1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Maciej Musiałowski wystąpi na Eurowizji? Artysta ujawnił fragment konkursowego utworu

Maciej Musiałowski wystąpi na Eurowizji? Artysta ujawnił fragment konkursowego utworu

Maciej Musiałowski na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fot. Wojciech Stróżyk/Reporter/East News)
Maciej Musiałowski na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Fot. Wojciech Stróżyk/Reporter/East News)
Jest utalentowanym aktorem, uznawanym przez wielu za jednego z najzdolniejszych w swoim pokoleniu, świetnym wokalistą i właścicielem zamku, w którym stworzył nietypową przestrzeń do artystycznego dialogu, inspiracji i oryginalności oraz zorganizował Festiwal Sztuk Zjednoczonych. Maciej Musiałowski bez wątpienia jest teraz w świetnym momencie swojej kariery, a do listy marzeń dopisuje właśnie występ na Eurowizji.

O tym, że pragnie wystąpić na Eurowizji, Maciej Musiałowski mówił już od kilku miesięcy. W jednym z wywiadów przyznał: – Ja chcę ją wygrać! Albo przynajmniej dojść do finału, to będzie taka zabawa. W ogóle uważam, że Eurowizja mnie potrzebuje, ja potrzebuję nie być Ewą na chwilę, chcę zrobić coś takiego jak Edyta Górniak. […] To jest moje wielkie marzenie.

Maciej Musiałowski zgłosił się do Eurowizji 2024

Kilka dni temu Telewizja Polska ogłosiła koniec naborów kandydatów do Eurowizji 2024, a Maciej Musiałowski potwierdził, że zgłosił się do konkursu. „Zawsze marzyłem o reprezentowaniu Polski w jakiejś dziedzinie. Przez ostatnie dziesięć dni, w przypływie spontanicznej decyzyjności, skończyłem bardzo ważny dla mnie utwór. Razem z cudownymi: Wojciechem Ubrańskim, Emilem Reinertem, Mimi Wydrzyńską i Aleksandrą Lipką uznaliśmy, że warto wysłać go na konkurs Eurowizji. Zgłosić należało się do godziny 22.00 w piątek. Dokumenty wysłaliśmy o 21.42” – napisał w swoich mediach społecznościowych.

Jego utwór trafił więc do preselekcji wewnętrznych. Spośród zgłoszonych na tym etapie artystów i utworów specjalnie powołana komisja, w składzie 5 osób i Sekretarza Komisji Konkursowej, wybierze reprezentanta lub reprezentantkę Polski i jego/jej piosenkę. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie ujawniony zwycięzca.

Maciej Musiałowski zapowiedział dodatkowo, że oficjalna premiera jego eurowizyjnego singla odbędzie się 22 lutego, a na wczorajszej gali Bestsellerów Emipku wystąpił w kurtce z datą premiery.

Maciej Musiałowski i Tomek Ziętek na gali bestsellerów Empiku 2023 (Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA/materiały prasowe) Maciej Musiałowski i Tomek Ziętek na gali bestsellerów Empiku 2023 (Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA/materiały prasowe)

By jeszcze bardziej podsycić apetyt, Musiałowski opublikował w mediach społecznościowych fragment utworu. Jego tytuł to „Znak” i będzie to iście bajkowa ballada z muzyką instrumentalną i chórem. „Czuć w tym utworze Twoje piękne serce”, „Zbyszek Wodecki patrzy z nieba i szczerze się uśmiecha”, „Zatraciłem się. I chcę się tak zatracać całe życie” – piszą fani pod zapowiedzią utworu.

Eurowizja 2024 – data

68. Konkurs Piosenki Eurowizji zorganizuje Szwecja. W zeszłym roku konkurs zwyciężyła bowiem reprezentantka tego kraju – Loreen z utworem „Tattoo”. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Malmö Arena, gdzie miało miejsce także w 2013 roku, również po wygranej Loreen. Półfinały konkursu zobaczymy 7 i 9 maja, a Wielki Finał – 11 maja 2024 roku. Slogan tegorocznej edycji to „United By Music” i ma to być hasło, które zostanie w użyciu na kolejne lata.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze