1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Muzyka
  4. >
  5. Poznaj gwiazdy Santander Letnie Brzmienia 2024. Kto wystąpi w Twoim mieście?

Poznaj gwiazdy Santander Letnie Brzmienia 2024. Kto wystąpi w Twoim mieście?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Czołówka polskich artystek i artystów wyruszy w lipcu w festiwalową trasę Santander Letnie Brzmienia 2024! Festiwal zawita do Krakowa, Wrocławia, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. W programie znajdą się solowe koncerty najpopularniejszych krajowych twórców oraz unikalne projekty specjalne. Na scenie pojawią się m.in. Daria Zawiałow, Mrozu, Vito Bambino, Artur Rojek, Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Kortez, Łąki Łan i Poluzjanci. Sprawdź, kto wystąpi w Twoim mieście!

Od pierwszego weekendu lipca do końca sierpnia Santander Letnie Brzmienia zapraszają w podróż przez różne gatunki muzyczne – od popu i rocka, muzykę doskonale znaną z rozgłośni radiowych, po brzmienia bardziej alternatywne.

Na scenie pojawi się najpopularniejsza dziewczyna pop w kraju, Daria Zawiałow, świętujący 15-lecie kariery artystycznej Mrozu, dla którego będzie to kolejne lato z Santander Letnie Brzmienia oraz mogący pochwalić się, aż ośmioma nominacjami do nagrody Fryderyk 2024 za album „Pracownia”, Vito Bambino. Powraca też wyjątkowy projekt specjalny BABIE LATO, z nowym składem i świeżą energią.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Po porywającym debiucie na ubiegłorocznym festiwalu Santander Letnie Brzmienia, projekt BABIE LATO powraca z nowymi artystkami, zadziornym stylem i zapierającą dech w piersiach energią. Liderką drugiej edycji BABIEGO LATA jest Brodka, która tworzy girlsband razem z Margaret i Rosalie. BABIE LATO zagra we wszystkich sześciu miastach na trasie Santander Letnie Brzmienia 2024. Kontynuując misję łączenia kobiet poprzez muzyczne doświadczenia, tegoroczna edycja przenosi w świat młodości, łobuzerstwa i odważnych brzmień. Artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000. „W każdym koncercie pojawią się również gościnie specjalne – kobiety, koleżanki z utworami, które ukształtowały naszą muzyczną wrażliwość. BABIE LATO jest dla nas okazją do podróży sentymentalnej, powrotu do kawałków z naszych nastoletnich lat” – mówi Brodka. „BABIE LATO 2024 będzie babskie, dziewczyńskie, łobuzerskie i wesołe. Będzie all together! A na scenie sama siostrzana energia”. Projekt promuje najnowszy singiel „Błyszczę” (wydaw. Kayax) BABIEGO LATA wraz z teledyskiem.

Z myślą o nowej edycji festiwalu Natalia Przybysz przygotowała projekt specjalny, o którym więcej opowie już wkrótce. Swój debiut na letniobrzmieniowej scenie zapowiedział zespół Poluzjanci pracujący nad nową, czwartą płytą oraz wracający do koncertowego życia Łąki Łan. Po raz pierwszy w line-upie festiwalu znaleźli się też Lordofon, których brzmienie publiczność może kojarzyć z elementami rocka i Sorry Boys z ujmującą Belą Komoszyńską wyśpiewującą przebojowe „Absolutnie, absolutnie”.

Po przerwie, na Santander Letnie Brzmienia wraca Artur Rojek, który przygotowuje się do wydania nowej płyty. Po raz pierwszy w festiwalowej formule wydarzenia będzie można posłuchać Korteza oraz IGO, jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie.

W tym roku ponownie na scenie pojawią się gwiazdy Zalewski, który obecnie pracuje nad nowym studyjnym albumem, oraz zespół LemON, który jesienią wydał płytę „PIATKA”. Dołączy do nich także Kacperczyk, którego album „Pokolenie Końca Świata” zdobył serca publiczności w minionym roku, Kaśka Sochacka, autorka jednego z największych przebojów 2023 roku, singla „Madison”, a także gwiazdy zeszłorocznej edycji festiwalu Nosowska, Natalia Kukulska, Zalia i Daria ze Śląska. Uczestnicy będą mieli również okazję przenieść się do „Erotika Era” z Mery Spolsky, wysłuchać na żywo najnowszych utworów Margaret z albumu „Cekiny i siniaki”, oraz zatańczyć w rytm muzyki Rosalie, Bartka Królika, a także wzruszyć się słuchając Rubensa i Dawida Tyszkowskiego.

Obok czołowych twórców polskiej sceny muzycznej zaprezentują się artyści, którzy nieśmiało, ale pewnie wkraczają na duże sceny. Santander Letnie Brzmienia łączy siły z poznańskim festiwalem NEXT FEST Music Showcase & Conference. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage. O tym, kto zagra na NEXT FEST Stage zadecydują organizatorzy Santander Letnie Brzmienia, wybierając artystów i artystki, którzy wystąpili na NEXT FEST Music Showcase & Conference.

Popularna wakacyjna trasa koncertowa z topową polską muzyką już po raz piąty wyrusza latem w podróż po kraju. W 6 miastach, przez 12 festiwalowych dni, odbędzie się ponad 100 koncertów.

HARMONOGRAM TRASY FESTIWALOWEJ SANTANDER LETNIE BRZMIENIA 2024

KRAKÓW / 5-6.07 / Parkowa

BABIE LATO, MROZU, Vito Bambino, Zalewski, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Sorry Boys, Margaret, Daria ze Śląska

WROCŁAW / 12-13.07 / Pola Marsowe  

BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, Artur Rojek, Łąki Łan, Poluzjanci, IGO, Natalia Kukulska, Margaret, Rosalie.

KATOWICE / 26-27.07 / Strefa Kultury  

BABIE LATO, Kortez, Zalewski, Artur Rojek, Kacperczyk, Łąki Łan, Poluzjanci, Natalia Przybysz, Margaret, Lordofon

WARSZAWA / 9-10.08 / Tor Służewiec

BABIE LATO, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Nosowska, Artur Rojek, Łąki Łan, IGO, LemON, Mery Spolsky, Sorry Boys

ŁÓDŹ / 16-17.08 / Miejski Skwer na Lutomierskiej

BABIE LATO, MROZU, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, LemON, Sorry Boys, Bartek Królik, Rubens

POZNAŃ / 30-31.08 / Park Cytadela

BABIE LATO, MROZU, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka, Łąki Łan, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Zalia, Dawid Tyszkowski

Więcej informacji na stronie www.santanderletniebrzmienia.pl. Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2024 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim, Tor Służewiec, Urząd Miasta Łódź i Miasto Katowice. Patroni medialni: RMF FM, Zwierciadło, Elle, Onet. Sponsor główny: Somersby. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze