1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Judyta znów na wielkim ekranie. „Nigdy w życiu!” po 20 latach wraca do kin

„Nigdy w życiu!” (Fot. Piotr Bujnowicz/Fabryka Obrazu/Forum)
„Nigdy w życiu!” (Fot. Piotr Bujnowicz/Fabryka Obrazu/Forum)
Dobre opowieści nigdy nas nie opuszczają. Czekają tylko na okazję, aby do nas wrócić – tak jak historia Judyty, bohaterki kultowej komedii romantycznej „Nigdy w życiu!”. Jesteście ciekawi, o co chodzi? Już spieszymy z odpowiedzią.

„Nigdy w życiu” to bez wątpienia jedna z najbardziej lubianych historii miłosnych początku XXI wieku, która – mimo upływu lat – wciąż cieszy się niesłabnącą sympatią odbiorców. Jeśli należycie do grona fanek i fanów bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi oraz filmu z Danutą Stenką, który powstał na jej podstawie, mamy dla was dobre wieści. W marcu kultowa komedia romantyczna wraca na ekrany z okazji 20-lecia premiery. Jeśli macie ochotę na nostalgiczny powrót do przeszłości razem z Judytą, zostańcie z nami, aby dowiedzieć się więcej.

„Nigdy w życiu!” zadebiutowało na ekranach w lutym 2004 roku. Film pokochały miliony Polaków, jednak wciąż znajduje on nowych odbiorców. Wielu starszych widzów darzy produkcję sentymentem i z radością do niej wraca, natomiast młodsze pokolenie traktuje historię Judyty jako inspirację, a samą bohaterkę jako wzór odważnej kobiety, która jest gotowa na wiele, aby odmienić swój los. O fascynacji młodych tą produkcją świadczy też rosnąca popularność filmu na TikToku. Użytkownikom serwisu szczególnie spodobał się koncept porzucenia dotychczasowego życia, kupienia małego domku i wyprowadzenia się na wieś z dala od wielkiego miasta.

„Nigdy w życiu!” – o czym jest film?

„Nigdy w życiu” to historia 37-letniej Judyty, która ze złością wspomina mężczyznę, który ją porzucił. Kobieta sama buduje dom na wsi, wychowuje nastoletnią Tosię, wkraczającą właśnie w okres młodzieńczego buntu, i wciąż marzy o wielkim uczuciu. W międzyczasie udziela porad w piśmie kobiecym, ale nie zarabia tak dobrze jak Bridget Jones ani nie czuje się kobietą sukcesu. Nie wstydzi się swoich słabości i kompleksów, ma poczucie humoru, a po każdym kryzysie wybucha w niej nowa bomba energii. Co się stanie, gdy na jej drodze pojawi się nowy mężczyzna? – Myślę, że wszystkie jesteśmy podobne. W każdej z nas tkwią tęsknoty, do których niechętnie się przyznajemy. Również za wielką romantyczną miłością i księciem na białym koniu – mówi Katarzyna Grochola.

W adaptacji powieści w reżyserii Ryszarda Zatorskiego i według scenariusza Ilony Łebkowskiej wystąpili: Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Joanna Brodzik, Krzysztof Kowalewski, Marta Lipińska, Jan Frycz i Joanna Jabłczyńska. W kontynuacji zatytułowanej „Ja wam pokażę!” Judytę zagrała Grażyna Wolszczak. W oparciu na „Nigdy w życiu!” powstał również serial telewizyjny z Edytą Jungowską w roli głównej.

„Nigdy w życiu!” – gdzie i kiedy oglądać?

Z racji, że „Nigdy w życiu!” nie zasila obecnie żadnej platformy streamingowej, szans na obejrzenie filmu z legalnego źródła mamy jak na lekarstwo, jednak już niebawem, z okazji 20-lecia premiery, „Nigdy w życiu!” będzie można obejrzeć w wybranych kinach Cinema City w ramach cyklu „Ladies Night”. Seanse odbędą się już 14 marca o godz. 19.30, natomiast kilka dni wcześniej – 5 i 7 marca – produkcję wyemituje Polsat Film.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze