1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Filmy
  4. >
  5. Jack Sparrow będzie kobietą? Główną rolę w 6. części „Piratów z Karaibów” ma zagrać Ayo Edebiri

Jack Sparrow będzie kobietą? Główną rolę w 6. części „Piratów z Karaibów” ma zagrać Ayo Edebiri

(Fot. Gilbert Flores/Getty Images)
(Fot. Gilbert Flores/Getty Images)
O tym, że Disney szykuje się do nakręcenia 6. części „Piratów z Karaibów”, spekuluje się od dawna. Jest raczej przesądzone, że do kultowej sagi nie powróci Johnny Depp. Według wiarygodnych źródeł jego miejsce ma zająć gwiazda serialu „The Bear” – Ayo Edebiri. 28-latka za swoją rolę w produkcji Disney+ otrzymała aż dwie prestiżowe nagrody: Złoty Glob oraz Emmy. Teraz amerykański gigant ma forsować jej udział w nowej odsłonie przygód Jacka Sparrowa – mówi się, że Edebiri zostanie jego żeńską wersją.

Piraci z Karaibów pod wodzą kobiety?

Wiadomość, która zelektryzowała fanów „Piratów z Karaibów”, podał Daniel Richtman, informator dobrze zorientowany w hollywoodzkim światku. Według jego relacji Ayo Edebiri jest najbardziej prawdopodobną następczynią Johnny’ego Deppa. Wersję Richtmana ma potwierdzać fakt, że w ostatnim czasie aktorka zrezygnowała z roli w produkcji Marvela „Thunderbolts” – na co mogły mieć wpływ właśnie plany kręcenia nowych „Piratów”.

O tym, że 28-latka naprawdę ma szansę zagrać główną rolę w słynnej produkcji, może świadczyć też reakcja Elona Muska na te pogłoski. „Disney jest do bani” – napisał naczelny mizogin Ameryki na X w odpowiedzi na krążące po sieci newsy. Choć jego hejterska reakcja nie jest zaskoczeniem, może być dowodem na prawdziwość informacji podawanych przez hollywoodzkich insiderów.

Kim jest Ayo Edebiri?

(Fot. Michael Tullberg/FilmMagic via Getty Images) (Fot. Michael Tullberg/FilmMagic via Getty Images)

Edebiri brawurowo wcieliła się w rolę Sydney Adamu w serialu „The Bear”. Młoda aktorka gra tam uzdolnioną szefową kuchni i prawą rękę głównego bohatera, Carmena Berzatto (w tej roli Jeremy Allen White). Każdy, kto obejrzał słynny serial na platformie Disney+, z pewnością dostrzegł niesamowitą charyzmę Ayo, która w wielu scenach przyćmiewa Allena White’a. Za swoją kreację w popularnym serialu aktorka otrzymała Złoty Glob i nagrodę Emmy (w kategoriach odpowiednio: najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu oraz najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym).

28-latkę można też oglądać w takich produkcjach, jak „Bottoms”, „Misja: Podstawówka”, „Obóz teatralny” i „Big Mouth”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze