fbpx

Warszawskie Feliksy 2012 rozdane

Warszawskie Feliksy 2012
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
materiały prasowe


29 października w Hotelu Polonia Palace wręczono Warszawskie Feliksy – najbardziej prestiżowe nagrody teatralne, które od 1998 roku wręczane są aktorom i reżyserom.

Nagroda imienia Feliksa Łaskiego została przyznana po raz 14. Ósmy rok z rzędu Partnerem strategicznym jest firma Allianz Polska.

W tym roku statuetkę za najlepszą rolę kobiecą Feliksa otrzymała Monika Krzywkowska za rolę Dulskiej w „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym.

Z kolei Mariusz Bonaszewski otrzymał Feliksa za najlepszą rolę męską – Lucyfera w przedstawieniu „Sprawa”.

Agata Kulesza została doceniona za kreację Inny w spektaklu „Merlin Mongoł” Nikołaja Kolady w reż. Bogusława Lindy w Teatrze Ateneum, a Włodzimierz Press za rolę Gunkela w spektaklu „Udręka życia” Hanocha Levina w reż. Jana Englerta w Teatrze Narodowym.

Feliks za najlepszą reżyserię trafił do Jerzego Jarockiego, jako pośmiertne uhonorowanie jego spektaklu „Sprawa”, na podstawie „Samuela Zborowskiego” Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. Statuetkę w imieniu zmarłego reżysera odebrała żona Danuta Jarocka.

Feliks specjalny, po raz pierwszy w historii, został przyznany przez Pawła Dangla, prezesa Allianz Polska – prof. Barbarze Osterloff, wybitnemu historykowi teatru – znawczyni Aleksandra Zelwerowicza.

Galę poprowadzili: Marta Żmuda-Trzebiatowska i Andrzej Nejman dyrektor Teatru Kwadrat – gospodarza przedsięwzięcia.

Autorem zdjęć z relacji jest Jarosław Deluga.

Tegoroczna edycja była wspierana przez Zwierciadło.”

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze