1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Xawery Żuławski nakręci "Złego" Leopolda Tyrmanda

Forum
Forum
Reżyser znany z ekranizacji "Wojny polsko-ruskiej" bierze na warsztat najbardziej znaną powieść Leopolda Tyrmanda - "Zły".

"Zły" Leopolda Tyrmanda to jedna z najbardziej znanych warszawskich powieści, w dodatku kryminał.  Adaptację książki można zobaczyć w Teatrze Powszechnym. Tymczasem Xawery Żuławski, reżyser m.in. "Chaosu" i serialu "Krew z krwi", od dwóch lat pracuje nad filmowym scenariuszem "Złego". O planach adaptacji tyrmandowskiego kryminału Żuławski opowiedział już w wywiadzie dla Zwierciadla.pl. Termin rozpoczęcia zdjęć wyznaczony został na drugą połowę 2013 roku, a projekt otrzymał dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Żuławski, wykorzystując fabułę "Złego", gdzie główny bohater pozostaje tajemnicą, nie zamierza ujawniać nazwisk aktorów, których zatrudni do projektu.

Przed twórcami niełatwe zadanie - fragmentaryczne przynajmniej odtworzenie Warszawy lat 50. Zwłaszcza, że Leopold Tyrmand z chirurgiczną wręcz precyzją opisywał w swojej książce bohaterów i miejsca powojennej stolicy.

Poniżej trailer filmu "Wojna polsko-ruska":

[iframe src="https://www.youtube.com/embed/oJRPLO0Mv0A" frameborder="0" allowfullscreen" width="100%" height="315-->

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze