały grać na Myśliwieckiej, a redaktorzy Trójki pomyśleli o zagospodarowaniu pustego studia. Wypożyczono sprzęt do nagłośnienia, krzesełka dla publiczności zniesiono z redakcyjnych pokoi i w tych prowizorycznych warunkach Trójka zorganizowała swój pierwszy koncert dla słuchaczy i publiczności zgromadzonej w studiu” – czytamy na stronie internetowej Trójki.

Koncerty okazały się właśnie tym, czego ówczesna publiczność potrzebowała i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony publiczności, jak i artystów. W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, począwszy od lat 80., występowali między innymi: Anna Maria Jopek, Ewa Bem, Katarzyna Nosowska, Lady Pank, Sidney Polak, T.Love, Pidżama Porno, Strachy na Lachy, Grzegorz Turnau, Myslovitz, Püdelsi, Dżem, Jacek Kaczmarski, Perfect, Stanisław Sojka, Maanam, Maryla Rodowicz, O.S.T.R., Monika Brodka, Katie Melua, Łona i wielu innych.

Teraz za pośrednictwem Trójki mamy niepowtarzalną okazję poczuć klimat koncertów z tamtych lat. Audycja „Z Osieckiej” będzie transmitowana od poniedziałku do czwartku o godz. 19.05. Podczas niej posłuchamy między innymi „pierwszego hiphopowego koncertu w Programie 3” z 2002 roku oraz jednego z pierwszych występów zespołu Hey w Trójce. Dziś, podczas audycji inaugurującej, możemy natomiast posłuchać samej Agnieszki Osieckiej zapowiadającej występy swoich ukochanych artystek i artystów, m.in.: Piotra Polka, Krystyny Jandy, Magdy Umer, Ewy Błaszczyk czy Maryli Rodowicz.

„Zanim ruszymy do przodu, budując przyszły kształt radiowej Trójki, chcemy spojrzeć za siebie” – czytamy na stronie Trójki. Audycja ma być symbolicznym gestem, który, naszym zdaniem, świetnie rokuje na przyszłość. Trzymamy kciuki!

Źródło: trojka.polskieradio.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze