1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wspólny kosmos. Jakie znaki zodiaku do siebie pasują?

Wspólny kosmos. Jakie znaki zodiaku do siebie pasują?

Jakie znaki zodiaku do siebie pasują? (Fot. iStock)
Jakie znaki zodiaku do siebie pasują? (Fot. iStock)
Każdy znak zodiaku ma swoich ulubieńców, a nawet bratnie dusze. Są też zupełnie niedopasowane zodiakalne pary. Z kim masz szansę stworzyć romantyczną relację, a z kim trwałą przyjaźń? Jakim konfiguracjom sprzyjają gwiazdy?   

Pasujące do siebie znaki zodiaku

Znaki zodiaku – dopasowanie: Baran

Pełen wigoru, entuzjazmu i namiętności, jeśli ktoś skradnie jego serce. W zdobywaniu obiektu uczuć niecierpliwy, w związku nie znosi poczucia osaczenia. Partnerzy, którzy kontrolują Barana w związkach, szybko go tracą. To samo dotyczy przyjaciół Barana, którzy do niego za często wydzwaniają i wymagają zbytniej poufałości.

Kto pasuje do Barana?
Baran i Lew – pasujące znaki zodiaku to na pewno Baran i Lew – te dwa wesołe i pełne temperamentu stworzenia pasują do siebie idealnie. A sporadyczne wybuchy ego każdej ze stron dodają związkowi dynamizmu i pikanterii.

Kto nie pasuje do Barana?
Baran i Rak – niski poziom empatii Barana oraz brak potrzeby wyrażania emocji stanie się źródłem frustracji humorzastego i działającego intuicyjnie Raka. Zuchwały Baran nie będzie miał satysfakcji z prób zdominowania strachliwego Raka.

Przyjaciel Barana
Baran i Bliźnięta – oboje pełni życia, dynamiczni, unikający nudy. Macie tysiące zainteresowań i lubicie aktywność, mogą połączyć was wspólne pasje. Jednak w związku okazałoby się, że Baran jest zbyt władczy dla lubiących brak zobowiązań Bliźniąt.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Byk

W relacjach zaborczy, ale wierny. Potrzebuje częstego kontaktu fizycznego, poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego i finansowego oraz domowych wygód. Szuka kogoś, kto podziela jego zmysłowość oraz wartości. Kłopoty pojawiają się, gdy narzuca się Bykowi szybkie tempo życia i serwuje niespodzianki.

Kto pasuje do Byka?
Byk i Rak harmonijna para, która zrealizuje się, tworząc wspaniałą rodzinę. Byk jest kochający i zapewnia bezpieczeństwo, a Rak opiekuńczy i pragnący stabilizacji życiowej. Będą się wspierać.

Kto nie pasuje do Byka?
Byk i Baran Baran jest zadziorny i porywczy, a Byk opanowany i nienawidzi się śpieszyć. Różnica temperamentów oraz nawykowych zachowań będzie doprowadzać ich do szału.

Przyjaciel Byka
Byk i Waga – obydwoje są podopiecznymi planety Wenus, co objawia się umiłowaniem luksusu, wygody i dużym znaczeniem relacji w życiu. Jednak Waga jest bardziej subtelna i chłodna zarazem, a Byk konkretny i potrzebujący bliskości. Związek może nie wypalić, ale przyjaźń tak. Możecie razem chodzić na wernisaże czy do modnych knajp.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Bliźnięta

Wesołe, czarujące i niestałe. Mistrzynie flirtu, które błyskawicznie nawiązują kontakt. Na dłużej zostaną w związku, gdy spotkają towarzysza równie różnorodnego, dowcipnego i dobrze poinformowanego. I co najważniejsze – pragnącego ciągłego lekkiego pobudzenia. Kiedy w relacji zaczyna się robić poważnie, a nie daj Boże nadchodzi kryzys, Bliźnięta panicznie rzucają się do ucieczki. Nie należy więc mnożyć problemów.

Kto pasuje do Bliźniąt?
Bliźnięta i Waga – pasujące znaki zodiaku to Bliźnięta i Waga, które nie zamęczą się czułostkowością, bo ani jedno, ani drugie jej nie lubi. Będą ze sobą zadziornie flirtować, ich rozmowy nie będą mieć końca, będą się wzajemnie pobudzać intelektualnie i nie będą narzekać, że brak im namiętności.

Kto nie pasuje do Bliźniąt?
Bliźnięta i Skorpion – mogą połączyć je seksualność i bezpruderyjność, ale szybko okaże się, że niestałe Bliźnięta zostaną przytłoczone zazdrością Skorpiona, a ten rozczaruje się ich powierzchownością.

Przyjaciel Bliźniąt
Bliźnięta i Lew – para hulaków, która będzie się razem bawić doskonale. Gorące dyskusje i lekkie przepychanki tylko uczynią ich przyjaźń bardziej ciekawą. W związku przeszkadzałoby im, że Lew jest wierny i namiętny, a Bliźnięta wręcz przeciwnie.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Rak

Ma talent do tworzenia zażyłych stosunków i otaczania troską. Gdy się zakocha, jest sentymentalny i skłonny do obdarzania iście matczyną miłością. Szuka kogoś, kto podzieli jego zapał do odkrywania złożonych uczuć. Gdy odnajdzie taką osobę, odda się jej całkowicie i może się kurczowo jej trzymać. To, co zrazi Raka, to brak rodzinności i zbytnia niezależność.

Kto pasuje do Raka?
Rak i Koziorożec – łączy ich szacunek do tradycji i rodziny, i to jest fundament, na którym zbudują wspólne życie. To, że są parą przeciwieństw, wcale nie przeszkadza im w związku. Rak czuje się przy Koziorożcu chroniony, a Koziorożec może go kontrolować i pozwolić, żeby ten rozbudził jego uczucia.

Kto nie pasuje do Raka?
Rak i Waga – początkowo mogą zaangażować się we wspólne urządzanie domu i cieszyć, że nie są samotni. Ale później okaże się, że wyśrubowane potrzeby emocjonalne Raka wystraszą Wagę, która zacznie się wycofywać, łamiąc Rakowi serce.

Przyjaciel Raka
Rak i Panna – Rak pomaga Pannie się relaksować, a logika Panny zapewnia Rakowi potrzebne mu bezpieczne ramy. Na przyjacielskiej stopie będą sobie wzajemnie pomagać i się uzupełniać, ale w miłości problemem stałby się fakt, że Rak lub roztrząsać stany emocjonalne, a Panna pomija tę fazę i przechodzi do planowania i działania.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Lew

Nieskrępowana seksualność, romantyczna natura, płomienna namiętność, głębokie pragnienie miłości. Lew jest pożądanym kandydatem na partnera do związku. Jako przyjaciel ma serce na dłoni, jest wspaniałomyślny, oddany, hojny. Trzeba się jednak liczyć z władczością tego znaku zodiaku i jego dramatycznym podejściem do rzeczywistości. Poza tym warto wiedzieć, że Lew pragnie wolności, ale niechętnie daje ją innym.

Kto pasuje do Lwa?
Lew i Skorpion – pasujące znaki zodiaku to Lew i Skorpion, które stworzą ze sobą związek skomplikowany i pełen namiętności, stoczą niejedną bitwę, którą ku wspólnej przyjemności skończą w sypialni. I jedno, i drugie chce grać pierwsze skrzypce, dlatego będą się ścierać, ale będzie im ze sobą dobrze, bo łączy je potrzeba głębokich przeżyć.

Kto nie pasuje do Lwa?
Lew i Panna – dzieli ich przepaść: Lew jest ekstrawagancki i ekstrawertyczny, Panna raczej zamknięta w sobie i powściągliwa. Pochodzą z innych światów, których lepiej nie mieszać.

Przyjaciel Lwa
Lew i Koziorożec – Lew lubuje się w dramatach i ma szeroki gest, a Koziorożec jest powściągliwym ascetą. Znaki te łączy jednak pociąg do prestiżu oraz szacunek dla majątku. Dobrze będzie im się współpracowało, w pracy będą się szanować i wspólnie oraz nieprzejednanie dążyć do sukcesu.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Panna

Rozumiejąca, pomocna, niezwykle wyczulona na potrzeby drugiego człowieka. Jeśli partner, kochanek czy przyjaciel będzie dla wybrednej Panny odpowiednio inteligentny, wykształcony i o zadbanym wyglądzie, zyska w niej oddanej bez reszty towarzyszki.

Kto pasuje do Panny?
Panna i Skorpion – łączy ich zacięcie detektywistyczne, które objawia się wiecznym poszukiwaniem głębi. Oboje bystrzy, ambitni, intuicyjni rozumieją się i wzajemnie inspirują. Skorpion rozbudzi Pannę w sferze seksu, a ona odwdzięczy mu się tym, że od czasu do czasu zahamuje jego zapędy do jazdy po bandzie.

Kto nie pasuje do Panny?
Panna i Wodnik – to połączenie jest pułapką. Wasze ponadprzeciętne umysły szybko znajdą porozumienie, jednak potem okaże się, że egoistyczny i pozbawiony współodczuwania Wodnik zrani swoim chłodem delikatną Pannę.

Przyjaciel Panny
Panna i Ryby – na co dzień by się nie zniosły, bo Panna kocha ład, a Ryby uwielbiają chaos. Panna jest rozsądna, a Ryby romantyczne. Jednak ich wspólny mianownik – intuicja, chęć pomocy innym oraz wieczne psychologizowanie – może uczynić ich przyjaźń pełną pasji i wspólnych zainteresowań.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Waga

Towarzyska, atrakcyjna, mistrzyni eleganckiego flirtowania. W głowie jej tylko amory, trudno jej żyć bez pary, bo partnerstwo jest życiowym priorytetem Wagi. Uległa tylko z pozoru i na początku. Miła, kiedy chce. Jednak zawsze podziwiana i pożądana.

Kto pasuje do Wagi?
Waga i Lew – pasujące znaki zodiaku to Waga i Lew: pierwsza z zapałem flirtuje, drugi z lubością prowadzi gierki. Będą się podrywać na potęgę przez całe życie. I jedno, i drugie ma ciągoty celebryckie i uwielbia wydawać kasę. Czeka ich wspólne ciekawe życie – mimo różnic temperamentów. Waga trochę powściągnie dramatyzowanie Lwa, a on ją nieco podkręci.

Kto nie pasuje do Wagi?
Waga i Ryby – wydawać by się mogło, że te dwa znaki podobnie mocno pragną miłości i są romantyczne. Tak, ale na różne sposoby. Wrażliwe Ryby obdarzają nadmiarem uczuć, a Waga koniec końców okazuje się wiać chłodem niczym otwarta lodówka.

Przyjaciel Wagi
Waga i Baran – w związku doprowadziliby się do szału, bo Waga jest grzeczna, a Baran bywa nieokrzesany. Atuty Wagi to rozsądek i umiejętność rozważania za i przeciw, a Baran słucha instynktu. Jednak te przeciwieństwa na stopie przyjacielskiej ciekawie się elektryzują i uzupełniają. Idealni kompani do imprezowania.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Skorpion

Intensywność jego uczuć poraża, fascynuje go miłosna gra. Kiedy pokocha głęboko, bo zaufa, jest najczulszym, najwierniejszym i najbardziej oddanym partnerem. W przyjaźni też zawsze można na niego liczyć.

Kto pasuje do Skorpiona?
Skorpion i Ryby – połączy ich zmysłowość i głębokie pragnienie wzajemnego oddania się. Pierwszy lubi kontrolować, drugie lubią ulegać. Skorpion pragnie magii, a Ryby sprowadzają ją na ziemię. Mistycyzm stanie się nieodłączną częścią ich życia, przy czym Skorpion zajmie się materią, a Ryby przejmą sferę ducha. Dobrze im będzie ze sobą.

Kto nie pasuje do Skorpiona?
Skorpion i Koziorożec – dyskusyjna para. Mogą się przyciągnąć powagą i ambicjami, pod którymi chronią swoją wrażliwość. Jednak w tym duecie otwarcie się na uczucia będzie utrudnione, a to nie sprzyja bliskości.

Przyjaciel Skorpiona
Skorpion i Strzelec – w codziennym życiu by się pozabijali, oboje lubią cieszyć się każdą chwilą, ale na zupełnie inne sposoby. Skorpion zgłębia mrok, a Strzelec wielbi jasność. Kiedy jednak ich upór i rozmach się połączą, mogą razem przenosić góry i wzajemnie inspirować się do wielkich spraw.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Strzelec

W relacjach najważniejsze jest dla niego wspólne przeżywanie przygód, zarówno w przyjaźni, jak i miłości. Jeśli Strzelec doświadczy w nich odpowiednio dużo bodźców i ryzyka – zostanie na dłużej. Jeśli zostanie zagrożona jego wolność, już go nie zobaczycie.

Kto pasuje do Strzelca?
Strzelec i Baran – dość wybuchowa mieszanka, która jednak stanowi przepis na sukces. Te dwa ogniste znaki będą wzajemnie się napędzać, pobudzać energetycznie, a przy okazji dobrze bawić nie tylko w sypialni. Choć ich kłótnie będą wyjątkowo zażarte, ocali ich śmiech, bo i jedno, i drugie ma fantastyczne poczucie humoru.

Kto nie pasuje do Strzelca?
Strzelec i Panna – mogą zacząć się sobą interesować, bo zainteresuje ich jakaś szczytna idea, do której się zapalą. Panna intelektualnie, a Strzelec całym sobą. Pierwsza drugiego trochę zdyscyplinuje, a drugi pierwszą zachęci do eksperymentów. Na dłuższą metę zmęczą się jednak sobą i nie zaznają bliskości, bo za bardzo się różnią.

Przyjaciel Strzelca
Strzelec i Wodnik – łączą je otwarte umysły i fakt, że za nic nie poddadzą się żadnemu reżimowi. Nie potrzebują domowego ogniska, ale na okazje, by wykazać się zuchwałością, odwagą i umiłowaniem przekraczania granic czekają z niecierpliwością. Doskonali kompani w podróżach, kreatywnych projektach, całonocnych rozmowach.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Koziorożec

Ma staromodną klasę, bo jest orędownikiem tradycji i wieje od niego konserwatyzmem. Nie znajdziesz jednak bardziej odpowiedzialnego i wiernego po grób partnera niż Koziorożec. Do tego zapewnia poczucie bezpieczeństwa materialnego.

Kto pasuje do Koziorożca?
Koziorożec i Ryby – Koziorożec podaruje Rybom grunt pod nogami, a te obdarzą go oddaniem, szacunkiem, opiekuńczością. Ryby ignorują rzeczywistość, a Koziorożec wręcz przeciwnie, więc się doskonale uzupełnią. W życiu partnerskim mogą być dla siebie nieocenionym wsparciem.

Kto nie pasuje do Koziorożca?
Koziorożec i Wodnik – działają na siebie jak płachta na byka. Wzrok Koziorożca zawsze zwrócony jest ku przeszłości, a Wodnik odcina się od niej i prze naprzód. Pierwszy utrwala zastany porządek, drugi pod wszystko podłożyłby dynamit. Prędzej czy później przestaną się tolerować.

Przyjaciel Koziorożca
Koziorożec i Panna – w związku śmiertelnie by się zanudzili, choć jakoś by pewnie przetrwali. Ale przyjaźń to dla nich lepsza opcja. Mogą wymieniać się nowinkami na tematy zdrowotne, inwestycyjne i poważne rozmawiać o życiu. Nie ma lepszego duetu współpracowników – można na nich polegać, bez gadania zostaną razem po godzinach i zgarną najwyższe premie.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Wodnik

Nie jest to specjalista od związków, ale za to wspaniały przyjaciel. Jeśli ktoś nie lęka się powierzchowności relacyjnej, znajdzie w Wodniku nieszablonowego towarzysza o nietuzinkowym umyśle. Pod warunkiem jednak, że nie zagrozi jego niezależności i nie będzie próbował go odwieść od podążania własną ścieżką.

Kto pasuje do Wodnika?
Wodnik i Bliźnięta – związek bratnich dusz. Oboje są towarzyscy, uwielbiają się bawić i mają nadaktywne umyły, a przy tym zero wymagań dotyczących bliskości. Wspólne zainteresowania i podobne temperamenty to poważne spoiwo tego związku.

Kto nie pasuje do Wodnika?
Wodnik i Ryby – na początku mogą ich połączyć górnolotne ideały oraz chęć odcięcia się od codziennych trudów życia. Ale z biegiem czasu okaże się, że sentymentalne Ryby drażnią chłodnego i trudnego w odbiorze Wodnika i wiele wskazuje na to, że ten ucieknie gdzie pieprz rośnie. To jego specjalność, a Ryby – jak to często u nich bywa – pozostaną rozczarowane.

Przyjaciel Wodnika
Wodnik i Byk – ich wspólnym mianownikiem jest jakość stała – jak się na coś uprą, nie ma zmiłowania. W życiu miłosnym Byk nie dałby rady skontrolować Wodnika, ale w przyjaźni mogą się dogadać. Bykowi spodoba się rozmach intelektualny Wodnika i jego oryginalność, a Byk podaruje mu zawsze otwarty dom z pysznym jedzeniem na stole. Będą się uzupełniać.

Znaki zodiaku – dopasowanie: Ryby

Najbardziej romantyczne ze wszystkich znaków zodiaku. To dla nich przyrządza się kolacje przy świecach, spaceruje przy świetle Księżyca i śpiewa serenady. Ryby marzą o kosmicznej więzi z partnerem, idealnym dopasowaniu, ale problem polega na tym, że tak naprawdę wolą marzyć. W życiu codziennym za bardzo się poświęcają w każdej relacji lub przyjmują biegunową postawę – dużo biorą, bo uważają się za słabe.

Kto pasuje do Ryb?
Ryby i Lew – pasujące znaki zodiaku to Ryby i Lew – to się może udać. Zwiewne Ryby oczarują Lwa delikatnością i gotowością poddania się. Wniosą do jego świata prawdziwe uczucia, wyhamowując jego tendencję do teatralności. Lew natomiast podaruje Rybom stabilny grunt pod nogami.

Kto nie pasuje do Ryb?
Ryby i Ryby – nie przetrwają razem, bo nie ogarną praktycznej strony życia. Pochłoną się emocjonalnie i na spłaty kredytu zabraknie już energii. Ich marzycielskość i oderwanie od rzeczywistości może je zawieść na manowce. Chyba że zamieszkają razem w czymś w rodzaju komuny hipisów.

Przyjaciel Ryb
Ryby i Rak – łączy je żywioł wody, a więc wrażliwość – również na ludzką krzywdę. To para przyjaciół, która zwierza się sobie, przegaduje całe noce, zawsze może liczyć na wzajemne wsparcie. W pewnym momencie mogą wpaść na pomysł, żeby założyć fundację ratującą bezdomne zwierzęta.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesje astrologiczne tutaj: https://sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze