1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Aktorka polskiego pochodzenia we francuskim dramacie o odmienności i samoakceptacji. Zobacz zwiastun „Rosalie”

Aktorka polskiego pochodzenia we francuskim dramacie o odmienności i samoakceptacji. Zobacz zwiastun „Rosalie”

„Rosalie” (Fot. materiały prasowe Galapagos Films)
„Rosalie” (Fot. materiały prasowe Galapagos Films)
Już niebawem w polskich kinach będzie można oglądać poruszający dramat o odmienności i akceptacji zatytułowany „Rosalie”. Główną rolę w filmie zagrała Nadia Tereszkiewicz – wschodząca gwiazda europejskiego kina, aktorka polskiego pochodzenia, która na co dzień mieszka i robi karierę we Francji.

„Rosalie” – fabuła filmu z Nadią Tereszkiewicz

Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta, inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą – jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotyka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?

Nadia Tereszkiewicz w filmie „Rosalie” (Fot. materiały prasowe Galapagos Films) Nadia Tereszkiewicz w filmie „Rosalie” (Fot. materiały prasowe Galapagos Films)

„Rosalie” – obsada i twórcy

„Rosalie” to kolejny, po bardzo dobrze przyjętej „Tancerce”, film Stéphanie Di Giusto, która jest także współautorką scenariusza razem z Sandrine Le Coustumer. Za muzykę odpowiada natomiast polska kompozytorka, laureatka Paszportu Polityki i licznych Fryderyków – Hania Rani. To jednak niejedyny polski akcent w tej francuskiej produkcji.

W tytułową rolę zmagającej się ze swoją fizyczną odmiennością i brakiem akceptacji Rosalie wciela się aktorka polskiego pochodzenia – Nadia Tereszkiewicz. Wschodząca gwiazda europejskiego kina na co dzień mieszka i robi karierę we Francji. 27-latka zagrała już w wielu uznanych produkcjach, a także użyczyła głosu Jagnie we francuskiej wersji „Chłopów”. W filmie „Rosalie” na ekranie partneruje jej nagrodzony na festiwalu w Cannes za najlepszą rolę męską Benoît Magimel („Pianistka”) jako mąż głównej bohaterki.

„Rosalie” – o czym jest film?

„Rosalie” to intrygująca opowieść, która porusza ponadczasowy temat odmienności i samoakceptacji. – Mój film opowiada o miłości, wolności, akceptacji – mówi reżyserka Stéphanie Di Giusto. – Niewielu ludzi pozwala sobie na taką wolność, jaką ma Rosalie, prawdopodobnie dlatego, że są oni świadomi ceny, jaką będą musieli za nią zapłacić. Moja bohaterka chce być sobą. Miłość wypływa z niej jako przesłanie, które niweluje nienawiść i różnice – dodaje twórczyni.

– Wszyscy mamy pewne cechy lub zmagamy się z czymś, co może nie być przez innych akceptowane. Podoba mi się to, że Rosalie nigdy nie rezygnuje ze swoich marzeń o miłości, macierzyństwie i spełnieniu, że jest odważna, pełna pozytywnej energii pomimo przeszkód. Nigdy nie pozuje na ofiarę i staje się kobietą w pełnym tego słowa znaczeniu, gdy akceptuje swoją odmienność. Odkrywa dzięki temu swoją kobiecość, spełnienie i zarazem wolność – dodaje odtwórczyni głównej roli Nadia Tereszkiewicz.

„Rosalie” – zwiastun i data premiery

Światowa premiera filmu miała miejsce podczas MFF w Cannes w sekcji Un Certain Regard. Polska premiera festiwalowa odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie. Doceniony przez widzów i krytyków film „Rosalie” trafi na ekrany polskich kin już 12 kwietnia. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze