1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Waga - najbardziej wyrafinowany znak Zodiaku

Waga - najbardziej wyrafinowany znak Zodiaku

Żywiołem Wagi jest powietrze, planetą - Wenus, czyli Bogini Miłości. Dlatego też głównymi atutami Wagi są piękno, kobiecość i zmysłowość. (fot. iStock)
Żywiołem Wagi jest powietrze, planetą - Wenus, czyli Bogini Miłości. Dlatego też głównymi atutami Wagi są piękno, kobiecość i zmysłowość. (fot. iStock)
23 września wchodzimy w znak Wagi - najbardziej ucywilizowany znak Zodiaku, obdarzający atrakcyjnością, poczuciem piękna, zdystansowaniem. I relacyjnością. Waga to nauka tego, że drugi człowiek jest twoim lustrem.

Piękno, harmonia i dyplomacja

Waga na kole Zodiaku zatrzymała się naprzeciwko Barana. Gdy on buńczucznie krzyczy „JA”, ona zmysłowo szepcze „TY”. On jest ognistym wojownikiem skupionym na sobie i podboju, ona łagodną damą skoncentrowaną na partnerze i na tym, żeby zawarty został pokojowy kompromis. Bez nerwów oraz krzyków, za to grzecznie i dyplomatycznie. Waga brzydzi się tym, co instynktowne, brutalne, nachalne, pospolite. A nawet się tego lęka. Ją kicz po prostu boli, przeraża bieda i szpetota, mierzi głupota. Ona najchętniej prowadziłaby literacki salon, bo jest nader inteligentna, otaczała się sztuką, bo urodzona z niej artystka, prowadziła światowe życie ubrana w najmodniejszy design, bo odznacza się wygórowanym zmysłem estetyki. Archetyp Wagi to czyste poczucie piękna. Jej dom urządzony jest ze smakiem, a ona sama jest atrakcyjna, przyciągająca wielbicieli kobiecym niewymuszonym magnetyzmem. Wenus w Wadze daje regularne rysy, powab i 100 proc. kobiecości, Księżyc w tym znaku to słabość do markowych metek. Waga zawsze jest elegancka, wysublimowana, wyrafinowana. To nie byle kto. Jest popularna i nie musi robić wiele, żeby była zauważona. Bywa posągowa a przez to pożądana. Bogini Miłości - włada przecież planetą Wenus, której położenie w horoskopie urodzeniowym decyduje o tym, jak kochamy i jak jesteśmy kochani. To również erotyka, seksualność w kobiecym zmysłowym wydaniu. Wenus i Waga uczą czerpać z życia we dwoje, zagłębiają się w ideę partnerstwa. Są kobiece, więc znają się na życiu w parze i bez niego nie wyobrażają sobie egzystencji. Do nich przynależy 7 dom astrologiczny, dom związków.

Na jednej szali JA, na drugiej TY

Archetyp Wagi to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Waga nie chce dopuścić do świadomości faktu, że jest sama na świecie. Że nie ma żadnego „TY”. Ona wygląda na towarzyską, elokwentną, swobodną i jakaś ważna część jej osobowości w istocie taka jest, ale jej dusza drży, bo przeczuwa że każdy przebywa we własnym wszechświecie w absolutnej samotności. I sam kształtuje własny świat na swój obraz i podobieństwo. Lęka się przeczucia na ten temat, dlatego zabiega o to, żeby funkcjonować w duecie, jest mistrzynią w kontaktach jeden na jeden. Waga jest esencją relacyjności, jako „podwójny” znak źle znosi singielstwo. Wyciąga ręce do drugiego człowieka, wtula się w niego, nawiązuje porozumienie, nęci łagodnością, daje poczucie bycia wysłuchanym. Jest magnesem dla relacji. Bo podświadomie wie, że ten drugi jest jej lustrem. Szuka w nim zagubionych części swojej psychiki, szuka siebie, swoich przeszłych wcieleń, czucia siebie. W drugim człowieku pragnie się rozpoznać, dowiedzieć się kim jest. I co w nim widzi? To, czego jej brakuje, bo jest stłumione, trudne, porzucone. Spotyka to, czego nie chce. Barana? Kiedy Baran uosabia agresję, agresja jest cieniem Wagi. Rośnie ona w niej i wybucha, ale nie skrajnymi emocjami jak u Skorpiona lub żywym ogniem jak chociażby u Lwa. Waga wyładowuje się mentalnie, ma agresywne myśli, ewentualnie przeleje je na papier bądź na płótno, które później spali, ale dzikiej awantury nikomu nie zrobi. To by było nieładnie. Ona woli żyć w przekonaniu, że agresja przychodzi z zewnątrz, ona nie ma z nią nic wspólnego.

Potrzeba akceptacji

Zasada Wagi wskazuje na to, co jest zewnętrzne, różne od niej samej, pierwotnie do niej nienależące. Dlatego archetypowi Wagi zawsze bliskie są dekoracje rozumiane jako coś dodane. Stąd jej żywe zainteresowanie ubraniami, makijażem, fryzurą, wyglądem, obrazem siebie, tym, jak widzi Wagę ktoś inny. Ten ktoś jest ważny, aby była równowaga. Najprawdopodobniej pod znakiem Wagi urodziła się macocha z bajki o Królewnie Śnieżce. Siedziała przed lustereczkiem i pytała, kto jest najpiękniejszy na świecie. Potrzebowała cudzej opinii, porównywała się. Jak archetypowa Waga. Niezbędne są jej porównania a także dążenie do równości. Kiedy na jednej szali czegoś brakuje, Waga jest niespokojna, swoim czarem przywołuje to, co odmienne. Równoważy, wyrównuje, by poczuć się komfortowo. Lubi się tak czuć, bo jest wygodna. Najłatwiejszą dla niej metodą na przyciągnięcie brakującej części jest posłużenie się szerokimi horyzontami myślowymi. Merkury, planeta intelektu, w znaku Wagi potrzebuje do myślenia towarzysza. Waga to dyskutantka, nie żarliwa, nie złośliwa, za to dobrze wychowana i stonowana, wie co wypada. Przecież ona się nie pokłóci. Zachowuje się tak, bo lubi być lubiana i potrzebuje akceptacji.

Lustrzany świat

Waga należy do żywiołu powietrza, a to intelekt, myśli, słowa. Zarzuca się jej, że choć taka partnerska, to wyrachowana. Trochę niesprawiedliwie. Ona po prostu nie umie poradzić sobie z emocjami, które w swojej naturze są nieokiełznane jak stepowe mustangi. Paląca wnętrze zazdrość, gorące pożądanie, lodowata wściekłość – przecież to nie dla niej, zakłóciłyby jej wewnętrzny spokój i sprawiły trudności w życiu. Ale jest człowiekiem, więc emocje te tłumi. Jak sobie z tym radzi? Myśli. Ona bardziej myśli niż czuje, dlatego potrzebuje zwierciadła jakim jest dla niej drugi człowiek. Bez niego jest zagubiona, funkcjonuje jakby bez wewnętrznego kompasu. To w nim odbijają się jej uczucia, bo sama ma do nich ograniczony dostęp. Za to potrafi myśleć. Myśli, myśli i nie podejmuje decyzji. Słynie przecież z niezdecydowania. Tak zwane ostateczne rozwiązanie to dla niej ból, wybiera uprawianie skomplikowanych mentalnych gier strategicznych. Rozważa, rozmyśla, planuje, byleby tylko nie działać. Nie przepada za ryzykiem. Chętnie podejmie je za nią na przykład taki Baran, a ona z wdzięcznością przyjmie pozycję słabszej i ułoży się na szezlongu w salonie o ścianach w kolorze bzu. Jej się wydaje, że nie może pozwolić sobie na własny punkt widzenia, bo szale nie byłyby równe. Równowagę uzyskuje poprzez przyjmowanie do swego wnętrza tego, co różne od niej. W ten sposób rozwija się, rozszerza. Waga jest doskonała w uwzględnianiu innych. Charakteryzuje się dużą otwartością umysłu, nikt tak jak ona cię nie zrozumie, ona świetnie wyczuwa cudze nastroje i posiada łatwość angażowania się. Ale bez przesady, przesady to ona nienawidzi. Lubi mieć uzasadnioną perspektywę i często odwołuje się do ogólnie przyjętych zasad. Jest najbardziej ucywilizowanym znakiem Zodiaku. Waga w kontaktach jest jednocześnie niesłychanie partnerska ale chłodna zarazem. Uprzejma, owszem, zna maniery jak nikt, ale zdystansowana. Życzliwa, ale z pewnością nie poświęci się jak Ryby. Czasem wydaje się wręcz bezkrwista. Czyste, intensywne barwy do niej nie pasują, bliższe są jej pastele, które z sukcesem żenią kolory podstawowe. Waga nigdy nie zrezygnuje z ukochanej przez nią harmonii. To jej styl, rozpoznasz ją po prostocie i subtelności, po wyważeniu. Waga nie przegina, nie jedzie po bandzie jak Skorpion. Ona preferuje zrównoważoną wymianę. I złoty środek.

Szukanie miłości idealnej

Waga, władczyni Wenus, żyć nie może bez miłości, wiadomo. Miłość w jej wydaniu jest harmonijna. Jest to dla niej środek zaradczy na życie, czarodziejska różdżka służąca do przetrwania. Wadze jednak nie zależy na przetrwaniu jedynie. Ona kocha życie, wygodne życie, pełne luksusu i puchu. Ona marzy o idealnej miłości, dlatego miewa niejednego partnera, w poszukiwaniu go jest niezmordowana. Odchodzi bez scen i niepotrzebnego orzekania o winie. Znaki powietrza nie tolerują dramatyzmu. Pomaga jej to, że przy tym nie jest też specjalnie rodzinna jak Rak. Zbliżając się do Wagi, warto wiedzieć, że stworzona została do życia w absolutnej wygodzie. Widocznie ktoś jej tego nie zapewnił i nie było to piękne. A piękno i harmonia tożsama z jej archetypem to dla niej jedno. Jest królową rozkoszowania się. Jej przyjemności nie są tak ziemskie i rustykalne jak w przypadku Byka, nie rozmienia się na drobne jak powierzchowne Bliźnięta w poszukiwaniu nowości i podniet. Ona w magiczny sposób przyciąga do siebie najlepszą jakość. Zauważysz, że otacza się tym, co wyszukane i klasyczne zarazem, pałacowe i minimalistyczne, oryginalne i powszechnie przyjęte. I tak to wszystko godzi, że nieoczekiwanie tchnie harmonią. Jest idealnie wyważone. Waga lubi przecież mierzyć i ważyć, zawsze preferuje symetrię.

Waga to sprawiedliwość

Jednak nie dla niej skorpioniczna zasada oko za oko. Owszem, ona z poczucia krzywdy potrafi cierpieć i nawet mówi o tym, jednak nie na tyle, by zacząć działać i ubrudzić sobie wypielęgnowane rączki. Dalekie są jej obsesje, obca wszelka konfrontacja. Gdy natrafia na problem, niepostrzeżenie się dostosuje lub zdematerializuje. Po co ma się szarpać i zakłócać wewnętrzną równowagę? Waga króluje w zodiaku w czasie równonocy jesiennej, kiedy dzień i noc są równe, a potem dzień ustępuje nocy. Aktywność robi miejsce dla bierności, pierwiastek męski ze Słońcem i jasnością daje przestrzeń księżycowej tajemnicy. Waga jest kobieca i kobieca jest noc. Przy Wadze odpoczniesz, odetchniesz, łatwiej się zintegrujesz. Możesz też nauczyć się od niej życia niemal bezwysiłkowego, delikatności, marzeń o idealnym świecie, miłości, wewnętrznego spokoju, poczucia piękna.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Styl Życia

Ożywcze wstrząsy. Roczny horoskop dla Byka

Ilustracja: iStock
Ilustracja: iStock
Rok 2021 nie jest łatwy dla Byków z powodu kumulacji nieharmonijnych aspektów planet.

Wędrujące przez Wodnika planety Saturn i Jowisz tworzą do znaku Byka kwadratury. Blokujące i wymagające wysiłku działanie Saturna dotyczy osób urodzonych w pierwszej dekadzie. Jowisz zaś, który jest z natury dobroczynną planetą, ale potrafi też wyolbrzymiać negatywne skutki maleficznych planet, które są w pobliżu, na czas od maja do sierpnia przejdzie do Ryb i okresowo przestanie oddziaływać na Byki. W pozostałych miesiącach może im podarować chaos i zaskakujące sytuacje, czego przedstawiciele tego znaku nie lubią. Stabilizacja Byków jest zatem poważnie zagrożona, dzięki czemu będą zmuszone nauczyć się odpuszczania, spontaniczności, a nawet podejmowania ryzyka. Byki mogą zapomnieć o przewidywalności. Mimo swojego rozsądku, mogą jednak ulec Jowiszowi, który będzie je nakłaniał do szastania pieniędzmi czy niekorzystnych inwestycji.

Z kolei kwadratura Saturna pokaże Bykom, w jakich sferach życia możliwości, zasoby i stare sposoby funkcjonowania już się wyczerpały. Na przyniesione przez niego kryzysy powinny nastawić się Byki z początku. Działanie Saturna zwykle związane jest z koniecznością narzucenia sobie dyscypliny – finansowej czy każdej innej. Często w czasie tranzytów Saturna czyścimy różne aspekty życia, naprawiamy, wyjaśniamy, a za tym też Byki nie przepadają, bo boją się głębokich, radykalnych zmian. Pocieszające jest to, że Saturn dla znaków ziemskich jest trochę łaskawszy niż dla innych. Byk, Panna i Koziorożec potrafią się z nim dogadać, bo są z natury solidne, konkretne, porządne. Saturn może w tym roku podarować Bykom motywację do zrzucenia zbędnych kilogramów, przejścia na zdrowszą dietę czy nawet przeprowadzenia oczyszczających postów. Tym zdeklarowanym smakoszom nie będzie się to podobało, ale wyjdzie tylko na dobre.

Uran nie jest dla Byków przychylny, a jego bezpośredni tranzyt przyniesie przedstawicielom tego znaku nowe wyzwania. Co się może dziać? Wszystko to, czego Byk się wystrzega: zaskoczenia, niespodzianki, zerwania, zwroty akcji i rewolucje – tych ostatnich wyjątkowo nie cierpi. Uran wędruje przez pierwszą i drugą dekadę znaku Byka i właśnie dla nich nadszedł i nadchodzi jeszcze czas „wstrząsowy”. Ta planeta reprezentuje również kreatywność i innowacyjne podejście do życia i dlatego może otworzyć niejednego konserwatywnego Byka na bardziej nowoczesne rozwiązania. Prowokujący Uran będzie powodował napięcie, ale to stworzy okazję, aby wyjść z utartych kolein i zmienić strategie działania i sposoby myślenia. To nie zawsze będzie miłe, ale dzięki temu osoby spod tego znaku będą mogły na nowo odnaleźć się w obecnej rzeczywistości. Zatem będzie to bardziej szansa niż zagrożenie.

Na Byki urodzone między 9 a 15 maja czekają dobre informacje płynące z sekstylu Neptuna, który zadziała łagodząco na ich emocje i przyniesie wewnętrzną harmonię. Te Byki, które ostatnio się stresowały, były zapracowane, zalęknione – poczują znaczącą ulgę. Będą mogły odpocząć, zregenerować się i wyciszyć.

Osoby urodzone między 16 a 10 maja pozostaną pod wpływem trygonu Plutona. Jeśli ta dość mroczna planeta działa harmonijnie, a w tym przypadku tak jest, ma właściwości uzdrawiające i odbudowujące. Przyda się zwłaszcza tym, którzy są wypaleni zawodowo lub zmęczeni przeciwnościami losu. Pluton potrafi ponadto poprawić stan prywatnych finansów, odkrywając nowe źródła zarobków i zmuszając do wewnętrznej transformacji, żeby po nie sięgnąć.

Wszystkie Byki do kwietnia będą narażone na kwadraturę Jowisza, która współistnieje z kwadraturą Saturna, więc mogą spodziewać się, że będą mieć pod górkę. W maju planety trochę odpuszczą nacisk, ale w czerwcu oraz lipcu Mars w Lwie i powróci atmosfera napięcia i konfrontacji. Bardzo dobrze zapowiada się druga połowa wakacji i wrzesień, bo wtedy Mars wejdzie w Pannę, tworząc trygon i to będzie naprawdę miły czas w roku, którego nie powinna popsuć kwadratura Jowisza. To najlepszy moment, żeby wyjechać na urlop. Październik będzie neutralnym miesiącem, ale końcówka roku do łatwych nie będzie należeć. W listopadzie i w grudniu Mars w Skorpionie znajdzie się w opozycji, a Jowisz i Saturn ponownie zadziałają kwadraturą, co przyniesie wyczerpującą pracę, konieczność podjęcia trudnych decyzji i zrobienia szczerych podsumowań.

Na początku roku 2022 planety Bykom wreszcie odpuszczą, a już w lutym Mars będzie w przyjaznym dla Byków Koziorożcu, więc odzyskają kontrolę nad swoim życiem. Nie na długo jednak, bo już w marcu znowu czeka je kwadratura Marsa i potencjalne konflikty oraz szarpanina. Dopiero w 2025 roku, kiedy Uran wyjdzie z Byka, przedstawiciele tego znaku będą mogli znowu cieszyć się niezakłóconym spokojem w dłuższej perspektywie.

Piotr Gibaszewski, astrolog, autor corocznych prognoz dla Polski i świata. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej, www. solarius.pl. 

 1. Styl Życia

Co czeka nas w maju? Horoskop Penny Thornton

Fot. iStock
Fot. iStock
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Jak zdaniem słynnej astrolożki zapowiada się maj? Czy możemy liczyć na przychylny układ planet? – Sprawdźcie w opisie swojego znaku.

Penny Thornton zgłębia tematykę astrologiczną od ponad 40 lat. Nie tylko koncentruje się na przewidywaniu zdarzeń dla poszczególnych znaków zodiaku, ale zajmuje się również takimi tematami jak odżywianie (dopasowane do urodzenia), związki czy praca. Klientką astrolożki była m.in. księżna Diana.

 1. Styl Życia

Byk – władca dobrobytu, komfortu i zmysłowych przyjemności

Masz problem z tym, żeby cieszyć się chwilą? Straszy cię luksus? Może planeta ograniczeń - Saturn - w Twoim horoskopie urodzeniowym jest właśnie w znaku Byka. Byk symbolizuje żywioł ziemii i materię. To umiłowanie komfortu i zmysłowych przyjemności. (fot. iStock)
Masz problem z tym, żeby cieszyć się chwilą? Straszy cię luksus? Może planeta ograniczeń - Saturn - w Twoim horoskopie urodzeniowym jest właśnie w znaku Byka. Byk symbolizuje żywioł ziemii i materię. To umiłowanie komfortu i zmysłowych przyjemności. (fot. iStock)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Od 20 kwietnia Słońce jest w znaku Byka. To znak, którego jedna z dewiz brzmi: „posiadam, więc jestem”... Komfortowy dom za miastem, z pełną spiżarnią, atłasami w sypialni. Odpowiednio zasilone konto bankowe, kawał ziemi, bliscy jak najbliżej. Gdy te warunki zostaną spełnione, Byk czuje się bezpiecznie. Może wreszcie cieszyć się luksusowym zmysłowym życiem. 

Prawzorcem życia reprezentowanym przez Byka jest potrzeba pewnego gruntu. Dopiero osadzenie się w materii, dogłębne zakorzenienie się w niej daje mu poczucie bezpieczeństwa. Bez niego Byk nie istnieje. Baran, jego poprzednik w Zodiaku, z nieokiełznaną energią zdobył terytorium. Byk energie Barana wprowadza w stan spoczynku a podbitą ziemię ogradza. Zabezpiecza, wznosi palisadę, mur, otacza fosą, podnosi zwodzony most, rygluje bramy. Znalazł spokojną dolinę, w której osiedlił się, zakładając niewielką wspólnotę. Teraz będzie ją chronił. Bliski jest mu bierny opór, w skrajnych przypadkach strajk okupacyjny.

Byk słynie z tego, że nie odpuszcza. Trzyma i jest niesamowicie uparty. Nie do ruszenia. Wytrzymały do bólu, odporny, cierpliwy. Zasada Byka oznacza trwałość. Bliskie mu hasła to: gromadzenie, ograniczanie, zatrzymywanie, zagarnianie dla siebie. Byk lubi mieć, istotna jest dla niego własność, poczucie, że coś do niego należy. Najchętniej ziemia, terytorium. To moje, powie Byk z rozkoszą, zataczając ręką szerokie koło. Po co mu to?

Siła ugruntowania

Archetyp Byka uczy, że dopiero ugruntowanie pozwala na to, żeby móc ponieść własne ja. Żyjemy na ziemi, Byk należy zresztą do jej żywiołu. Skoro wybraliśmy życie w takich okolicznościach, trzeba oddać pokłon materii. Zadomowić się w niej, oswoić, poczuć, że posiadanie jest normą. Stanem 36, 6 stopni. To nic nadzwyczajnego, to podstawa. Dopiero zakorzenienie umożliwia lekkość bytu. Gdy umiesz bronić własnych granic, możesz odfrunąć w wyższe wymiary. Jak zodiakalne Ryby. Ale najpierw zajmij się tym, co masz pod stopami i w najbliższym otoczeniu, uważa Byk. Wtedy możesz poczuć własną tożsamość, bez problemu odwołać się do niej, bo masz kontakt z czymś w rodzaju swojego trzonu. Byk ustala ramy, które zostają wypełnione nieuporządkowaną energią Barana. On tę energię zagęszcza, nadaje mu formę, utrwala, konserwuje. Sprawia, że coś w środku się ustala, środkuje. Jest człowieczy, materialny. Jest jak silnie zakorzenione drzewo. Kiedy dotkniesz jego kory, poczujesz się bezpiecznie. Stabilnie. Pewnie. Stoisz mocno obiema nogami na ziemi. I co wtedy?

Przyjemność i wygoda

Możesz zacząć żyć. Z Bykiem pojawia się potrzeba cieszenia się przyjemnościami. Po prostu. Byk włada planetą Wenus, a ta jest kwintesencją wygody. Ja chcę, mówi Wenus. Chcę oznacza jestem. Jest esencją życia. Żeńską energią, która przyjmuje. Biernie, leniwie, z rozkoszą. Inkorporuje rzeczy do środka. Cieszy się pożywieniem i przedmiotami, które wciąga w obręb swojego żywopłotu. Wysyca chwilę do dna. Byk może godzinami bujać się w hamaku, jedząc ciasteczka. Podobnie jak Waga współwładająca z nim planetą Wenus. Potrafi cieszyć się smakiem wina, błękitem nieba, własnym płotem. Czerpie przyjemność z tego, że to wszystko posiada. Symbol posiadania to właśnie Byk, Wenus i drugi dom astrologiczny, który do nich przynależy. Ten dom to obszar życia, w którym wykazujemy się zarabianiem pieniędzy, za które kupujemy dobra. To nasz majątek, nasza kasa i to, co możemy za nią kupić. Tu trzeba zaznaczyć, że Byk nie nabędzie byle czego. To król luksusu, najlepszej jakości, trwałości. Byk potrafi połączyć to, co piękne z praktycznym. Lubi przydatne, ale wyszukane. On i Waga to najwięksi esteci Zodiaku. Wybredni i wysmakowani. Byk, zwłaszcza Wenus z tym znaku, przejawia skłonności do rustykalności, nie można o nim powiedzieć, że jest nowoczesny. Razem z Wagą są wygodni do bólu. Kochają przytulne domostwa i rozłożyste szezlongi. Zwłaszcza posiadacze Marsa w Byku są leniwi. Do ruszenia się z miejsca zmotywują ich tylko pieniądze, które zarobią na swój luksus. Można się po nich spodziewać, że ich stawki nie będą rynkowe, a wysokie. Z Bykiem pojawia się kwestia finansów, on ma w sobie naturalny popęd do zarabiania pieniędzy i ich wydawania. Potrafi je oszczędzać, ale nie kosztem swojego komfortu. Najbardziej lubi, kiedy mu zbywa. Słowem Byk musi posiadać pieniądze. Byk to zamożność. Bogactwo. I nauka jak cenić własną wartość i jaki pożytek uczynić z gotówki.

Relacje i seks

Byk jest władcą Wenus, planetą relacji, dlatego jego życie naznaczone jest kontaktem z ludźmi. Byk się wiąże. Bez związków czuje strach. Jest rodzinny, domowy, zazdrosny o swoje dobra i kochanych przez niego ludzi. Zabierz mu coś, a staniesz się największym wrogiem. Rozjuszony Byk? To przecież nic przyjemnego. Z łagodnego i uprzejmego osobnika zamienia się w furiata. Emocjonalna obrona bliskich łączy go z Rakiem, zazdrosne obsesje ze Skorpionem. Byk najchętniej na wszystkim, co jego, przystawiłby pieczątkę. Ale jednocześnie to bardzo hojny i skłonny do dzielenia się znak. Jest gościnny i ciepły. Ceni sobie kontakt. Zwłaszcza fizyczny. Jako że bliskie są mu energie Wenus, seks odgrywa w jego życiu niepoślednią rolę. W wydaniu Byka  jest zmysłowy. Nie tak impulsywny i nieco prymitywny jak w przypadku znaków ognistych, nie tak romantyczny jak w wykonaniu znaków wodnych. Byk jest namiętny, jest mistrzem dotyku i wysublimowania w sypialni. Najchętniej kochałby się od wieczora do południa. W pławieniu się w rozkoszach jest niepokonanym długodystansowcem.

 1. Styl Życia

Horoskop Penny Thornton na kwiecień

Fot. iStock
Fot. iStock
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Jak odczytuje obecny układ planet słynna astrolożka? Czy możemy spodziewać się pomyślnych zdarzeń w najbliższym miesiącu? Sprawdź, jak wygląda horoskop dla twojego znaku.

Penny Thornton od ponad 40 lat zgłębia nauki astrologiczne. Jest autorką wielu książek. Z jej prognoz korzystała m.in. księżna Diana.

 1. Styl Życia

Ćwiczenia z odpuszczania. Roczny horoskop dla Barana

W 2021 roku Barany dobrze poradzą sobie z trudną sytuacją, którą teraz przeżywamy – zgodnie ze swoją naturą dość szybko się otrzepią z traumy pandemii. (Ilustracja: iStock)
W 2021 roku Barany dobrze poradzą sobie z trudną sytuacją, którą teraz przeżywamy – zgodnie ze swoją naturą dość szybko się otrzepią z traumy pandemii. (Ilustracja: iStock)
Dla większości Baranów zapowiada się całkiem dobry rok, ponieważ podczas jego trwania nie doświadczą twardych układów planet. W 2021 roku pozostaną pod wpływem dwóch sympatycznych sekstyli Jowisza i Saturna, które sprawią, że Barany dobrze poradzą sobie z trudną sytuacją, którą teraz przeżywamy – zgodnie ze swoją naturą dość szybko się otrzepią z traumy pandemii.

Piotr Gibaszewski, astrolog, autor corocznych prognoz dla Polski i świata. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej. 

Saturn będzie je ojcowsko wspierał we wszystkich działaniach, w których trzeba się mocno wziąć do roboty i wykazać cierpliwością oraz metodycznością. Ostatnia dekada, podczas której Uran przebywał w znaku Barana, mogła przynieść przedstawicielom tego znaku rewolucje i huragany. Teraz Barany będą mogły odzyskać utraconą pozycję, zasilić konto bankowe i zbudować coś trwałego. Nadchodzący czas przyniesie im wreszcie szansę na jakiś porządek i realizację określonego planu. Barany nie będą musiały walczyć, co może je trochę irytować, ale jeśli odpuszczą i się zdyscyplinują – mogą liczyć na bogate plony. Zwłaszcza że Jowisz przyniesie im farta. Barany mogą liczyć na stabilizację na zdrowym poziomie aktywności, będzie im się żyło lżej i spokojniej. Pułapką może okazać się brak stresujących bodźców do mobilizacji – i o tym Barany powinny pamiętać.

Barany urodzone między 12 a 18 kwietnia, czyli w trzeciej dekadzie znaku, pozostaną pod wpływem kwadratury Plutona, który już od dłuższego czasu działa na Barany niezbyt przyjemnie, bo przebywa w Koziorożcu. Osoby z końcówki znaku będą zmuszone do stawienia czoła sytuacjom, które wymagają odporności psychicznej. Na szczęście Barany świetnie działają w ekstremalnych warunkach, kiedy poziom adrenaliny szybuje do góry pod wpływem stresu. Trudne sytuacje będą motywować je do podejmowania znaczących zmian w życiu; Pluton często przynosi konieczność zostawienia czegoś za sobą, definitywnego porzucenia. Wszystko po to, żeby uwolnić się od dawnych schematów. Barany staną przed wyzwaniem nauczenia się elastyczności. Poćwiczą sztukę odpuszczania oraz zaakceptowania tego, że dotychczas wybierane ścieżki są już nieaktualne i trzeba wkroczyć w inne rejony. To może je nawet ucieszyć. Trzeba jednak pamiętać, że Baran wyjątkowo nie lubi przegrywać, a Pluton może przynieść mu frustrację, ponieważ będzie go zmuszał do zejścia z ringu i poddania się wewnętrznym procesom transformacyjnym. Zwycięzca, który zawsze prze do przodu, będzie musiał się zatrzymać i zrezygnować z rozgrywki. Umiejętność przechodzenia przez przegraną jest dla Barana jedną z największych lekcji. Co im można poradzić? Żeby koncentrowały się na konkretnych zadaniach, Churchill mawiał: „ Kiedy idziesz przez piekło, idź szybko i się nie oglądaj”. Na szczęście, zdecydowane działanie jest domeną znaku Barana, więc nie ma się co o niego martwić.

Wszystkie Barany na przełomie kwietnia i maja odczują napięcie wewnętrzne spowodowane obniżoną skutecznością, ponieważ Mars w Raku znajdzie się w kwadraturze do ich Słońca. Powinny pamiętać, żeby w maju nie złościć się i nie wchodzić w niepotrzebne konflikty. Od połowy czerwca do końca lipca czeka je dobry czas, ponieważ będzie je wspierał trygonem Mars w Lwie – sprawy nabiorą tempa i Barany zaliczą niejeden sukces. Pierwsza połowa wakacji będzie dla nich znakomita. Problemy mogą powrócić jesienią, zwłaszcza w październiku, z powodu opozycji Marsa przebywającego w Wadze Barany mogą odczuć osłabienie mocy twórczych i sił witalnych oraz przyhamowanie ekspresji. Kolejnym momentem przyśpieszenia będzie grudzień i Barany zakończą rok na plusie.

Piotr Gibaszewski, astrolog, autor corocznych prognoz dla Polski i świata. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej.