1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Król i jego kochanek. Serial inspirowany prawdziwą intrygą na dworze królewskim już wkrótce

Kadr z serialu „Mary & George” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Mary & George” (Fot. materiały prasowe)
Czy tak jak my uwielbiacie produkcje, których akcja rozgrywa się na dworze królewskim? Jeśli tak, to możecie zacząć odliczanie do premiery miniserialu „Mary & George”. To historia księcia Buckingham, który uwiódł króla, i jego matki, która go do tego nakłoniła. PS To zdarzyło się naprawdę.

„Mary & George” – miniserial inspirowany prawdziwą historią

To jedna z tych produkcji, których nie możemy się doczekać. Jest dwór królewski, jest intryga i jest płomienny romans. I to nie byle jaki. Dramat historyczny „Mary & George” opowiada bowiem historię Mary Villiers, hrabiny Buckingham, która zadbała o to, by jeden z jej synów – George Villiers – uwiódł króla Jakuba I Stuarta i został jego kochankiem (a właściwie: faworytem). Dzięki swoim intrygom matka i syn stali się jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych duetów w historii Anglii.

Kadr z serialu „Mary & George” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Mary & George” (Fot. materiały prasowe)

„Mary & Geoge” – fabuła

Mary Villiers – niesamowicie ambitna kobieta wywodząca się z biednej rodziny – od zawsze przewyższała swoje otoczenie inteligencją, ale wciąż czekała na swoją wielką szansę. Ta wkrótce się nadarzyła – w osobie króla złaknionego wyśmienitego wina, dobrego towarzystwa i wspaniałych mężczyzn. Na szczęście Mary ma przystojnego i charyzmatycznego – a przy tym naiwnego – syna George’a, który zostaje wrzucony w środek uknutej przez matkę intrygi wymierzonej w króla. Zuchwały spisek i uwodzicielski urok pozwalają Mary i George’owi podbić serce angielskiego dworu i zostać najpotężniejszą rodziną w kraju. Jednak w miarę jak George zyskuje władzę, jego relacje z matką mocno się komplikują. Mężczyzna musi udowodnić sobie, że olśniewający wygląd to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Chce odcisnąć swoje piętno w historii, nie zważając na konsekwencje.

Zobaczcie zwiastun:

„Mary & George” – obsada i twórcy

Miniserial „Mary & George” kusi nie tylko interesującą fabułą, lecz także gwiazdorską obsadą. W roli hrabiny Mary zobaczymy bowiem nagrodzoną Oscarem i nagrodą BAFTA Julianne Moore. Na ekranie towarzyszyć jej będą Nicholas Galitzine jako George oraz Tony Curran jako Jakub I Stuart. Oprócz tego w serialu pojawią się m.in.: Nicola Walker, Niamh Algar, Trine Dyrholm, Sean Gilder, Adrian Rawlins czy Mark O’Halloran.

Kadr z serialu „Mary & George” (Fot. materiały prasowe) Kadr z serialu „Mary & George” (Fot. materiały prasowe)

Scenariusz do serialu napisał D.C. Moore na podstawie książki historycznej Benjamina Woolleya „The King’s Assasin”. Reżyserią natomiast zajął się Oliver Hermanus.

„Mary & George” – premiera i gdzie obejrzeć

Ośmioodcinkowy serial będzie dostępny już 8 marca 2024 roku na platformie SkyShowtime.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze