1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Emma Mackey – filmy i seriale z jej udziałem. 5 najlepszych produkcji

Emma Mackey – filmy i seriale z jej udziałem. 5 najlepszych produkcji

Emma Mackey (Fot. Stephane Cardinale/Corbis/Getty Images)
Emma Mackey (Fot. Stephane Cardinale/Corbis/Getty Images)
Popularność przyniosła jej rola zbuntowanej Maeve Wiley w serialu „Sex Education” platformy Netflix. Francusko-brytyjska aktorka świetnie radzi sobie jednak również na dużym ekranie. Oto najważniejsze kreacje aktorskie Emmy Mackey.

Spis treści:

 1. Serial z Emmą Mackey: „Sex Education”
 2. Film z Emmą Mackey: „Emily”
 3. Film z Emmą Mackey: „Śmierć na Nilu”
 4. Film z Emmą Mackey: „Eiffel”
 5. Film z Emmą Mackey: „Barbie”
 6. Emma Mackey – BAFTA za serial „Sex Education”

Serial z Emmą Mackey: „Sex Education”

Głównym bohaterem serialu „Sex Education” jest Otis Milburn, nieśmiały uczeń brytyjskiego liceum, który nieustannie mierzy się z trudami okresu dorastania. Jest towarzysko nieporadny, nieco zagubiony, a jednocześnie bardzo wrażliwy. Co ciekawe, jego matka jest seksuolożką, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na zdystansowanego w sprawach seksu chłopaka. Aby zrobić pożytek z wiedzy teoretycznej, którą przez całe życie wpajała mu rodzicielka, Otis wraz z koleżanką, zbuntowaną Maeve Wiley (Emma Mackey), zakłada szkolną seks-poradnię, w której pomaga uczniom w różnych problemach dotyczących ich seksualności. Rola Maeve w przeboju serwisu Netflix zapewniła Emmie Mackey rozpoznawalność na całym świecie oraz nominację do nagrody BAFTA.

Czytaj także: „Sex Education” – czwarty sezon już jest. O finałowych odcinkach opowiada Laurie Nunn, twórczyni serialu

Film z Emmą Mackey: „Emily”

Emily Brontë to chyba najbardziej znana rola Emmy Mackey na dużym ekranie. Brytyjski dramat biograficzny z 2022 roku jest częściowo prawdziwym, a częściowo fikcyjnym portretem angielskiej pisarki, słynnej autorki „Wichrowych wzgórz”. Fabułą koncentruje się natomiast na zmyślonej romantycznej relacji z młodym Williamem Weightmanem. Kreacja zapewniła Mackey aż dwie nominacje do nagrody BIFA (British Independent Film Awards), w tym za najlepszy pierwszoplanowy występ aktorski.

Film z Emmą Mackey: „Śmierć na Nilu”

„Śmierć na Nilu” na podstawie powieści Agathy Christie przedstawia historię, w której sielanka młodej pary spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i pełna niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach.

Film z Emmą Mackey: „Eiffel”

Kolejny świetny film z udziałem Emmy Mackey. Po zakończeniu pracy nad Statuą Wolności światowej sławy inżynier Gustave Eiffel musi zaprojektować teraz coś na zbliżającą się wystawę w Paryżu. Marzy mu się projekt linii metra, jednak rząd oczekuje czegoś spektakularnego. Eiffel zaskakuje wszystkich i zgadza się zbudować 300-metrową wieżę. Nikt nie wie jednak, jaki wpływ na tę decyzję ma tajemnicza kobieta z przeszłości. Ich pasjonująca historia inspiruje go do zmiany panoramy Paryża już na zawsze.

Film z Emmą Mackey: „Barbie”

W megahicie „Barbie” Emma Mackey zagrała jedynie epizod, ale kontekst jej pojawienia się w obsadzie filmu jest niesamowicie interesujący. Twórcy uznali bowiem, że całkiem zabawnie byłoby zatrudnić w filmie zarówno Margot Robbie, jak i Emmę Mackey, która od kiedy pojawiła się w świecie kina, notorycznie porównywana jest do Robbie. Co ciekawe, w komedii o najpopularniejszej na świecie lalce, zobaczymy więcej gwiazd, z którymi Mackey występowała w serialu „Sex Education”, w tym m.in. Connora Swindelsa.

Emma Mackey – BAFTA za serial „Sex Education”

Za rolę w serialu „Sex Education” platformy Netflix aktorka otrzymała w 2021 roku nominację do nagrody BAFTA (Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej). Niestety do domu wróciła bez statuetki, ale za to udało się ją zdobyć dwa lata później, tym razem jednak nie była to nagroda za najlepszy występ, a wyróżnienie Rising Star dla największej aktorskiej nadziei kina.

Emma Mackey z nagrodą BAFTA (Fot. Alan Chapman/Dave Benett/Getty Images) Emma Mackey z nagrodą BAFTA (Fot. Alan Chapman/Dave Benett/Getty Images)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze