1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. SHERYL SANDBERG: Pani Facebook

SHERYL SANDBERG: Pani Facebook

fot. Getty Images/ Gallo Images
fot. Getty Images/ Gallo Images
Zobacz galerię 3 zdjęcia
Druga po Marku Zuckerbergu, a może nawet pierwsza, bo jedyna w swoim rodzaju. Jaką receptę na sukces ma Sheryl Sandberg? Włącz się do gry!

Dyrektor wykonawcza Facebooka Sheryl Sandberg myśli szybciej, działa skuteczniej i przewiduje przyszłość trafniej niż ty. Zarządza najbardziej seksowną firmą świata, na koncie ma 1,7 mld dolarów, nie zaniedbuje obowiązków mamy, udziela się charytatywnie, dobrze wygląda, pisze książki. Krótko mówiąc: jest właściwie ideałem, i dlatego budzi tyle samo podziwu, ile zawiści.

Żeby jeszcze bardziej zdenerwować zawistnych, Sandberg twierdzi, że sukces leży w zasięgu ręki każdej kobiety pracującej – wystarczy włączyć się do gry. Jej pierwsza książka „Włącz się do gry: kobiety, praca i chęć przywództwa” („Lean In: Women, Work, and the Will to Lead”) sprzedała się w 2,75 mln egzemplarzy i zainspirowała rzesze profesjonalistek do tworzenia grup samopomocy pod patronatem portalu LeanIn.org.

Na wiosnę tego roku ukazała się druga książka Sandberg, napisana wspólnie z profesorem psychologii Adamem Grantem – „Option B: Facing Adversity, Building Resilience, and Finding Joy” [Opcja B: zmierzyć się z przeciwnościami, zbudować odporność i odnaleźć  radość] – częściowo rewidująca tezy „Włącz się do gry…”, a zarazem będąca zapisem zmagań z osobistą tragedią. U szczytu zawodowego powodzenia Sheryl straciła bowiem ukochanego męża Davida „Dave’a” Goldberga.

(…)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze