1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Potrzeba ryzyka. Polacy marzą o silnych emocjach

Potrzeba ryzyka. Polacy marzą o silnych emocjach

123rf.com
123rf.com
Uprawianie sportów ekstremalnych to już trend. Liczba Polaków chętnych do doświadczania silnych sportowych emocji stale rośnie. Z badań serwisu PrezentMarzeń wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się aktywności „za kierownicą”: jazda off road, rajdy samochodowe (36%), „w powietrzu”: skoki spadochronowe, loty balonem, motolotnią czy paralotnią (26%) i „w wodzie”: nurkowanie, flyboard, parasailing (19%).

Polacy są gotowi podjąć ryzyko, aby przeżyć wyjątkowe emocje w powietrzu, za kierownicą lub w wodzie. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu adrenalina sprawiają, że np. skok na bungee, lot paralotnią czy off road rajdowy jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeń. Na realizację takich niestandardowych marzeń jak skok ze spadochronem, jazdę Ferrari czy lot szybowcem decydują się zazwyczaj osoby młode:

  • 39% w wieku 25 – 34 lat
  • 26 % w wieku 35 - 44 lat
  • 20 % w wieku 18-24 lat
W aż 48% są to ludzie zarabiający „średnią krajową” (2000 – 3500 zł netto miesięcznie); jedynie 11 % deklaruje zarobki powyżej 5000 zł netto miesięcznie. Pomysły realizacji oryginalnych i niezapomnianych pragnień wychodzą najczęściej od kobiet (68%), które chcą pomóc spełnić swoim partnerom marzenie o ekstremalnych doznaniach w powietrzu, na drodze lub pod wodą.

na podst.mat.PrezentMarzeń.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze