1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Twórca „Yellowstone” pracuje nad nowym serialem na tle Dzikiego Zachodu. W obsadzie Demi Moore i Billy Bob Thornton

Twórca „Yellowstone” pracuje nad nowym serialem na tle Dzikiego Zachodu. W obsadzie Demi Moore i Billy Bob Thornton

Kadr z serialu „Yellowstone” (Fot. BEW Photo)
Kadr z serialu „Yellowstone” (Fot. BEW Photo)
Jeśli daliście się wciągnąć w westernowy klimat „Yellowstone”, ta wiadomość z pewnością was ucieszy. Taylor Sheridan, reżyser serialu, który jak żaden inny współczesny twórca umie przenosić na język kina świat kowbojów i Dzikiego Zachodu, pracuje nad nową produkcją. Co wiemy o serialu „Landman”?

Taylor Sheridan to gwarancja najwyższej jakości westernu. W Polsce reżyser zasłynął głównie za sprawą serialu „Yellowstone”, który odkąd trafił na platformę Netflix, cieszy się niebywałą oglądalnością. Na swoim koncie twórca ma jednak inne doskonałe produkcje – między innymi serial „1923” z genialnymi rolami Helen Mirren i Harrisona Forda oraz „1883”, czyli prequel „Yellowstone”. Variety poinformowało, że właśnie ruszyły prace nad kolejnym projektem Sheridana – serialem „Landman”, przy którym współpracuje z Christianem Wallace'em.

Produkcja powstaje dla platformy Paramount+. Jej scenariusz opiera się na 11-odcinkowym podcaście „Boomtown”, opowiadającym historię teksańskich biznesmenów dorabiających się olbrzymich pieniędzy na wydobyciu ropy naftowej. Akcja serialu ma się rozgrywać w dynamicznie rozwijających się miastach zachodniego Teksasu. Jej bohaterami będą zarówno zwykli ludzie, jak i miliarderzy, którzy rozwinęli biznes tak wielki, że na dobre zmienił klimat, gospodarkę i geopolitykę. To współczesna opowieść o poszukiwaniu fortuny w świecie platform wiertniczych.

Billy Bob Thornton ma wcielić się w główną postać serialu – Tommy’ego Norrisa, menedżera kryzysowego w firmie naftowej. Obok niego wystąpią między innymi Ali Larter, Michelle Randolph i Jacob Lofland. Larter zagra byłą żonę Tommy’ego, Angelę, a Randolph i Lofland wcielą się w dzieci pary, Ainsleya i Coopera. W serialu ma wystąpić także Demi Moore jako Cami, żona jednego z najpotężniejszych naftowców w Teksasie i przyjaciółka Tommy’ego Norrisa.

Zdjęcia do serialu kręcone są w okolicach Fort Worth w Teksasie. Nie znamy jeszcze daty premiery serialu „Landman”, ale początek zdjęć wydaje się sugerować, że serial może zadebiutować jeszcze w tym roku.

Źródło: Joe Otterson, „Demi Moore Joins Taylor Sheridan Series »Landman« at Paramount+”, variety.com [dostęp: 9.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze