1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Sherlock” z Benedictem Cumberbatchem powróci? Twórca serialu zabrał głos

„Sherlock” z Benedictem Cumberbatchem powróci? Twórca serialu zabrał głos

Benedict Cumberbatch i Martin Freeman jako Sherlock Holmes i John Watson w serialu BBC „Sherlock” (2010–2017) (Fot. Hartswood Films/BBC Wales/East News)
Benedict Cumberbatch i Martin Freeman jako Sherlock Holmes i John Watson w serialu BBC „Sherlock” (2010–2017) (Fot. Hartswood Films/BBC Wales/East News)
Pamiętacie hitowy serial BBC „Sherlock” z Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem w rolach głównych? Od czasu zakończenia produkcji Steven Moffat i Mark Gattis regularnie są pytani o kontynuację przygód tytułowego detektywa. I chociaż przez długi czas nie zabierali głosu na ten temat, ostatnio poznaliśmy ich oficjalne stanowisko. Te słowa z pewnością ucieszą fanów popularnego serialu.

Stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gattisa serial „Sherlock” zadebiutował na antenie BBC w 2010 roku i błyskawicznie stał się przebojem w wielu krajach na świecie. Uwspółcześniona adaptacja cyklu sir Arthura Conan Doyle’a o przygodach legendarnego brytyjskiego detektywa oraz jego współlokatora doktora Watsona przyczyniła się również do niewiarygodnego skoku popularności występujących w nim aktorów. Zarówno Benedict Cumberbatch, jak i Martin Freeman stali się dzięki niej gwiazdami światowego formatu występującymi nie tylko w kinie ambitnym, ale też rozrywkowym – oboje są bowiem ważnymi częściami MCU, czyli Kinowego Uniwersum Marvela.

„Sherlock” na dużym ekranie? Twórca serialu odpowiada

Ostatnio jeden z twórców „Sherlocka” zabrał głos na temat filmowej wersji produkcji z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. – Chcielibyśmy zrobić film fabularny, ale zebranie wszystkich razem jest niewiarygodnie trudne. Jeśli chcecie jakichś bardziej konkretnych odpowiedzi, musicie zapytać Benedicta i Martina – powiedział Mark Gatiss w rozmowie z portalem Deadline. Warto też pamiętać, że ważnym członkiem obsady serialu był również Andrew Scott („Fleabag”, „Dobrzy nieznajomi”, „Ripley”), który wcielił się w psychopatycznego przeciwnika głównego bohatera, Jima Moriarty’ego.

Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Gatiss wyraził zainteresowanie filmową wersją „Sherlocka”. W ubiegłym roku wspominał o tym m.in. w rozmowie z The Guardian. – Film wydaje się oczywistą kontynuacją po zakończeniu serialu. Ludzie myślą jednak, że mam magiczną różdżkę. Niewiarygodnie trudne jest zebranie aktorów razem i nakręcenie filmu. Pamiętam swoją rozmowę z Edgarem Wrightem, który przez osiem lat próbował nakręcić swój film o Ant-Manie. I tego nie zrobił. Osiem lat to prawie dekada – mówił twórca „Sherlocka”.

Kiedy filmowy „Sherlock” wejdzie na ekrany?

Kiedy zatem możemy spodziewać się premiery „Sherlocka” na dużym ekranie? Filmu o Cumberbatchowskim Holmesie nie zobaczymy raczej w najbliższej przyszłości, jednak Gatiss nie zamierza zwalniać tempa. Twórca pisze właśnie scenariusz serialu „Bookish” opowiadającego o właścicielu księgarni, który wraz z policją rozwiązuje różne zagadki kryminalne. Akcja sześcioodcinkowego projektu rozgrywać się będzie na wyspach zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Co więcej, Gattis zagra w nim w główną rolę Gabriela Booka.

Źródło: „Powstanie filmowa wersja »Sherlocka« z Benedictem Cumberbatchem? Twórca serialu zabrał głos”, pap.pl [dostęp: 17.04.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze