1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wszystko w porządku

Wszystko w porządku

Na pierwszy rzut oka ta rodzina może wydawać się – zwłaszcza w Polsce – dziwaczna, a nawet wynaturzona. Czym dłużej jednak przyglądamy się ich zachowaniom, zwyczajom, relacjom, tym bliżsi nam się stają.

Rozpoznajemy w nich własne rodzinne problemy. Mimo że dzieci powstały z pomocą banku spermy, bo mają dwie mamy za rodziców. Jedna mama, surowa i zasadnicza, dominuje w domu; druga jest mniej pewna siebie, trochę zagubiona. Rodzeństwo postanawia dotrzeć do dawcy spermy, czyli swojego biologicznego ojca. Rodzina przeżywa zawirowanie: nieoczekiwane wydarzenia ujawniają narastający już od jakiegoś czasu kryzys. Reżyserka z wyczuciem (wspartym autopsją) balansuje na granicy komedii i dramatu, trafiając w punkt z opisem nowych, rodzących się na naszych oczach form związków rodzinnych. Dodatkową atrakcją jest twarz rewelacyjnej w roli surowej mamy Annette Bening: okazuje się, że nawet w Hollywood kobieta może przeżyć ponad 50 lat bez liftingu!

The Kids Are All Right, USA 2010, reż. Lisa Cholodenko, wyk. Annette Bening, Julianne Moore, Mark Ruffalo, Mia Wasikowska, dystr.. Gutek Film

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze