1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Na taki ekranowy duet czekaliśmy. Benedict Cumberbatch i Olivia Colman wystąpią w nowej wersji „Wojny państwa Rose”

Na taki ekranowy duet czekaliśmy. Benedict Cumberbatch i Olivia Colman wystąpią w nowej wersji „Wojny państwa Rose”

Kadr z filmu „Wojny państwa Rose” (Fot. Archives du 7e Art/20th Century Fox/BEW Photo)
Kadr z filmu „Wojny państwa Rose” (Fot. Archives du 7e Art/20th Century Fox/BEW Photo)
Benedict Cumberbatch i Olivia Colman wystąpią w głównych rolach w filmie „The Roses”. To nowa wersja klasyka „Wojna państwa Rose” z 1989 roku.

Czarną komedię „The Roses” wyreżyseruje Jay Roach („Gorący temat”, „Poznaj mojego tatę”, „Zmiana w grze”), scenariusz do filmu napisał Tony McNamara („Biedne istoty”, „Wielka”, „Faworyta”) na podstawie powieści Warrena Adlera.

Film opowiada o Theo (Benedict Cumberbatch) i Ivy (Olivia Colman), z pozoru idealnej parze mającej udane kariery, wspaniałe dzieci i godne pozazdroszczenia życie seksualne. Jednak pod fasadą idealnej rodziny kryje się żarna rywalizacja i uraza, które rozpalają się, gdy zawodowe marzenia Theo legną w gruzach. – „The Roses” to niezwykle zabawna, a jednocześnie głęboko ludzka historia – powiedział prezes Searchlight Matthew Greenfield, ogłaszając projekt. – Z Jayem na czele oraz Benedictem, Olivią i Tonym tworzymy zespół marzeń, który wcieli ją w życie.

Benedict Cumberbatch będzie pełnił również funkcję producenta pod swoim szyldem SunnyMarch wraz z Leah Clarke i Adamem Acklandem, którzy pracują nad projektem od 2017 roku. Producentką filmu będzie także Olivia Colman wraz z South of the River, Edem Sinclairem i Tomem Carverem, a także Roachem i Michelle Graham. Producentami wykonawczymi filmu są Jonathan R. Adler i Michael Adler z Adler Entertainment Trust.

Filmowy pierwowzór produkcji „Wojna państwa Rose” swoją premierę miał w 1989 roku. Główne role zagrali wówczas Michael Douglas i Kathleen Turner, a reżyserem filmu był Danny DeVito. Film zdobył wiele nagród, między innymi trzy nominacje do Złotych Globów i nominację do nagrody BAFTA i zarobił w kinach 160 milionów dolarów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze