1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Recepta na udaną randkę

Recepta na udaną randkę

Recepta na udaną randkę? Okazuje się, że niektóre badania mogą służyć pomocą. (fot. iStock)
Naukowcy i psychologowie przygotowali krótkie porady na udaną randkę w Dniu św. Walentego.

1. Temperatura.
Im cieplej podczas randki, tym lepiej. Podczas eksperymentu okazało się, że osoby, które trzymały w ręku kubek z gorącą herbatą, myślały znacznie cieplej i pozytywniej o swoim rozmówcy, niż te, które wybrały się na zimne piwo. Dlatego jeśli stoisz przed dylematem: piwo czy kawa/herbata/gorąca zupa - wybierz to drugie.

2. Prawe ucho
. Naukowcy wiedzą to na podstawie badań terenowych: jeśli chcesz poderwać kogoś, zacznij rozmowę od szeptania, mówienia lub krzyczenia do prawego ucha. Okazuje się ono bardziej wrażliwe na propozycje, prośby czy pytania niż lewe ucho - zwłaszcza w klubie czy dyskotece.

3. Ckliwe piosenki.
W jednym z eksperymentów kobietom, które czekały na wypełnienie ankiety marketingowej, puszczano raz romantyczne a raz neutralne piosenki. Okazało się, że te które słuchały ckliwych melodyjek, chętniej podawały swój numer telefonu nieznajomemu mężczyźnie, niż te, które słuchały zwykłych nagrań.

4. Strach.
To jest specjalna rada dla kobiet: przestrasz faceta, a zrobi dla ciebie wszystko. Naukowcy dowiedli, że mężczyźni, którym kazano przejść przez (pozornie) niebezpieczny most, a potem porozmawiać z atrakcyjną badaczką, odczytali podwyższony poziom adrenaliny i spocone dłonie jako znak, że kobieta im się podoba, więc byli gotowi zrobić dla niej wszystko....

5. Uczucia.
Nigdy ich nie ujawniaj, a przynajmniej na początku. Okazuje się, że kobiety są zdecydowanie bardziej zainteresowane mężczyznami, którzy wobec nich są obojętni, niż tymi, którzy jawnie okazują im sympatię.

6. Poluj w małych zagajnikach, a nie w dużych lasach.
Badania terenowe pokazały, że skuteczniej podrywa się drugą połówkę podczas małych imprez, domówek i niewielkich wydarzeń towarzyskich, niż podczas imprez masowych czy klubowych. Wagę odkrywa tu fakt, że kiedy masz mniejszy wybór, szybciej i trafniej podejmujesz życiowe decyzje, niż kiedy masz mnóstwo możliwości. Więc zapomnijcie o sentencji: dużo rybek w morzu. Przenieście się nad staw.

7. Czerwony.
Noś czerwony lub umawiaj się z wybrankiem/wybranką w miejscach, gdzie sporo jest tego koloru. Okazuje się, że zarówno mężczyźni jak i kobiety lubią ten kolor u drugiej płci, choć sobie tego nie uświadamiają. Czerwony podnosi temperaturę, stwarza atmosferę przyzwolenia. Dlatego na pytanie o kolor, śmiało mów: czerwony!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze