1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Serial „Tatuażysta z Auschwitz” – publikujemy zwiastun. W brytyjskiej produkcji wystąpi polska aktorka

Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime)
Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime)
Książka „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris momentalnie stała się światowym bestsellerem. To poruszająca do granic historia miłości w najmroczniejszych czasach inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Teraz doczekała się również ekranizacji. Kiedy i gdzie będziemy mogli oglądać serial „Tatuażysta z Auschwitz”?

Serial „Tatuażysta z Auschwitz” – zwiastun

Serwis SkyShowtime opublikował właśnie pierwszy zwiastun serialu „Tatuażysta z Auschwitz”. Będzie to 6-odcinkowy miniserial oparty na bestsellerowej powieści Heather Morris inspirowanej prawdziwą historią Laliego i Gity Sokolov, którzy poznali się jako więźniowie w Auschwitz. W zwiastunie będący już w podeszłym wieku Lali (Harvey Keitel) dzieli się wspomnieniami z Auschwitz z Heather Morris (Melanie Lynskey). Wraz z nimi cofamy się do chwili, w której młody mężczyzna (Jonah Hauer-King) poznaje Gitę (Anna Próchniak) i się w niej zakochuje. Tłem jest piękna muzyka skomponowana przez dwukrotnie nagrodzonego Oscarem Hansa Zimmera oraz Karę Talve.

Serial „Tatuażysta z Auschwitz” – o czym opowiada?

„Tatuażysta z Auschwitz” to historia Laliego, słowackiego Żyda, który w 1942 roku trafił do Auschwitz. Wkrótce po przybyciu chłopak zostaje wyznaczony do roli „tätowierera” – jednego z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerów identyfikacyjnych na przedramiona współwięźniów. Pewnego dnia poznaje Gitę i momentalnie rozkwita między nimi miłość silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość. To początek niezapomnianej opowieści o uczuciach i odwadze. Para – bezustannie pilnowana przez nieprzewidywalnego oficera SS, Stefana Baretzkiego (Jonas Nay) – jest zdeterminowana, żeby chronić siebie nawzajem i wspólnie przetrwać.

Po 60 latach Lali (Keitel), teraz już w dziewiątej dekadzie życia, poznaje ambitną pisarkę Heather Morris (Lynskey). Niedawno owdowiały mężczyzna znajduje w sobie odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię. Lali dzieli się z Heather wspomnieniami, stawia czoła mrocznym duchom czasów młodości i wraca do chwil, w których udało mu się znaleźć miłość w tym najstraszniejszym z miejsc.

Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime) Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime)


Serial „Tatuażysta z Auschwitz” – obsada i twórcy

W obsadzie serialu obok Jonaha Hauer-Kinga, Anny Próchniak, Harveya Keitela, Jonasa Naya i Melanie Lynskey znaleźli się między innymi: Adam Karst, Gabriel Constantin, Karin Ann i Farina Flebbe.

Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Tali Shalom-Ezer. Producentką wykonawczą serialu jest Claire Mundell reprezentująca swoją wytwórnię Synchronicity Films, która działała we współpracy ze Sky Studios oraz All3Media International. Serial jest koprodukcją Sky i Peacock. Na liście producentów wykonawczych znalazła się także Jacquelin Perske, będąca jednocześnie główną scenarzystką serialu. Scenarzystami poszczególnych odcinków są Evan Placey (pełniący też funkcję współproducenta) i Gabbie Asher. Producentką wykonawczą z ramienia Sky Studios jest Serena Thompson.

Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime) Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime)
grafika

Serial „Tatuażysta z Auschwitz” – premiera

Premiera serialu „Tatuażysta z Auschwitz” zaplanowana jest na 7 czerwca 2024 roku. Serial będzie dostępny wyłącznie na platformie SkyShowtime.

Źródło: materiały prasowe SkyShowtime

Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime) Kadr z serialu „Tatuażysta z Auschwitz” (Fot. materiały prasowe SkyShowtime)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze