1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. POLAND IS CRAZY – designerskie magnesy

POLAND IS CRAZY – designerskie magnesy

Zobacz galerię 7 zdjęć

Odwiedziny w  zagranicznych muzeach nieodmiennie przyprawiają o ból głowy. I wcale nie z powodu unikalnych zbiorów, bo w końcu wszyscy wiemy co nieco o grabieżach wojennych przed laty i zasobności polskiego muzealnictwa dziś. Nad tym można jedynie ubolewać. Szok powodują wizyty w butikach z  gadżetami, bez których nie sposób wyobrazić sobie żadnego ważniejszego obiektu. Turyści mogą tu kupić najróżniejsze akcesoria związane z daną kolekcją: torby, piórniki, ołówki, kubki, notesy, magnesy, kalendarze, koszulki, kartki, zakładki do książek… Jak wygląda większość sklepików z suwenirami w Polsce – wie każdy, kto gościł zagranicznego przyjaciela, spragnionego lokalnych pamiątek.

Szczęśliwe coraz liczniej pojawiają się pomysły na coś nowocześniejszego niż „literatki” z nadrukiem syrenki i kufle do piwa z podobizną Piłsudskiego. Na przykład? Magnesy na lodówkę POLAND IS CRAZY Ani Kurowskiej – projektantki ogrodów, graficzki, która przygotowała wzory. Łącznie powstało ponad 60 projektów,  a 13 z nich jest już w sprzedaży.  Wszystkie produkowane są w Polsce ze sklejki drewnianej albo z miękkiego pcv. - Chwilowo robimy magnesy na lodówkę, ale pomysłów na inne suweniry mamy aż nadto -  mówi autorka.

Dlaczego magnesy? Bo są tanie, lekkie i fajne. Na Zachodzie turyści chętnie je kupują.

Dlaczego CRAZY?  Bo Polacy są trochę zwariowani, „pomiędzy” Wschodem i Zachodem, pełni energii, która, wyzwolona, przynosi i korzyści, i straty. Crazy ma znaczenie jest pozytywne, ma wyrażać tę podpowierzchniową siłę.

POLAND IS CRAZY do kupienia m.in. w CSW i Zachecie w Warszawie i w sklepie internetowym sopolish.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze