1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Twórca serialu „Reniferek” apeluje do fanów, by przestali szukać tożsamości bohaterów historii

Twórca serialu „Reniferek” apeluje do fanów, by przestali szukać tożsamości bohaterów historii

Kadr z serialu „Reniferek” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kadr z serialu „Reniferek” (Fot. materiały prasowe Netflix)
„Nie o to chodzi w naszym serialu” – napisał Richard Gadd, bohater prawdziwej i pokazanej w serialu „Reniferek” historii oraz odtwórca głównej roli. Odniósł się do coraz częstszych spekulacji i prób zdemaskowania prawdziwej tożsamości bohaterów produkcji Netflixa.

Szkocki komik Richard Gadd napisał hitowy serial o swoich prawdziwych doświadczeniach z byciem prześladowanym, a teraz prosi fanów serialu, by zaprzestali szukania prawdziwej tożsamości jego bohaterów. Gadd kilka dni temu w wywiadzie dla „Variety” przyznał, że poza nim samym tożsamość prawdziwych bohaterów tej historii została celowo zamaskowana „ze względów prawnych i artystycznych”, chociaż wszystko, co zostało napisane w scenariuszu, jest według niego w 100 proc. prawdziwe. Naturalnie Gadd musiał więc fabularyzować całą historię, by chronić siebie i innych jej bohaterów.

Czytaj także: „Reniferek” Netflixa to najbardziej wstrząsający serial roku. Pod uroczym tytułem kryje się historia, która emocjonalnie rozkłada na łopatki

Mimo to od czasu premiery „Reniferka” na platformie Netflix fani rozpowszechniają w Internecie swoje teorie i śledztwa próbujące powiązać postaci z serialu z tymi prawdziwymi. Widzowie poszukują prawdziwej tożsamości Marthy, prześladowczyni Gadda, a także postaci Darriena, scenarzysty komedii telewizyjnych, który dokonuje napaści na tle seksualnym na głównego bohatera. Fani zaczęli bez żadnych dowodów oskarżać Seana Foleya, brytyjskiego aktora, scenarzystę i reżysera, o bycie prawdziwym Darrienem.

Kadr z serialu „Reniferek” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Reniferek” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Richard Gadd postanowił zainterweniować po raz kolejny, tym razem poprzez swój profil na Instagramie, na którym zgromadził ponad 144 tys. obserwujących. „Ludzie, których kocham, z którymi pracowałem i podziwiam (w tym Sean Foley), niesprawiedliwie zostali wciągnięci w spekulacje. Proszę nie spekulować na temat tego, kim mogą być prawdziwe osoby. Nie o to chodzi w naszym serialu” – napisał.

Serial „Reniferek” zadebiutował na platformie Netflix 11 kwietnia i niemal momentalnie zyskał ogromne uznanie wśród widzów. Po kilku dniach stał się numerem jeden wśród najczęściej oglądanych seriali na tej platformie w ponad 30 krajach, a tylko w pierwszym tygodniu wyświetlono go ponad 2,6 miliona razy.

W serialu występuje szkocki komik Richard Gadd w roli fabularyzowanej wersji samego siebie, Donny'ego Dunna, komika i barmana z problemami. Za dnia pracuje w londyńskim pubie jako barman, a wieczorami próbuje rozśmieszać publiczność na scenie. Jego życie zmienia się, gdy pewnego dnia do pubu przychodzi Martha. Kobieta prosi o herbatę, jednak nie ma pieniędzy, by za nią zapłacić. Donny z uprzejmości stawia jej napój, co daje początek jej niezdrowej obsesji na punkcie komika. Stalkerka z czasem zaczyna zasypywać mężczyznę setkami SMS-ów i maili, a w każdym z nich nazywa Dunna „baby reindeer” – od nazwy zabawki, którą miała w dzieciństwie.

Kadr z serialu „Reniferek” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Reniferek” (Fot. materiały prasowe Netflix)

Źródło: Angela Yang, „»Baby Reindeer« creator asks fans to stop speculating about the identities of real-life characters”, nbcnews.com [dostęp: 24.04.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze