1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. 5 mniej znanych seriali do obejrzenia wiosną – otulających jak pierwsze promienie wiosennego słońca

5 mniej znanych seriali do obejrzenia wiosną – otulających jak pierwsze promienie wiosennego słońca

Kadr z serialu „Dickinson” (Fot. materiały prasowe Apple TV+)
Kadr z serialu „Dickinson” (Fot. materiały prasowe Apple TV+)
Oto nasz przegląd najlepszych seriali do oglądania podczas wiosennych wieczorów, gdy nacieszysz się już pierwszymi promieniami wiosennego słońca.

„Dickinson”

Dużo tu humoru, pięknych kadrów i zachwycających strojów, a jednocześnie sporo cech gatunkowych dla dramatu. Serial „Dickinson” to fascynująca opowieść inspirowana życiem Emily Dickinson, amerykańskiej poetki uważanej za jedną z najwybitniejszych postaci w historii amerykańskiej literatury pięknej, a jednocześnie pełną tajemnic. Akcja serialu rozgrywa się w XIX wieku i świetnie pokazuje ograniczenia społeczeństwa, płci i rodziny z perspektywy zbuntowanej młodej poetki. Nie jest to jednak serial typowo historyczny, bo pełno w nim nawiązań do czasów współczesnych – to zabieg dobrze nam znany między innymi z serialu „Bridgertonowie”. „Dickinson” to przede wszystkim opowieść o dorastaniu, w której Emily okazuje się nieoczekiwaną bohaterką naszego pokolenia millenialsów.

Serial „Dickinson” jest dostępny online na platformie Apple TV+.

„Something in the Rain”

Jeśli lubisz seriale koreańskie – ten tytuł z pewnością skradnie twoje serce. „Something in the Rain” to miłosna opowieść o Yoon Jin-ah (w tej roli Son Ye-jin) i Seo Joon-hee (w tej roli Jung Hae-in), którzy znają się od dzieciństwa. Historia rozpoczyna się, gdy Joon-hee ponownie spotyka się z Jin-ah po zakończeniu swojego pobytu za granicą. Z racji tego, że pracują w tym samym biurowcu, ich uczucia do siebie rozwijają się poprzez różne codzienne spotkania – zarówno celowe, jak i niezamierzone – a ich przyjaźń powoli przekształca się w coś większego. To opowieść z uroczo powolną akcją, chwytającą za serce muzyką i doskonałym aktorstwem.

Serial „Something in the Rain” jest dostępny online na platformie Netflix.

„Łowczynie”

Tytuł, którzy pokochają miłośnicy „Bridgertonów”. „Łowczynie” to bowiem serial, którego scenariusz powstał na podstawie książki żyjącej w latach 1862–1937 Edith Wharton, amerykańskiej pisarki i pierwszej kobiety, która zdobyła Nagrodę Pulitzera, a jego fabuła – podobnie jak „Bridgertonowie” – porusza tematykę ślubnych łowów, miłosnych dylematów i walki o status. Akcja serialu dzieje się w latach 70. XIX wieku, kiedy to amerykańskie młode kobiety z nowobogackich rodzin nagminnie wżeniały się w utytułowane europejskie rody, oddając bogactwo w zamian za prestiż. W produkcji poznajemy grupkę wkraczających w dorosłość, kochających zabawę młodych Amerykanek z Nowego Jorku, przedstawicielek tzw. new money, które wyruszają do Londynu, aby wziąć udział w ślubie koleżanki i balu debiutantek. Planują zapolować tam na mężów, jednak tak naprawdę pragną o wiele więcej. Z impetem i nieposkromioną energią wkraczają na brytyjskie salony, na których panuje nieznośny tradycjonalizm, przez co szybko dochodzi do zderzenia kultur i dość nieoczywistych romansów.

Serial „Łowczynie” jest dostępny online na platformie Apple TV+.

„1923”

Na tle poprzednich seriali z naszego zestawienia „1923” bardzo się wyróżnia. Jest to bowiem historia w klimacie westernu, opowieść z uniwersum „Yellowstone”, która przez wielu okrzyknięta została lepszą od tak licznie oglądanego od kilku tygodni obrazu z Kevinem Costnerem w roli głównej. „1923” ma jednak w sobie wszystko, czego pragniemy od dobrego serialu – świetną fabułę, najpiękniejszą naturę pokazaną w czuły, a jednocześnie dziki sposób, bohaterów wzbudzających emocje i uczucia, które – nomen omen – kochamy oglądać na ekranie. To opowieść o pokoleniu rodziny Dutton żyjącym w 1923 roku, czyli w ciężkich czasach, w których o przyszłości rancza nie decydowały głównie polityczne zagrywki, a trudności związane z prohibicją, suszą i wczesnym etapem Wielkiego Kryzysu. W roli protoplastów rodziny Duttonów z Montany doskonali Harrison Ford i Helen Mirren.

Serial „1923” jest dostępny online na platformie SkyShowtime.

„Tacy jesteśmy”

Ten serial to wisienka na torcie w naszym zestawieniu. „Tacy jesteśmy” to zupełnie nieoczywista opowieść, która wciąga od pierwszych minut i przyjemnie zagnieżdża się w naszej głowie na długo. Opowiada o rodzinie Pearsonów na przestrzeni dziesięcioleci: od Jacka (Milo Ventimiglia) i Rebekki (Mandy Moore) jako młodych rodziców w latach 80. do ich dorosłych dzieci Kevina (Justin Hartley), Kate (Chrissy Metz) i Randalla (Sterling K. Brown) szukających miłości i spełnienia w dzisiejszych czasach. Choć początkowo nic by na to nie wskazywało, ścieżki członków rodziny wzajemnie się przecinają, a historie z ich życia przeplatają się w ciekawy sposób. „Tacy jesteśmy” to inteligentny, nowoczesny serial, który rzuca wyzwanie naszym codziennym przypuszczeniom wobec ludzi, których wydaje nam się, że dobrze znamy.

Serial „Tacy jesteśmy” jest dostępny online na platformach Prime Video i Disney+.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze