1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Serial „Bodkin” pokochają fani podcastów kryminalnych. Można go już oglądać na Netflixie

Serial „Bodkin” pokochają fani podcastów kryminalnych. Można go już oglądać na Netflixie

Kadr z serialu „Bodkin” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kadr z serialu „Bodkin” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Irlandzki serial „Bodkin” idzie w ślady „Zbrodni po sąsiedzku” i opowiada o świecie ludzi, którzy kryminalne śledztwa traktują jako zawód. To thriller z komediowym zacięciem skupiający się wokół grupy podcasterów udających się na irlandzkie wybrzeże w celu rozwikłania kryminalnej historii sprzed kilkudziesięciu lat.

„Bodkin” jest pierwszym serialem niedokumentalnym wyprodukowanym przez firmę producencką Higher Ground Productions, prowadzoną przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę i pierwszą damę Michelle Obamę. To skandynawski serial kryminalny będący satyrą, ale bez głośnego wybuchania śmiechem, zawiłą historią bez zwrotów akcji, powolnym studium charakteru i seansem zdecydowanie wartym obejrzenia.

Czytaj także: Najlepsze podcasty kryminalne tworzone przez kobiety. 7 tytułów z gatunku true crime, które pochłoną was bez reszty

„Bodkin” – o czym opowiada? Czy to prawdziwa historia?

Fabuła serialu „Bodkin” skupia się wokół grupy podcasterów, która podejmuje się zbadania zaginięcia trzech osób w idyllicznym nadmorskim miasteczku w Irlandii. Wkrótce wątki zaczynają się zbiegać, tworząc znacznie szerszy i bardziej nietypowy obraz, niż można się było spodziewać. W miarę jak bohaterowie starają się odsiać fikcję od faktów – o sprawie, o swoich kolegach, a także, co najbardziej bolesne, o sobie samych – serial wystawia na próbę nasz sposób postrzegania prawdy oraz ujawnia, jak usprawiedliwiamy swoje przekonania lub utwierdzamy się w lękach.

Historia z serialu wydaje się prawdopodobna, jednak jego twórcy przyznają, że naprawdę jest to fikcja. – Nie jest to prawdziwa historia, nie jest to prawdziwe miejsce – mówił twórca serialu Jez Scharf, dodając, że od początku powstania serialu taki był jego cel. – Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby znaleźć coś, co w żaden sposób nie przypomina prawdziwej historii kryminalnej. Fikcyjność była zamierzona – dodał.

Kadr z serialu „Bodkin” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Bodkin” (Fot. materiały prasowe Netflix)

„Bodkin” – obsada i twórcy

W rolach głównych występują Will Forte, Siobhán Cullen i Robyn Cara jako Gilbert, Dove i Emmy, ekipa podcasterów badających nikczemne wydarzenia. – Każdy z nich ma naprawdę różne oczekiwania co do tego, co przyniesie im ta podróż – powiedział Tudum współprowadzący program i producent wykonawczy Alex Metcalf. – Gilbert jest bardzo podekscytowany możliwościami, jakie daje mu ten podcast. Emmy po prostu chce być przydatna i uważa, że Gilbert jest świetnym podcasterem i chce nauczyć się od niego wszystkiego, co może. A Dove jest z kolei całkowicie sfrustrowana byciem tam.

Głównym twórcą serialu jest wspomniany wcześniej Jez Scharf, który pełni również funkcję showrunnera razem z Alexem Metcalfem. Zdjęcia przeprowadzono na terenie Irlandii, a cały serial składa się z siedmiu odcinków.

Kadr z serialu „Bodkin” (Fot. materiały prasowe Netflix) Kadr z serialu „Bodkin” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze