1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Książka „Od myślenia do olśnienia” Kevina Duncana – premiera już 25 września

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Sprzedawaj swoje pomysły skuteczniej. Wizualizuj zagadnienia i rozwiązuj problemy obrazem. Książka „Od myślenia do olśnienia” to zbiór 60 diagramów, dzięki którym wyprzedzisz konkurencję, ułożysz strukturę firmy na nowo, wzniesiesz marketing firmy na wyższy poziom, przeprowadzisz najlepszą prezentację na zebraniu.

 

Pamiętamy tylko 10% z tego co przeczytamy, a 30% tego co widzimy. Powszechnie wiadomo, że obrazy mają przewagę nad słowami. Jak wykorzystać tę wiedzę, by działać efektywniej i osiągać swoje cele? Dzięki diagramom zaczniesz myśleć obrazem, Niektóre diagramy pomogą działać sprawniej zarówno w życiu zawodowym jak prywatnym, np. stożek zapamiętywania, który został opracowany w 1969 r. Klin wznoszący to doskonały kształt, aby budować narrację lub pokazać, jak sytuacja będzie się zmieniać w czasie. Z pomocą trójkąta „jeżeli” wygrasz negocjacje, a diagram #teraz pokaże ci jak na dłoni, na co masz wpływ w swoim życiu, a co należy odpuścić.

 

Diagram#59

 

 

  • Max McKeown argumentował w książce "#Now", że nie da się zmienić przeszłości, ale przyszłość i owszem, a chwila obec­na jest jedyną, kiedy można to zrobić.
  • Teraźniejsi uwielbiają ruch i lubują się w robieniu różnych rze­czy. Nie marnują życia na szukanie szczęścia, bo szukają go teraz. Podejmują decyzje szybko i bez wysiłku. Dostrzegają związki przyczynowo-skutkowe i mają świadomość, dokąd one zmierzają. Trudno ich zatrzymać, są jak lodołamacze. Ufają sobie, są pewni swoich umiejętności i zawsze gotowi do działania.
  • Jeżeli nauczysz się akceptować własny pęd i pokochasz swój teraźniejszy charakter, odkryjesz bogactwo łatwych działań i decyzji, zaakceptujesz możliwości, przeszkody i kryzysy i będziesz iść naprzód z absolutnie pozytywnym nastawieniem.
  • Osoby żyjące przeszłością to przeszli – trapią ich uczucia utraty, żalu i niepokoju. Teraźniejsi mają większe szanse na rozwój, radość i satysfakcję
  • Ćwiczenie: Żyjemy w chwili obecnej, ale niesiemy ze sobą niepokoje z przeszłości i wątpliwości co do przyszłości. Wyobraź sobie zadanie lub sytuację. Odetnij się od przeszłości i bagażu emocji i doświadczeń. Zapomnij też o przyszłości – i tak niedługo tu będzie. Zastanów się, jakie jest twoje podejście do wybranej kwestii w tym dokładnie momencie. A potem je zrealizuj.
Kevin stworzył tę książkę z myślą o ludziach takich samych jak on – poszukujących szybkich rozwiązań, wysokiej jakości i nie lubiących tracić czasu. Jeżeli szukasz inspiracji w konkretnym temacie, możesz przejść od razu do diagramu o odpowiednim numerze – oto ich wykaz tematyczny (numery odnoszą się do kolejności diagramów, nie stron).

KREATYWNOŚĆ: 20/24 

KLIENCI: 1/9/44 

DANE: 19/22/25 

EFEKTYWNOŚĆ: 11/12/38/43/45/48/49/51/52/59 

PRZYWÓDZTWO: 27/50/56/57/58/60 

MOTYWACJA: 10/26/39/40/53/55/59 

NEGOCJACJE: 7/14/16 

ORGANIZACJA: 41/42 

PREZENTACJE: 3/4/5/30 

PROCES: 17/29/31/32/33 

SPRZEDAŻ: 2/8/15/16/46/47/54 

STRATEGIA: 6/13/18/21/23/28/37/56 

PLANY ROCZNE: 34/35/36/37

Jako społeczeństwo skupiamy się coraz bardziej na bodźcach wizualnych. W  nadchodzących latach coraz więcej z  nas będzie myśleć wizualnie. Wszyscy będziemy stosować kształty i diagramy jako sposób myślenia. Wypróbuj diagramy już teraz, wyprzedź konkurencję.

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym.

Kevin Duncan jest doradcą biznesowym, ekspertem w dziedzinie marketingu, a także mówcą motywacyjnym i pisarzem. Przez 18 lat pracował jako niezależny konsultant, doradzając spółkom, jak usprawnić ich działalność poprzez modyfikację programów zarządczych, pracę niewykonawczą i lepsze oferty dla klientów.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze