1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Domina” z Kasią Smutniak – serial o najpotężniejszej kobiecie starożytnego Rzymu

„Domina” z Kasią Smutniak – serial o najpotężniejszej kobiecie starożytnego Rzymu

Kadr z serialu „Domina” z Kasią Smutniak (Fot. Album Online/East News)
Kadr z serialu „Domina” z Kasią Smutniak (Fot. Album Online/East News)
Chociaż serial historyczny „Domina” w Wielkiej Brytanii i Włoszech zadebiutował już w 2021, dopiero odbyła się jego polska premiera. Produkcja opowiada o trzeciej żonie Oktawiana Augusta, Liwii Druzylli, która zmieniła zasady dotyczące roli kobiet w społeczeństwie i stała się najpotężniejszą z nich w ówczesnym świecie. W roli tytułowej dominy występuje zjawiskowa Kasia Smutniak.

„Domina” to włosko-brytyjska produkcja, której oryginalna premiera odbyła się we Włoszech i Wielkiej Brytanii w maju 2021 roku. Na szczęście w końcu serial zadebiutował i u nas – od 19 lutego serial możemy oglądać na kanale Epic Drama: jeden odcinek co poniedziałek. A jest co oglądać – w roli głównej bowiem występuje utalentowana Kasia Smutniak, nazywana najbardziej znaną Polką we Włoszech, która rok temu zachwyciła nas również reżysersko. Zaangażowana w sprawy społeczne aktorka zadebiutowała poruszającym dokumentem „Mur”, który opowiedział o uchodźcach na granicy polsko-białoruskiej.

W serialu „Domina” Kasia Smutniak gra tytułową postać – dominę, czyli Liwię Druzyllę, trzecią żoną Oktawiana Augusta, zwanego także Gajuszem, za którego czasów panowania rozgrywa się akcja produkcji.

Jeśli jesteście fanami produkcji w stylu „Dynastia Tudorów”, „Rodzina Borgiów” czy „Gra o tron”, ten serial ma szansę przypaść wam do gustu. To dobrze wyważona mieszanina romansu, dramatu, historii z siecią intryg i walk politycznych oraz nutką – albo dwiema – erotyki.

„Domina” – o czym jest serial?

Historia rozpoczyna się w przeddzień pierwszego ślubu Liwii, kiedy to wybucha wojna domowa. Kobieta – będąca na wygnaniu – postanawia powrócić do Rzymu i odzyskać to, co zostało jej zabrane. Jak? Wychodząc za mąż za mężczyznę, który się do tego przyczynił. Tym samym staje się jednak wrogiem Skrybonii – poprzedniej żony Oktawiana Augusta, której miejsce zajmuje.

Z czasem Liwia odzyska majątek, status i wiele więcej, jednak szybko się przekona, że nie wystarczy tylko zdobyć władzę – trzeba ją jeszcze umieć utrzymać. A to wcale nie takie łatwe, gdy pragną tego wszyscy.

Kobieta ma nadzieję, że po śmierci jej męża jeden z jej synów będzie rządzić Rzymem i przywróci Republikę, oddając władzę Senatowi. To obietnica, którą złożyła ojcu, i tajemnica przed mężem. Aby osiągnąć swój cel, Liwia musi się upewnić, że jej synowie – Tyberiusz i Drusus – mają otwartą drogę do objęcia władzy. Jednak będzie to dla niej mroczna i trudna podróż – nie tylko polityczna, lecz także osobista i emocjonalna. Liwia będzie musiała bowiem być bezkompromisowa i wiele zaryzykować.

„Domina” – obsada i twórcy

W rolę wybitnej strateżki na scenie politycznej zdominowanej przez mężczyzn, która przez ponad pół wieku była najpotężniejszą cesarzową starożytnego Rzymu, wciela się Katarzyna Smutniak. Na ekranie obok niej pojawiają się m.in.: Matthew McNulty (Gajusz Oktawian Cezar), Claire Forlani (Oktawia, siostra Gajusza), Christine Bottomley (Skrybonia, druga żona Oktawiania) oraz Ben Batt (generał Marek Agrypa, przyjaciel Oktawiana z dzieciństwa).

Twórcą serialu jest Simon Burke („Fortitude”, „Kontra”), reżyserem zaś – David Evans („Jamestown”, „Django”).

„Domina” – gdzie oglądać?

Pierwszy odcinek serialu „Domina” zadebiutował 19 lutego na kanale Epic Drama. Kolejne będą się pojawiały co poniedziałek o godzinie 21.30. Pierwszy sezon składa się z 8 epizodów. Epic Drama znajdziecie na platformach satelitarnych i cyfrowych, takich jak: Polsat Box, Platforma Canal+, Orange IPTV, Netia, UPC, Vectra, Multimedia, Polsat Box Go, Canal+ Online oraz WP Pilot.

Z kolei jeśli macie ochotę zobaczyć Kasię Smutniak w innych odsłonach, zachęcamy do zapoznania się z artykułem:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze