1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Justin Timberlake ogłasza długo wyczekiwaną trasę koncertową. Wystąpi również w Polsce

Justin Timberlake ogłasza długo wyczekiwaną trasę koncertową. Wystąpi również w Polsce

Justin Timberlake (Fot. materiały prasowe Sony Music Polska)
Justin Timberlake (Fot. materiały prasowe Sony Music Polska)
To będzie pracowity rok dla Justina Timberlake’a. Artysta zapowiedział właśnie europejską i brytyjską odsłonę swojej wielkiej światowej trasy koncertowej The Forget Tomorror World Tour, obejmującej 13 koncertów w 8 krajach. Polscy fani artysty i jego największych przebojów, takich jak „Cry Me a River” czy „Sexy Back”, z pewnością ucieszą się, że na liście uwzględniono również nasz kraj.

Wszechstronnie utalentowany muzyk i aktor Justin Timberlake ogłosił długo wyczekiwaną europejską i brytyjską odsłonę swojej wielkiej światowej trasy koncertowej The Forget Tomorrow World Tour. Tournée obejmować będzie aż 13 nowych koncertów w 8 krajach: Polsce, Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Szwecji i Francji.

Poza ogłoszeniem dodatkowych dat na trasie koncertowej wielokrotnie nagradzany artysta zaprezentował także swój najnowszy utwór „Drown”, do którego tekst napisał wspólnie z autorami odpowiedzialnymi m.in. za przeboje Taylor Swift, Maroon 5 czy The Weeknd. W zeszłym miesiącu gwiazdor wydał natomiast pierwszy singiel z nadchodącej płyty zatytułowany „Selfish”. Utwór zdobył już ponad 57 milionów odtworzeń na całym świecie, a klimatyczny teledysk osiągnął wynik ponad 14 milionów wyświetleń na YouTubie.

Trasa koncertowa obejmuje obecnie 67 występów na całym świecie od kwietnia do grudnia bieżącego roku. W Ameryce Północnej wyprzedano już 22 koncerty, a na występy w USA sprzedano ponad 550 tysięcy biletów. Tournée rozpocznie się w Ameryce Północnej. Ze względu na ogromne zainteresowanie fanów planowane jest aż 30 koncertów w całym kraju. W Polsce Timberlake zagra 26 lipca w Tauron Arenie Kraków, a następnie odwiedzi m.in. Berlin, Londyn, Amsterdam, Kopenhagę i Sztokholm.

Następnie trasa Forget Tomorrow World Tour wróci do Ameryki Północnej, gdzie artysta od października do grudnia zagra 23 dodatkowe koncerty. Podczas nich JT zaprezentuje zarówno swoje najnowsze utwory z nadchodzącego albumu „Everything I Thought It Was”, który ukaże się 15 marca, jak i swoje najpopularniejsze przeboje, które powstały w trakcie jego wieloletniej kariery, w tym kultowe: „Rock Your Body”, „Cry Me A River”, „Like I Love You”, „Sexy Back”, „My Love”, „What Goes Around… Comes Around”, „Suit & Tie”, „Mirrors”, „Can’t Stop the Feeling!” i „Say Something”.

Dla przypomnienia: Justin Timberlake jest wokalistą i producentem muzycznym, a także autorem tekstów, aktorem i tancerzem. W swojej karierze sprzedał ponad 54 miliony albumów i 63 miliony singli na całym świecie oraz 70 milionów płyt jako główny wokalista boysbandu *NSYNC. Na swoim koncie ma dziesięć nagród Grammy w kategoriach pop, dance i R&B, w tym za udane albumy solowe „Man of the Woods”, „The 20/20 Experience”, „FutureSex/LoveSounds” i debiutancki „Justified”. Co więcej, w 2017 roku jego przebój „Can’t Stop the Feeling!” był nominowany do Oscara i Złotego Globu w kategorii „najlepsza piosenka oryginalna”.

Bilety na koncerty w Europie trafią do sprzedaży w piątek 1 marca 2024 roku.

Źródło: materiały prasowe Sony Music Polska

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze