1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Beatlesi doczekają się czterech filmowych biografii – po jednej na każdego członka zespołu

Beatlesi doczekają się czterech filmowych biografii – po jednej na każdego członka zespołu

Członkowie zespołu The Beatles w 1965 roku (Fot. Michael Ochs Archives/Stringer/Getty Images)
Członkowie zespołu The Beatles w 1965 roku (Fot. Michael Ochs Archives/Stringer/Getty Images)
Fani Beatlesów – trzymajcie się mocno. Trwają prace nad czterema pełnometrażowymi filmami o członkach słynnego zespołu – po jednym na każdego. Co wiemy o szczegółach produkcji?

Grupa The Beatles zmieniła oblicze muzyki i popkultury, a jej popularność przyćmiła nawet Elvisa Presleya. Nic dziwnego, że interesuje nas jak najwięcej szczegółów z życia i kariery członków jednego z najsłynniejszych zespołów na świecie. Na przestrzeni lat powstało wiele poświęconych im produkcji – warto wspomnieć chociażby film „The Beatles: Eight Days a Week” Rona Howarda czy serial Petera Jacksona „The Beatles: Get Back” – jednak teraz przyszła pora na większy kaliber. Po raz pierwszy w historii bowiem Paul McCartney, Ringo Starr, rodziny Johna Lennona i George’a Harrisona oraz Apple Corps Ltd. udostępnili prawa zarówno do pełnej biografii, jak i muzyki czwórki z Liverpoolu. W związku z tym powstaną aż cztery filmy fabularne – po jednym na każdego członka zespołu.

Reżyserią całości zajmie się nagrodzony Oscarem Sam Mendes, twórca takich filmów, jak „1917”, „Skyfall” czy „Imperium światła”. Historia w filmach będzie się przeplatała, a każdy z nich zostanie przedstawiony z perspektywy innego członka zespołu. – Jestem zaszczycony możliwością opowiedzenia historii największego zespołu rockowego wszech czasów – wyznał Sam Mendes. I dodał: – Przyjechaliśmy do Los Angeles tuż przed Bożym Narodzeniem, żeby przestawić projekt, i nie skłamię, kiedy powiem, że spotkaliśmy się z całkowitym entuzjazmem.

Filmy powstaną we współpracy z Sony Pictures Entertainment. – Oferta Sony wyróżniała się ze względu na pasję Toma Rothmana i Elizabeth Gabler oraz ich gwarancje, że filmy zostaną wprowadzone do kin w innowacyjny i ekscytujący sposób – przyznał reżyser.

– Mamy zamiar, aby było to wyjątkowo ekscytujące i epickie przeżycie kinowe: cztery filmy z czterech różnych perspektyw, które opowiadają jedną historię o najsłynniejszym zespole wszech czasów. Posiadanie błogosławieństwa Beatlesów i Apple Corps przy tej realizacji to ogromny przywilej. Od naszego pierwszego spotkania z Tomem Rothmanem i Elizabeth Gabler było jasne, że podzielają naszą pasję i ambicje związane z tym projektem. Nie możemy sobie wyobrazić lepszego domu niż Sony Pictures – dodała jedna z producentek projektu, Pippa Harris. Oprócz niej produkcją filmu zajmą się Sam Mendes oraz Julie Pastor. Producentem wykonawczym z ramienia Apple Corps Ltd. będzie Jeff Jones.

Wkrótce dowiemy się też, kto zajmie się scenariuszami – obecnie trwa finalizowanie umów ze scenarzystami. Premierę produkcji wstępnie zaplanowano na 2027 rok, jednak jak na razie nie wiadomo, w jakiej kolejności filmy będą wchodziły do kin. Trwają też poszukiwania aktorów, którzy wcielą się w Paula, Ringo, Johna i George’a. Nie możemy się już doczekać, kto zostanie obsadzony w roli „nowych” Beatlesów!

Źródła: thebeatles.com; Mike Flemming Jr, „Sam Mendes, Sony & Apple Corps Set Four Beatles Theatrical Movies On Paul McCartney, John Lennon, George Harrison & Ringo Starr”, deadline.com [dostęp: 21.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze