1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Najnowszy film Almodóvara w drodze. Do obsady dołączyła Anya Taylor-Joy

Najnowszy film Almodóvara w drodze. Do obsady dołączyła Anya Taylor-Joy

Anya Taylor Joy (Fot. John Shearer/WireImage/Getty Images)
Anya Taylor Joy (Fot. John Shearer/WireImage/Getty Images)
Powoli ruszają prace nad najnowszym filmem hiszpańskiego reżysera Pedra Almodóvara. Będzie to jego pełnometrażowy anglojęzyczny debiut fabularny, a w rolach głównych zobaczymy Julianne Moore i Tildę Swinton. Teraz zaś ogłoszono, że do obsady dołączyła gwiazda serialu Netflixa „Gambit królowej” – Anya Taylor-Joy.

Anya Taylor-Joy – od „Gambita królowej” do „Diuny”

Anya Taylor-Joy zasłynęła przede wszystkim fenomenalną rolą mistrzyni szachów Elizabeth „Beth” Harmon w siedmioodcinkowym serialu „Gambit królowej”. Później zagrała jeszcze w kilku produkcjach, jednak żadna nie dorównała popularnością miniserialowi Netflixa. Dopiero ostatnio światła jupiterów ponownie zwróciły się w stronę 27-letniej aktorki za sprawą jej epizodycznej roli w filmie „Diuna: Część druga”. Wkrótce będziemy mogli oglądać ją w widowisku „Furiosa: Saga Mad Max”. Teraz zaś ogłoszono, że Taylor-Joy dołączy do obsady najnowszego filmu Pedro Almodóvara – „The Room Next Door”.

„The Room Next Door” – co wiadomo o produkcji?

„The Room Next Door” będzie anglojęzycznym pełnometrażowym debiutem hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara („Wszystko o mojej matce”, „Porozmawiaj z nią”, „Matki równoległe”) [wcześniej nakręcił dwie krótkometrażówki: „Ludzki głos” z Tildą Swinton i „Dziwne ścieżki życia” z Pedro Pascalem i Ethanem Hawkiem – przyp.red.]. Będzie to historia dwóch kobiet – korespondentki wojennej, a przy tym niedoskonałej matki, Marty i pełnej żalu do niej córki – które nie utrzymują żadnych kontaktów z powodu pewnego nieporozumienia. Powierniczką ich bólu i goryczy staje się więc Ingrid, pisarka i bliska przyjaciółka Marty, a przy tym autorka powieści fantastycznych.

– Film opowiada o nieograniczonym okrucieństwie wojen oraz dwóch zupełnie różnych sposobach na radzenie sobie z rzeczywistością przez dwie pisarki. Opowiada też o śmierci oraz o tym, jak przyjaźń i seksualna przyjemność mogą być najlepszymi sposobami na radzenie sobie z horrorem. Jak również o przyjemności budzenia się w dźwiękach śpiewających ptaków w domu zbudowanym w rezerwacie przyrody w Nowej Anglii, gdzie dwie przyjaciółki żyją w niezwykłej i niezręcznie słodkiej sytuacji – powiedział sam reżyser.

Zobacz także: 6 filmów Pedro Almodóvara, które sprawią, że pokochasz Hiszpanię

Anya Taylor-Joy dołącza do obsady filmu „The Room Next Door”

W rolach głównych filmu zobaczymy pierwszej klasy duet aktorski: Tildę Swinton i Julianne Moore. W obsadzie znaleźli się również John Turturro i Alessandro Nivola. Teraz zaś ogłoszono, że na ekranie zobaczymy także 27-letnią Anyę Taylor-Joy, większemu gronu znaną przede wszystkim z serialu „Gambit królowej”. Nie wiadomo jednak, w jaką postać wcieli się aktorka, ale zagraniczne media donoszą, że prawdopodobnie zagra córkę postaci granej przez Tildę Swinton.

Źródła: pap.pl; filmweb.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze