1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Jest taka część mnie, którą do tej pory ukrywałam przed wszystkimi”. Jennifer Lopez powraca z nowym albumem i filmem muzycznym

Jennifer Lopez (Fot. Jon Kopaloff/Stringer/Getty Images)
Jennifer Lopez (Fot. Jon Kopaloff/Stringer/Getty Images)
Jennifer Lopez powraca po dziesięcioletniej przerwie. I to wraca z przytupem – nie tylko z nowym albumem studyjnym, lecz także filmem, który trafi na platformę Prime Video. Premiera obu: już jutro!

Znana na całym świecie amerykańska aktorka i piosenkarka Jennifer Lopez zaczęła swoją karierę pod koniec lat 90. XX wieku. Na rynku muzycznym zaistniała w 1999 roku dzięki albumowi „On the 6”, który natychmiastowo osiągnął międzynarodowy sukces. Zresztą kolejne jej piosenki i albumy również od razu podbijały serca fanów i trafiały na pierwsze miejsca list przebojów. J.Lo zdobyła szereg nagród za działalność muzyczną oraz była dwukrotnie nominowana do Grammy.

W sumie wydała osiem albumów studyjnych, a ostatni pt. „A.K.A.” ukazał się w 2014 roku. Od tego czasu J.Lo nagrywała jedynie single – w tym szereg hiszpańskojęzycznych – jednak zaprzestała działań nad kolejnym albumem. Aż do 2022 roku, kiedy to podczas gali American Music Awards – na której odebrała nagrodę Ikony Popu – zapowiedziała, że pracuje nad nową płytą, która to… może być jej ostatnią w karierze. W końcu nadszedł ten czas. Album trafi do rąk fanów już jutro – 16 lutego, a jego premierze będzie towarzyszył film muzyczny „This Is Me… Now: A Love Story”.

„This Is Me… Now” – co wiemy o płycie?

Dziewiąty krążek artystki nosi tytuł „This Is Me… Now” i nawiązuje do jej trzeciej płyty z 2002 roku – „This Is Me… Then”. To właśnie wtedy piosenkarka zakochała się w Benie Afflecku i pod wpływem uczucia do niego stworzyła wspomnianą płytę będącą wyznaniem miłosnym do ukochanego. Para dość szybko się zaręczyła, ale ślub został odwołany w 2003 roku. Trzeba było wielu lat, by J.Lo i Ben Affleck uświadomili sobie, że nie mogą bez siebie żyć – para wróciła do siebie w 2021 roku, a rok później powiedziała sobie sakramentalne „tak”.

– To kwintesencja tego, kim jestem obecnie jako kobieta i artystka. Ludzie myślą, że wiedzą coś o tym, co mi się przydarzyło po drodze, o mężczyznach, z którymi byłam, ale tak naprawdę nie mają o tym pojęcia. Jest taka część mnie, którą do tej pory ukrywałam przed wszystkimi. I czuję, że w końcu jestem w takim punkcie swojego życia, że mogę się otworzyć jak nigdy przedtem – mówiła Lopez jednym z wywiadów, zapowiadając nowy album.

Na płycie znajdzie się 13 utworów łączących R&B, pop i hip-hop, które w bardzo intymny sposób podsumują ponad 30-letnią karierę muzyczną J.Lo. Posłuchajcie pierwszego singla promującego płytę, „Can’t Get Enough”, który miał premierę 10 stycznia:

„This Is Me… Now: A Love Story” – co wiemy o filmie?

Premierze albumu będzie towarzyszyć inspirowany nim film „This Is Me… Now: The Film”, który zadebiutuje na platformie Prime Video. Jego reżyserią zajął się twórca teledysków Dave Meyers, a scenariusz napisali: Jennifer Lopez, Ben Affleck (prywatnie mąż artystki) oraz Matt Walton.

Czego możemy się spodziewać? Projekt opisywany jest jako „intymna, refleksyjna, zabawna, fantastycznie muzyczna i niezwykła wizualnie opowieść o publicznie analizowanym życiu uczuciowym Jennifer Lopez”.

Ten 65-minutowy film musicalową wariacją artystyczną na temat Jennifer Lopez, która wciela się w postać zwaną „artystką”. Produkcja łączy elementy komedii romantycznej, filmu akcji i science fiction. Główna bohaterka próbuje zrozumieć, dlaczego nie miała szczęścia w miłości. Na ekranie obok samej J.Lo zobaczymy m.in. Jane Fondę, Sofię Vergarę, Keke Palmer, Post Malone’a czy Bena Afflecka. Zobaczcie zwiastun produkcji:

Jak informuje portal Filmweb.pl: „To ma być film, który wykracza poza gatunkowe ograniczenia, który zaoferuje widzom ekstrawagancją ucztę wizualną i dźwiękową, z imponującą choreografią, scenografiami niczym z wysokobudżetowego widowiska i całą masę gościnnych występów największych gwiazd pop kultury. Mimo rozmachu twórcy obiecują poruszającą opowieść o podróży Jennifer Lopez ku samouzdrowieniu i jej nieustającej wierze w szczęśliwe zakończenie. Widzowie mają poczuć się pełni nadziei, że prawdziwa miłość jest czymś więcej niż tylko marzeniem”.

Oficjalna premiera filmu odbyła się 14 lutego w Hollywood. Film trafi na platformę Prime Video 16 lutego. Wtedy też do sprzedaży trafi nowy album artystki.

Źródło: Marcin Pietrzyk, „Jennifer Lopez wraca do muzyki. Wyda pierwszy od dekady album i film nim inspirowany”, filmweb.pl; Ireneusz Oprzędek, „Jennifer Lopez zaśpiewała i sfilmowała własną historię miłosną. Premiera »This Is Me... Now: A Love Story« na Amazonie”, film.wp.pl [dostęp: 15.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze