1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Musiałam zrozumieć jej traumę”. Kate Winslet o przygotowaniach do roli dyktatorki w serialu „Reżim”. Już na HBO Max

„Musiałam zrozumieć jej traumę”. Kate Winslet o przygotowaniach do roli dyktatorki w serialu „Reżim”. Już na HBO Max

Kate Winslet w czasie premiery serialu „Reżim” (Fot. Sonia Moskowitz Gordon/Zuma Press/Forum)
Kate Winslet w czasie premiery serialu „Reżim” (Fot. Sonia Moskowitz Gordon/Zuma Press/Forum)
Znów możemy oglądać Kate Winslet na małym ekranie. Tym razem wciela się w postać kanclerki Eleny Vernham, bezwzględnej dyktatorki fikcyjnego państwa, które chyli się ku upadkowi.

Zarówno zwiastun, jak i zdjęcia kadrów z serialu „Reżim” zachęcają do spędzania kilku godzin przed ekranem i śledzenia losów państwa rządzonego żelazną ręką dyktatorki, w którą wciela się Kate Winslet.

Relacja aktorki, która opowiada o przygotowaniach do roli, skłania również do tego, aby przyjrzeć się bacznie postaci kanclerki Eleny Vernham. – Nigdy wcześniej nie grałam postaci takiej jak ona. Musiałam wyobrazić sobie kobiecą kruchość, która kryła się pod maską bezwzględnej dyktatorki – wspominała pracę nad rolą Kate Winslet.

Aby lepiej zrozumieć wykreowaną w scenariuszu postać, Kate Winslet korzystała z pomocy psychologa i neurobiologa. Dzięki temu aktorka zgłębiała temat traumy, który nosi w sobie grana przez nią postać.

– Chciałam zrozumieć, jak trauma z dzieciństwa może objawiać się w ciele, jak na całe życie naznacza sposób mówienia i poruszania się i jak wpływa na relacje ze światem – opowiada aktorka w wywiadzie dla IndieWire.

Kate Winslet w serialu „Reżim” (Fot. materiały prasowe HBO Max) Kate Winslet w serialu „Reżim” (Fot. materiały prasowe HBO Max)

Obok Kate Winslet w serialu wystąpują między innymi: Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha Plimpton oraz Hugh Grant. Will Tracy jest scenarzystą, showrunnerem i producentem wykonawczym. Za scenariusz odpowiadają Seth Reiss, Sarah DeLappe, Gary Shteyngart i Jen Spyra. Producentami wykonawczymi są natomiast: Frank Rich, Tracey Seaward, Kate Winslet, Stephen Frears oraz Jessica Hobbs.

Serial jest dostępny od 3 marca w HBO Max. Ma sześć odcinków, a finał zostanie wyemitowany w niedzielę 7 kwietnia.

Źródło: „Alison Foreman, Kate Winslet Cried, Consulted a Neuroscientist, and Rehearsed Constantly to Prepare for ‘The Regime’”, indiewire.com [dostęp 04.03.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze