1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Gladiator 2” – przed nami kolejne epickie widowisko. Publikujemy pierwszą zapowiedź filmu Ridleya Scotta

„Gladiator 2” – przed nami kolejne epickie widowisko. Publikujemy pierwszą zapowiedź filmu Ridleya Scotta

Russell Crowe w filmie „Gladiator” z 2000 roku. (Fot. Universal/Getty Images)
Russell Crowe w filmie „Gladiator” z 2000 roku. (Fot. Universal/Getty Images)
„Gladiator 2” to bezapelacyjnie jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku. Choć najnowszy film Ridleya Scotta jest jeszcze we wczesnej fazie postprodukcji, twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy na CinemaCon w Las Vegas. Zaprezentowany tam zwiastun „Gladiatora 2” sprawił, że czekamy na niego jeszcze bardziej niecierpliwie.

24 lata po premierze „Gladiatora” Ridley Scott, reżyser filmu, wraca do epickiej historii i właśnie pracuje nad jej drugą częścią. Pierwszy „Gladiator” to jeden z najważniejszych tytułów w historii światowej kinematografii. Zarobił ponad 460 milionów dolarów w kasach na całym świecie i był nominowany do dwunastu Oscarów, z czego zdobył pięć nagród, w tym dla najlepszego filmu. Dramatyczna rola Maximusa, w którą brawurowo wcielił się w nim Russell Crowe, jest bez dwóch zdań najważniejszą w jego karierze, a sam film uważany jest za arcydzieło.

„Gladiator 2” – zwiastun

Do tej pory o „Gladiatorze 2” nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Kilka dni temu jego twórcy postanowili jednak wyjawić kilka tajemnic podczas wydarzenia CinemaCon, na którym największe studia pokazują nowe materiały z ich nadchodzących produkcji. Paramount Pictures zaprezentowało pięciominutowe wideo złożone z różnych fragmentów filmu „Gladiator 2”. Całe wideo nie jest oficjalnie dostępne, ale w sieci pojawiły się jego fragmenty.

Wszystko wskazuje więc na to, że Ridley Scott stworzył bardziej krwawą wersję pierwszego filmu. Jak podaje Variety, w zaprezentowanym filmie widać bowiem porażające sceny walki gladiatorów z nosorożcami i stadem wściekłych małp. Arena zostanie też zalana wolą i odbędzie się na niej bitwa okręgów. – To bardziej niezwykłe niż pierwsza część – mówił Ridley Scott w materiałach poprzedzających film.

„Gladiator 2” – obsada

Akcja „Gladiatora 2” rozgrywa się 24 lata po wydarzeniach z pierwszego „Gladiatora”. W roli Lucjusza, syna Lucilli, arystokraty, który za przykładem Maximusa pragnie walczyć na arenie, zobaczymy Paula Mescala. W jego sponsora i szkoleniowca wcieli się Denzel Washington. Pedro Pascal wystąpi w roli dowódcy wojskowego, który również podejmie się walki na arenie, a Josepha Quinna i Freda Hechingera zobaczymy w rolach dwóch cesarzy rządzących Rzymem, którzy mają być jeszcze bardziej szaleni niż niezrównoważony monarcha Joaquin Phoenix z pierwszego filmu. W pozostałych rolach wystąpią między innymi Connie Nielsen i Derek Jacobi.

„Gladiator 2” – premiera

„Gladiator 2” trafi do kin 22 listopada. – To, co zobaczycie… to emocje, akcja i spektakl na skalę niespotykaną w tym roku w kinach – mówił w zaprezentowanym na CinemaCon wideo Denzel Washington.

Źródło: Brent Lang, „»Gladiator 2« Debuts Epic Trailer at CinemaCon: Paul Mescal, Pedro Pascal and Denzel Washington Bring Bloodshed, Brutality Back to the Colosseum”, variety.com [dostęp: 15.04.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze