1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. 120 tysięcy kilometrów na ECCO Walkathonie 2013

120 tysięcy kilometrów na ECCO Walkathonie 2013

fot. materiały prasowe
Po raz dziewiąty w Warszawie odbył się ECCO Walkathon, w którym udział wzięło ponad 15 tysięcy osób.

W ECCO Walkathonie mógł wziąć udział każdy, kto kupił bilet w sklepach ECCO i ECCO Kids na terenie całej Polski, przyszedł dziś na warszawską Agrykolę, odebrał pakiet startowy i wyruszył na spacer. W tym roku uczestnicy pokonali łącznie niemal 120 tysięcy kilometrów i zebrali 518 230 złotych na cele charytatywne.

MUKO, wcześniaki i warszawskie ZOO

Uczestnicy ECCO Walkathonu mieli do wyboru dwie malownicze trasy o długości 6 i 10 kilometrów. Za każdy przebyty kilometr organizator akcji – ECCO, duński producent obuwia – przekazał 4 złote na konto wybranego projektu. W tym roku „wychodzone” pieniądze można było przeznaczyć na pomoc dzieciom chorym na mukowiscydozę, którymi opiekuję się Fundacja TVN „Nie jesteś sam” lub na zakup specjalistycznego sprzętu do intensywnej terapii noworodków dla Oddziału Neonatologii warszawskiego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus wspieranego przez Fundację Radia Zet. Na te cele uczestnicy przekazali łącznie 477 200 złotych.

Ponadto każde dziecko, które wzięło udział w ECCO Walkathonie i pokonało 6-kilometrową trasę przekazało dodatkowe 10 złotych na rozbudowę zimowego domku dla stada afrykańskich pingwinów tońców mieszkających w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym sposobem do kasy ZOO trafi 41 030 złotych!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze